Skocz do zawartości
neurotoksyna

Amarantus - uprawa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Uprawa

Witam,

wiosną obsiewam 3h amarantusem/ szarłatem, w związku z tym mam pytanie do zorientowanych w uprawie tego zboża:

- jakie nawozy będą najlepsze pod tego typu uprawę ? Czy wystarczy jesienne i wiosenne nawożenie fosforowo potasowym nawozem, czy zalecacie coś dodatkowego ?

Dodam, iż ziemia na której będę uprawiać leżała odłogiem 3 lata. Jakieś rady od doświadczonych kolegów ?

Pozdrawiam i liczę na porady ;)

Ania

jerzy    2

Koleżanko Anno mocno bym się zastanowił czy w ogóle wprowdziłbym amaranthusa na pole. Dlaczego, ano dlatego że po zejściu tej rośliny z pola, jest uporczywym chwastem trudno zwalczalnym w rzepaku burakch , warzywach , jagodowych, będzie wychodził latami, chyba że będzie uprawiany w monokulturze, wiem to od znajomego co prowadzi gospodarstwo ekologiczne. Jeżeli chcesz uprawiać to napewno nie w nieużytku, roślina ta lubi ziemię w dobrej kulturze, co nawożenia nie jest zbyt wymagająca. Myślę że osoby prowadzące gospodarstwa ekologiczne wprowadziły by Cię w szczegóły, widziałem w którymś z Top Agrarów (chyba w 2007 r.) cały artykuł o tej roslinie. Pozdrawiam Jerzy

Chryste skąd te pseudo ;) ?

piotrek10    4

Ostatnio czytałem artykuł o amarantusie i zastanowiło mnie dlaczego jest tak mało popularny, praktycznie nie ma go w szerszym obiegu, a z tego co piszą jest bardzo zdrowy i bogaty w składniki mineralne, w szybki sposób dostarcza dużo energi. Przynajmniej dla siebie warto chyba go zasiać. Póżniej tylko zostaje przerobić go na mąke i zostawić otręby do zaparzania bo w nich będzie najwięcej składników odżywczych.

Wiadomość z agroFakt.pl

akadaka    0

To mnie zaciekawiliście bo tą roslinę spotykałem tylko w ogródkach jako ozdobną. Więc jego ziarno nadaje się do spożycia? Co sie z tego robi i czy gdzieś to skupują?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się