black08

TC54 Hydro kontra TC5050

Polecane posty

jarecki6    0

Witam mamy w gospodarstwie New Hollanda TC5050hydro 4,5m heder z 2008r.i kosztował nas 250tys.netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

witam

interesuje mnie jaka wydajnosc ma ten kombajn

szacuje ze wiecej jak 6-8 ton zboza nie skosi.........myle sie ????

czekam na opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

niedopatrzenie kolega ma racje 7-8 t na godzine, sory za błąd, trochę mało 5t mniej niż 6,5t nie wydała mi jeszcze no ale dobre gleby mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

25ha dziennie skosi a ile ton na godzinę to zależy jakie kto ma zboża.

Postawie Cie z tym kombajnem na pszenice co sypie 9t/ha i zobaczymy czy wykosisz 25 hektarów. Moj kolega tyle ledwo TX34 kosi wiec nie przesadzaj z wydajnoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

25ha dziennie skosi a ile ton na godzinę to zależy jakie kto ma zboża.

 

 

ja bym sie pokusil o stwierdzenie ze 100 ton na dzien skosi a ile to hektarów - moze byc 9 albo 40......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

a ja bym sie pokusił o stwierdzenie że ciężko 100 ton ukosić będzie raczej bym się zatrzymał w okolicach 70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

panowie to ile tak realnie można nim skosić na godzinę, i jak sobie radzi z dużą ilością słomy bo w końcu to tylko cztery klawisze, ma węższy tyłek od bizona i młocarnie też ma węższą, wiec naprawdę da radę więcej skosić niż bizon ?????? jak to jest możliwe skoro ma mniejsze powierzchnie od bizona???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

już na hederze jest krok do przodu bo na ślimaku masz na całej szerokości palce pobierające i masa równomiernie ci schodzi z kosy nie jak w bizonie tylko na środku, po drugie większe powierzchnia sit, po trzecie dłuższe i pod większym kątem umiejscowione wytrząsacze, po czwarte nie mniejsze średnice i szerokość bębna jak w bizonie tylko niemalże porównywalne. Realnie skosić można 1,4ha dobrego zboża do 2 ha/h słabszego a wymłócić można od 5-8t/h...na blacie mam przez 2 sezony 370ha skoszone więc coś mogę już na temat 4-klawiszowca powiedzieć.Coś jeszcze? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

kolego bizon ma szerokość bębna 130 cm a nh tc 5050 ma 104 cm wiec myślę że to nie są wielkości porównywalne, to samo dotyczy wytrząsaczy wiec generalnie fizycznie powierzchnie ten new holland ma mniejsze niż bizon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Tu masz też dużo szerszy i dłuższy przenośnik pochyły, poza tym wytrząsacze są dużo dłuższe nie zgodzę się że są porównywalne do tego większy kąt i robi swoje, no i długość całego kombajnu popatrz sobie ile wynosi, jak bizon mi cały wchodził do garażu z szarpaczem i hederem tak ten o prawie caly heder się nie mieści, a wracając do szerokości bębna to czemu TC idzie płynnie w ledze z prędkością 3,3-3,9km/ha skoro ma węższy? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Taką samą szerokość i średnicę bębna co w bizonie z056; z058 mają 5 klawiszowe modele TC. TC 5040; 5050 mają młocarnie weższą od ww. bizonów. To że lepiej idą w ledze jest w większości zasługą hedra gdyż bardziej równomiernie podaje masę żniwną na przenośnik pochyły tym samym bęben młucący, co znacząco redukuje chwilowe przeciążenia bębna.

Porównywalna przepustowość maszyny moim zdaniem wynika z dwóch czynników. Po pierwsze szczelina między klepiskiem a bębnem w TC ma tą samą wielkość na wlocie i na wylocie, w Bizonach na wylocie szczelina jest nieco mniejsza niż na wlocie. Po drugie jak by nie patrzeć 170km i dużo wyższy moment obrotowy silnika w TC zapewniają większą moc bębna i mniejszą wrażliwość na chwilowe przeciążenia niż 100konny silnik supra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

koledzy ja to wszystko wiem że TC ma dłuższy podajnik pochyły, że ma wytrząsacze pod większym kątem i dłuższe, że ma dużo mocniejszy silnik i napewno równiej podaje masę z hederu, a jak sobie radzi z dużą ilością słomy ? czyli podsumowując o ile więcej zrobi od bizona ? 25% wiecej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Już ci przeliczam, przesiadłem się z bizona to znam obydwa kombajny :D

Bardzo dobre zboże tj. wydajność ok 6,5t/ha:

Bizonem udało mi się wymłócić 3 zbiorniki pszenżyta,jęczmienia czyli 3x1,5t=4,5t w godzinę, owsa 4 zbiorniki w godzinę to ok 5 ton(nie ważyłem owsa nigdy)

TC 3 zbiorniki w godzinę czyli 3x2,6t(ważone,pszenicy ok 3 ton wejdzie)=7,8t/h

Jak widzisz w pszenżycie, jęczmieniu i pszenicy bizon ok 5 t a Tc 8t/h tj ok 50-60% więcej na korzyść NH, nie wiem jak u ciebie ale u mnie królują niskopienne więc nie zauważyłem z nadmiarem słomy żeby miał kłopoty, może niech ktoś się wypowie co ma heder 4,6m bo ja mam 4m to też różnica może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Supr ma za mało mocny, by utrzymać wysoką przepustowość. :) Bez sieczkarni to jeszcze, ale z to już wydajności nie będzie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Jeśli chodzi o słomę to TC 5040 ma taką samą przepustowość masy żniwnej co Bizon Z056 czyli max ok 5kg/s. Bęben jest węższy ale w utawieniach pod dane zboże jest większa szczelina omłotowa. Za bębnem co prawda brakuje jednego klawisza ale blachy w przeciwieństwie do supra są odsunięte od klawiszy po ok 10cm czyli "tyłek ma praktycznie tą sama szerokość co u supra. No i co ważne nad klawiszami też jest więcej miejsca niż w suprze więc słoma ma gdzie się pomieścić.

W praktyce kosiłem dosyć słomiaste żyto, a za miedzą kosił sąsiad suprem. prędkość utrzymywaliśmy taka samą z tym, że mój ma 37cm szerszy heder. do tego dochodzi możliwość wysypywania podczas jazdy + większy zbiornik = rzadsze sypanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

u mnie zboża są dosyc słomiaste poniewaz potrzebuję dużo słomy na ściółkę, czyli rozumiem że w kazdych warunkach zrobi wiecej niż bizon ? a jak jest z czyszczeniem lepiej oczyszcza niż bizon??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

To masz tak samo jak u mnie, bo ja też wszystka słomę zbieram na ściółkę. Przynajmniej u mnie w tym sezonie młóciło się szybciej niż w poprzednim sezonie suprem zarówno na słabych jak i na dosyć dobrych i słomiastych zborzach. Na wyległych wychodziło 1,5 raza szybciej niż bym miał to suprem wymłócić, ale to zasługa hedra. Nawet lege w małym chwilowym deszczu kosiłem gdzie suprem nie było by szans na dalszą jazdę. Czyści lepiej niż Bizon Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
    • Przez Sztoss
      Witam 
      Mam problem ze skrzynia power command w new holland TM150.
      Podczas kalibracji na biegu F2 wyskakuje błąd u37.
      Co może być przyczyną i jak to naprawić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj