Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sniady

4512, Zetor 5211 czy 6211

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
sniady    0

Jaki ciągnik do 30 tyś, biorę pod uwagę 4512, oraz Zetora 5211 i 6211. Który lepszy?

Uważam ze w zachodnie nie ma się co pchać,ale może się mylę ma to być główny ciągniki jedyny!?

kielbasa    1

jakbym bym był jakimś big bauerem, to nawet bym nie pomyślał nad głównym ciągnikiem bez przedniego napędu.

sniady    0

Wiem ze z przednim napędem ciągnik jest lepszy ale uważam ze za taką kwotę z przodem nic dobrego nie kupie. Chodzi mi o taki ciągniczek aby 3 skibowy pług swobodnie ciągał.

Wiadomość z agroFakt.pl

sniady    0

ciągnik ma chodzić na ok 14ha a wiec w ogóle nie biorę pod uwagę np 914 bo on jest porostu za duży i jak to będzie wyglądało jak będę nim ciągał 5 brony ;)

Do Ursus3PGT dajesz mi takie propozycje a bierzesz pod uwagę to ze ten ciągnik ma już 28 lat i moim zdaniem to jest już złom a druga sprawa to gdzie do niego części szukać? Chcę kupić ciągnik do 30tyś i nie mam następnych 10iyś żeby takiego starego remontować!!!!!!!!!! Ile on może mieć motogodzin 20-15 tyś przez tyle lat :( To sam odpowiedź sobie jaki to jest już ciągnik!!!?

Dawid777    0

Na jaką powierzchnię i jakiej klasy ziemie? Jeśli maszyny narazie od c360 to polecam 7211 więcej jak 5l na godzinkę nie spali, ja zrobiłem swoim ponad 600mth i nic się nie popsuło tylko leje paliwo i jeżdże.Bardzo dobry komfort jazdy, miękki przód niezastąpiony po dołach. Nawet 300kg zboża wejdzie do środka ;) Podnośnik wręcz wspaniały (dźwiga 1 tonowego grubera bez zająknięcia)Skrzynia 10/2 dużo praktyczniejsza od 8/2. Ceny części śmiesznie niskie, naprawde polecam (następnym ciągnikiem jakiego kupie będzie zetor :( )

karol924    8

Do 30tyś spokojnie kupisz jakiś zachodni ciągnik, np Case international 685 lub jakiegoś Forda 6610. Jak ja bym miał taki fundusz na traktor, to bym kupił coś z tych rzeczy, komfort i wykonanie przewyższa ursusa i zetora prawie pod każdym względem. ;)

Gość tomasek   
Gość tomasek

Za ta kase to jakiegos mf 690 575 itp, albo jakis case international 845/856

czy JD 2650/2850, te ciagniki powinny cie zadowolic pod wzgledem wykonania komfortu, ceny oraz mocy w porównaniu do zetora czy ursusa

Nikita_Bennet    100
...JD 2650/2850, te ciagniki powinny cie zadowolic pod wzgledem wykonania komfortu, ceny oraz mocy w porównaniu do zetora czy ursusa

Faktycznie jak na rok produkcji to wygodne ciągniczki - ok 90KM z tego co pamiętam. Niestety na kilka modeli którymi jeździłem elektryka spierdolona - konsoleta z zegarami i przełącznikami się grzała, obrotomierz często fiksował, przedni napęd załączony albo i nie itp.

Wygodnie się czepia sprzęt na dolny hak i miło się pracuje z paszowozem lub przyczepą gabarytową. Również fabryczny TUR JD dobrze się spisuje. Wersja z biegami po prawej stronie a nie w podłodze gdzie jest synchro to super sprawa. Ogrzewanie przydatne i niegłupio zrobione.

Poza tym mało miejsca w kabinie - 2 osoby ciasno a trzy to samobójstwo.

Długo jeździłem 2850 - jedna z turem JD, druga bez, troche 2140 z turem BASS'a, później od czasu do czasu 2650 z turem JD i jednym większym.

Natomiast gdybym zczepił liną takiego JD 2650/2850 z U1014/Z10145 to nie wiem czy jelonek dałby radę. W sumie to chciałbym zobaczyć takie coś. Po prostu trochę lżejszy jest od naszej rodzimej konstrukcji.

A i ważna sprawa - koszty napraw jelonka nie są małe a z ciekawostek - szyby są robione np w Czechach ale cena jest jak za JD - manager mi mówił że na fakturze było tysiąc PLN z groszami w przeliczeniu na nasze za tylną szybę (nie gięta, prosta zwykła szyba, do zetorka dałem poniżej 200 pln za większą).

Dawid777    0

Naprawde kup zetora lub ursusa, chyba że masz odłożone 10tys ;) porównanie pompka sprzęgła 600zł netto do jd a 50 zł do zetora :(

Ursus3PGT    1

Ale bieżcie pod uwage że te części są tanie ale co z tego jak to badziewie podam taki przykład u znajomego w kombajnie class po zakupie zmienialiśmy stalki na nowe i część była bizonoskich to normalnie bez większych oporów przewiercałem a w classowskich wiertło tylko piszcało bizonowska kosztuje 1,8zł a classowska 2,50 i co na to powiecie lepiej zrobić raz i mieć spokój czy kilka razy i mniejszym kosztem i mieć jeszcze przestój w pracy??

Dawid777    0

Naprawde 10000 razy wole zetora niż ursusa 4512 3 lata temu też stawałem przed takim wyborem, wybrałem zetora i nie żałuje ;)

qazi    57

subiektywna opinia, ale w tym przypadku chyba niestety muszę się z nią zgodzić

Dawid777    0

Mnie dziwi tylko jedna rzecz. Perkins to silnik bardzo uznany na świecie i przez użytkowników uznany za bardzo dobry (nie wszystkich, ale mniejsza z tym) to dlaczego 3512 nie pójdzie w pługu 4x30 bo gaśnie, a 3320 idzie normalnie? ;)

qazi    57

ani jeden ani 2 nie pójdzie w takim pługu niestety bo do takiego pługa trzeba 70 koni przynajmniej

Gość tomasek   
Gość tomasek

Mnie dziwi tylko jedna rzecz. Perkins to silnik bardzo uznany na świecie i przez użytkowników uznany za bardzo dobry (nie wszystkich, ale mniejsza z tym) to dlaczego 3512 nie pójdzie w pługu 4x30 bo gaśnie, a 3320 idzie normalnie? :(

:):);):) chyba w podorywce i to na piasku, jesli by nawet i ten zetor pociagnoł ten pług to sam dlugo nie pociagnie to po pierwsze a po drugie zetor ma inne przelozenie, szersze kapcie i wiekszy uciag niz 3512 i pewnie dlatego go ciagnie o ile wogole ciagnie ten pług bo w moich stronach to 7211 ma co robic z tym plugiem i jakos to ralne dla mnie nie jest ze ciagnik ktory ma 20KM mniej radzi sobie z takim plugiem...

Dawid777    0

Ten ciągnik ma 10lat 2000mtg od początku na opale chodzi ;) Na youtube jest jak 7245 ciąga 5x30 więc to nie jest odosobniony przypadek :(

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami.