Zaloguj się, aby obserwować  
sniady

4512, Zetor 5211 czy 6211

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sniady    0

Jaki ciągnik do 30 tyś, biorę pod uwagę 4512, oraz Zetora 5211 i 6211. Który lepszy?

Uważam ze w zachodnie nie ma się co pchać,ale może się mylę ma to być główny ciągniki jedyny!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

jakbym bym był jakimś big bauerem, to nawet bym nie pomyślał nad głównym ciągnikiem bez przedniego napędu.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sniady    0

Wiem ze z przednim napędem ciągnik jest lepszy ale uważam ze za taką kwotę z przodem nic dobrego nie kupie. Chodzi mi o taki ciągniczek aby 3 skibowy pług swobodnie ciągał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sniady    0

ciągnik ma chodzić na ok 14ha a wiec w ogóle nie biorę pod uwagę np 914 bo on jest porostu za duży i jak to będzie wyglądało jak będę nim ciągał 5 brony ;)

Do Ursus3PGT dajesz mi takie propozycje a bierzesz pod uwagę to ze ten ciągnik ma już 28 lat i moim zdaniem to jest już złom a druga sprawa to gdzie do niego części szukać? Chcę kupić ciągnik do 30tyś i nie mam następnych 10iyś żeby takiego starego remontować!!!!!!!!!! Ile on może mieć motogodzin 20-15 tyś przez tyle lat :( To sam odpowiedź sobie jaki to jest już ciągnik!!!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Na jaką powierzchnię i jakiej klasy ziemie? Jeśli maszyny narazie od c360 to polecam 7211 więcej jak 5l na godzinkę nie spali, ja zrobiłem swoim ponad 600mth i nic się nie popsuło tylko leje paliwo i jeżdże.Bardzo dobry komfort jazdy, miękki przód niezastąpiony po dołach. Nawet 300kg zboża wejdzie do środka ;) Podnośnik wręcz wspaniały (dźwiga 1 tonowego grubera bez zająknięcia)Skrzynia 10/2 dużo praktyczniejsza od 8/2. Ceny części śmiesznie niskie, naprawde polecam (następnym ciągnikiem jakiego kupie będzie zetor :( )


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karol924   
Gość karol924

Do 30tyś spokojnie kupisz jakiś zachodni ciągnik, np Case international 685 lub jakiegoś Forda 6610. Jak ja bym miał taki fundusz na traktor, to bym kupił coś z tych rzeczy, komfort i wykonanie przewyższa ursusa i zetora prawie pod każdym względem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

Za ta kase to jakiegos mf 690 575 itp, albo jakis case international 845/856

czy JD 2650/2850, te ciagniki powinny cie zadowolic pod wzgledem wykonania komfortu, ceny oraz mocy w porównaniu do zetora czy ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...JD 2650/2850, te ciagniki powinny cie zadowolic pod wzgledem wykonania komfortu, ceny oraz mocy w porównaniu do zetora czy ursusa

 

Faktycznie jak na rok produkcji to wygodne ciągniczki - ok 90KM z tego co pamiętam. Niestety na kilka modeli którymi jeździłem elektryka spierdolona - konsoleta z zegarami i przełącznikami się grzała, obrotomierz często fiksował, przedni napęd załączony albo i nie itp.

Wygodnie się czepia sprzęt na dolny hak i miło się pracuje z paszowozem lub przyczepą gabarytową. Również fabryczny TUR JD dobrze się spisuje. Wersja z biegami po prawej stronie a nie w podłodze gdzie jest synchro to super sprawa. Ogrzewanie przydatne i niegłupio zrobione.

Poza tym mało miejsca w kabinie - 2 osoby ciasno a trzy to samobójstwo.

Długo jeździłem 2850 - jedna z turem JD, druga bez, troche 2140 z turem BASS'a, później od czasu do czasu 2650 z turem JD i jednym większym.

 

Natomiast gdybym zczepił liną takiego JD 2650/2850 z U1014/Z10145 to nie wiem czy jelonek dałby radę. W sumie to chciałbym zobaczyć takie coś. Po prostu trochę lżejszy jest od naszej rodzimej konstrukcji.

 

A i ważna sprawa - koszty napraw jelonka nie są małe a z ciekawostek - szyby są robione np w Czechach ale cena jest jak za JD - manager mi mówił że na fakturze było tysiąc PLN z groszami w przeliczeniu na nasze za tylną szybę (nie gięta, prosta zwykła szyba, do zetorka dałem poniżej 200 pln za większą).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Naprawde kup zetora lub ursusa, chyba że masz odłożone 10tys ;) porównanie pompka sprzęgła 600zł netto do jd a 50 zł do zetora :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus3PGT    3

Ale bieżcie pod uwage że te części są tanie ale co z tego jak to badziewie podam taki przykład u znajomego w kombajnie class po zakupie zmienialiśmy stalki na nowe i część była bizonoskich to normalnie bez większych oporów przewiercałem a w classowskich wiertło tylko piszcało bizonowska kosztuje 1,8zł a classowska 2,50 i co na to powiecie lepiej zrobić raz i mieć spokój czy kilka razy i mniejszym kosztem i mieć jeszcze przestój w pracy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Naprawde 10000 razy wole zetora niż ursusa 4512 3 lata temu też stawałem przed takim wyborem, wybrałem zetora i nie żałuje ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Sąsiad ma 5314 którym jeździłem i miałem 2812 i na pewno zetor jest lepszy ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

subiektywna opinia, ale w tym przypadku chyba niestety muszę się z nią zgodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Mnie dziwi tylko jedna rzecz. Perkins to silnik bardzo uznany na świecie i przez użytkowników uznany za bardzo dobry (nie wszystkich, ale mniejsza z tym) to dlaczego 3512 nie pójdzie w pługu 4x30 bo gaśnie, a 3320 idzie normalnie? ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ani jeden ani 2 nie pójdzie w takim pługu niestety bo do takiego pługa trzeba 70 koni przynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jak sąsiad będzie orał porobie foty i nakręce film to się przekonacie ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

Mnie dziwi tylko jedna rzecz. Perkins to silnik bardzo uznany na świecie i przez użytkowników uznany za bardzo dobry (nie wszystkich, ale mniejsza z tym) to dlaczego 3512 nie pójdzie w pługu 4x30 bo gaśnie, a 3320 idzie normalnie? :(

:):);):) chyba w podorywce i to na piasku, jesli by nawet i ten zetor pociagnoł ten pług to sam dlugo nie pociagnie to po pierwsze a po drugie zetor ma inne przelozenie, szersze kapcie i wiekszy uciag niz 3512 i pewnie dlatego go ciagnie o ile wogole ciagnie ten pług bo w moich stronach to 7211 ma co robic z tym plugiem i jakos to ralne dla mnie nie jest ze ciagnik ktory ma 20KM mniej radzi sobie z takim plugiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ten ciągnik ma 10lat 2000mtg od początku na opale chodzi ;) Na youtube jest jak 7245 ciąga 5x30 więc to nie jest odosobniony przypadek :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj