Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
landmand

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sieczkarni?

Polecane posty

landmand    0

Witam, jestem nowy na forum. Przeczytałem chyba wszystkie tematy dotyczące sieczkarni ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie dlatego chcę was zapytać. Na co zwrócić szczególną uwagę przed zakupem sieczkarni Claas Jaguar serii 800. Sieczkarnia będzie pracowała w usługach. Chciałbym kupić sieczkarnie za ok 250 tys.

P.S Gdzie najlepiej szukać takiej maszyny? W PL czy na zachodzie? Może ktoś zna strony z ogłoszeniami w De?

Pozdrawiam.

JoHnyDD    0

Pozwolę sobie troche odświeżyć temat żeby nie zakładać nowego :) Mam w planach zakup sieczkarni za ok 100.000zł Co byście polecili? Sieczkarnia miałaby u mnie ok 30 ha qq do skoszenia plus na usługach pewnie drugie tyle. Chciałbym żeby była także wykorzystywana do zbioru traw ok 40ha. Co byście polecili? Gdzie szukać?

Wiadomość z agroFakt.pl

mirek13    1

zależy ile zamierzasz kosić tej kukurydzy ja mam 860 o tym modelu powiem ci wszystko w nowszej generacji też sie orjentuje także moge pomóc aaaa napisz jeszcze w jakim terenie zamierzasz działać

trus3241    0

w takim razie zapytam o kamienie.. czy w tej twojej 860 jest cos do wylapywania kamieni?? i powiedz na co zwracac uwage przy kupnie takiej sieczkarni

aster453    25

Tak jak w temacie chodzi mi o zakup sieczkarni samojezdnej tak do 60 tys. na co zwrócic uwagę ? Gniotownik ? Rozdrabiacz ? Jak sprawdzić stan techniczny ? Które lepsze mengele claas czy nh ? to że z kemperem wiem ze byłaby lepsza jednak nie mam tyle kasy chociaż dziwne na allegro widziałem nh fx 300 z kemperem za ok 98 tys gdzie john czy claas zaczynają sie z kemperem od 120 tys conajmniej

dexterek    83

generalnie najlepsza opcja bedzie claas jaguar 690. bardzo dobra mocna maszyna. czesci nie sa moze i tanie ale i konkurencja za darmo swoich nie odda. trzeba zwracac uwage na stan nozy i przede wszystkim na stalnice i dzialanie jej regulacji. potem gniotownik i stan ogolny. nie ma sie co spuszczac nad kemperem, wystarczy np RU 450 choc nie wiem czy nie za duza do 690ki. silnik mozna zrobic samemu, hydrostst nie psuje sie.

djjachu    0

Też chce kupić sieczkarnie za około 100tys przymierzam się już od 3 lat ale 695 bo te chociaż maja 360 kM w dobrym stanie na lekarstwo a 840 dużo droższa, powie mi ktoś jaka jest różnica między 690, 95 a serią 800 a konkretnie 695SL a 840? gdzieś na forum czytałem że w 860 napęd na bemben jest bezpośredni to prawda?, tym się różnią?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez MariuszWakowicz
      Witam ma taki oto problem ze w sieczkarni pali się cały czas podkowa od wykrywania metalu a wszystko jest ok jak się tego pozbyć? 
    • Przez tomek2201
      Witam. Potrzebuje wydajnej sieczkarni do kukurydzy jednorzędowej do ciągnika 110 KM 6 cyl. Obecnie posiadam polska Fokę która pracowała z ciągnikiem 60 KM ale do tego traktora jest za mała bo nie nadąża ciąć kukurydzy. Myślałem o Pottinger MEX III. Chciałbym żeby była wydajna i dobrze cięła najlepiej z gniotownikiem. Co polecacie?
    • Przez chuck00
      Orientuje się ktoś z Was jak w miarę sprawnie zamontować gniotownik w 695SL? Trzeba zdemontować przednie lewe koło i z tej lewej strony próbować czy jakoś inaczej?
    • Przez mateusz0045
      Czy ktoś posiada taki sprzęt , jesli tak to prosiłbym o podpowiedzenie mi wszystkich informacji które mogły by mi pomóc w użytkowaniu takiej maszyny . Jak z dostępnością części ? Czy mogę kupić gdzieś katalog do sieczkarni SF 6000 . Ewentualnie co się najczęściej psuje .
      Wady zalety itp...
    • Przez eMeFek95
      witam. Właśnie zakupiłem ową sieczkarnie jak w temacie. stan średni do odrestaurowania. właśnie zacząłem rozbierać i natknąłem się na problem z bębnem tnącym bo w ogóle nie mogę talerza zdemontować z wału. robił może ktoś z was kiedyś takie cuś ? talerz jest chyba na gwincie ale żeby ruszyć to ani w jedną ani w drugą. talerz chce zdjąć ponieważ chce wspawać nową kieszeń na tarkę i zeszlifować jakieś rzeźby wspawane na tarczy tnącej. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.