Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
locke    293

jak będziesz odjeżdzał to odjedź silnikiem ze skrzynią pośrednią.Będzie lżej :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Dzieki za podpowiedzi;):) dobrze ze nie trzeba tylnego mostu sie czepiac:) a jeszcze zapytam , przy ktorych biegach trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tylko 4 tak zrobisz. prawdopodobnie poszło łożysko w trybie, wałku. Po ściągnięciu żółwia i pierścienia sygera, założyć kosz z żółwia na wałek, zabezpieczyć i mocno pociągnąć, uderzyć i powinno wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Tryb od 3 biegu jest tez troche zjechany. Jak mozna go wydostac? Mozna wyciagnac walek na ktorym sa tryby biegow w strone silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Musisz całą skrzynię wyciągać i rozbierać.Wszystko Ci po kolei wyjdzie,tylko nie pomyl przy montażu :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154
Witam. Czyli zgrzytanie podczas zmiany biegów to normalne w c-385?? Bo ja mam od niedawna takiego i faktycznie tak jest, ale też przy ruszaniu: ciężko jest włączyć bieg bo zgrzyta. Im większy tym gorzej. A czasami np. z turem, to wciśnięcie sprzęgła jakby nie powoduje zatrzymania ciągnika - trzeba hamować bo jedzie jakby nic. I jeszcze jedno. Z Większego biegu czasami nie rusza - jakby sprzęgło się ślizgało. To sprzęgło - TAK??

 

Albo idzie olej na tarczę i sie klei. Suche masz sprzęgło czy zasyfione?

Edytowano przez OKEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek5747    0

Tematy połączone.

 

Witam. W moim ursusie c-385 przepadł 3 i 4 bieg zarówno na polowych, szosowych i na wstecznych. zółw/zając też nie reaguje na tych biegach. 1 i 2 działają prawidłowo. Co może być przyczyną?

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Witam, temat o skrzyni ale widzę że i o sprzęgło koledzy zachaczają, Mam problem, mianowicie kilka dni temu pedał sprzęgła zaczą mi latać na lewo i prawo ale sprzęgło działa. dziś zagłębiłem się w temat i okazuje się że ze skrzyni biegów wysuną się wałek który jest w dźwigni obrotu pedału sprzęgła. Z oględzin wynika że podczas wciskania sprzęgła obraca się też tym wałkiem, wnioskuje że to ten cały chamulec skrzyni. Mianowicie, jak go zablokować bo jak go wbiję spowrotem to siedzi ale ręką da się go spowrotem wyciągnąć i czy można go całkowicie wyciągnąć bo czuć że coś na nim jest a niechce żęby coś spadło i koła zębate zablokowało bo bede musiał go rozjechać. będę wdzięczny za jakieś rozjaśnienie sytuacji od kogoś kto rozbierał skrzynie i widział to od środka, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

Tam seger i pewnie się zsunoł nie wyciągaj do końca bo wpust wyleci a potem widełki co naciskają na ten hamulec .

Może być też tak że wpust nie wyleci i zaprze się o ścianę i wałka nie wyciągniesz .

Jak nie wyciągałeś go za mocno to możesz dorobić pręt który będzie dociskał ów wałek do pręta przyspaw kawałek płąskownika z dziurą i przykręć do śruby na łączeniu skrzynia-skrzynia pośrednia.

I tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

A jesli chcesz naprawic tak jak było wtedy musisz rozpołowic za skrzynia posrednia, wysunąc wałek zdjac widełki hamulca skrzyni a nastepnie załozyc nowy seger ( jeśli stary pękł). Chyba ze tylko sie zsuną wtedy wystaczy go poprawic i wtedy zjechac ciagnik:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

ten wałek wysuną się z 6-7 cm. ale spowrotem można go wsunąć. jutro wyniwnie tą tulejkę w pedale sprzęgła zeby się nie chmajtał, poskładmam i jak będzie szło tym jeździć to zostawie jak jest i doraźnie jakoś to zabezpieczę żeby nie wypadło znowu. jakoś nie widzi mi się to rozpoławianie. dziękuje za szybką odpowiedź, a i jeszcze jedno, czy przez te okno rewizyjne po prawej nic tam nie zobaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Nie za bardzo bo tam głównie widac wzmacniacz a jesli nawet zobaczysz to i tak nie da rady zrobic raczej bo seger jest po drugiej stronie ale mozesz sprawdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek5747    0

Witam. W moim ursusie c-385 przepadł 3 i 4 bieg zarówno na polowych, szosowych i na wstecznych. zółw/zając też nie reaguje na tych biegach. 1 i 2 działają prawidłowo. Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

zajrzyj z gory po zdjeciu pokrywy skrzyni. Moglo pojsc lozysko na walku na ktorym sa tryby lub zlozenia igielkowe w w trybach. Mozliwe ze poprostu na wodziku widelki sie odkrecily.

 

zajrzyj z gory po zdjeciu pokrywy skrzyni. Moglo pojsc lozysko na walku na ktorym sa tryby lub zlozenia igielkowe w w trybach. Mozliwe ze poprostu na wodziku widelki sie odkrecily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammillo    18

Dziś w trakcie prac polowych nagle zablokowała mi sie skrzynia trzeba było holować tylko na sprzęgle co mogło sie stać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anparsz    0

Koledzy, ja parę lat temu opracowałem rewers załączany hydraulicznie do ursusa 912. Miał on być zamontowany w miejsce wzmacniacza momentu (po włączeniu zmieniał by kierunek obrotów wałka napędowego).Jako że za zrobienie kilku kół zębatych fachowcy życzyli sobie pokażne sumy bez gwagancji jakości temat odpuściłem.Czytając teraz posty zastanawiam się czy nie warto wrócić do tematu.Zastanawiam się czy nie warto skontaktować się z "kurusem" i przedstawić im projekt do realizacji. Myślę żę oni mają doświadczenie w produkcji części i po dopracowaniu szczegułów mogli by zrobić parę egzemplaży do testów. Co wy o tym myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam problem co to może być cieknie mi ze skrzyni pod ciągnikiem robi sie kałuża a jak sie rozgrzeje to już całkiem wymieniłem pompe od wspomagania miała juz luzy ale dalej cieknie ze skrzyni. Z czego to może być ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

Koledzy, ja parę lat temu opracowałem rewers załączany hydraulicznie do ursusa 912. Miał on być zamontowany w miejsce wzmacniacza momentu (po włączeniu zmieniał by kierunek obrotów wałka napędowego).Jako że za zrobienie kilku kół zębatych fachowcy życzyli sobie pokażne sumy bez gwagancji jakości temat odpuściłem.Czytając teraz posty zastanawiam się czy nie warto wrócić do tematu.Zastanawiam się czy nie warto skontaktować się z "kurusem" i przedstawić im projekt do realizacji. Myślę żę oni mają doświadczenie w produkcji części i po dopracowaniu szczegułów mogli by zrobić parę egzemplaży do testów. Co wy o tym myślicie.

Witam, ja też o tym myślałem i da się to zrobić, tylko pozbędziemy się wzmacniacza a przy tych ciągnikach to i tak jest za mało biegów, żeby dobrze dobrać prędkość. Dlatego zostałem dalej przy tam pomyśle, ale bym dołożył dwie Pompy tłoczkowe i na końcu dodałbym kolo Planetarne, żeby zsumować obroty i wtedy miałoby to sens. Miałbym rewers i zamiast półbiegów bezstopniowe zwalnianie i przyspieszanie. Może być to dość droga impreza.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka12    0

Siemka mógł bym mi któs pomoc dokąd idzię ten przewód na wyżej przedstw. rysunk, byłbym wdzieczny o podanie odrazu też numer tego przewodu, dzieki z góry

post-166962-0-07698900-1451935007_thumb.jpg

Edytowano przez sawka12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka12    0

mogł bym mi któs podać numer katalogowy tej części, i gdzie wogóle ten przewód idzie ??

Edytowano przez sawka12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

PO co ci to. Przecież ty nie masz zielonego pojęcia o tym ciągniku.

Chłodnica jest tam gdzie są chłodnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj