rzaremba

Hamulce w przyczepie "SAM"

Polecane posty

rzaremba    4

witam posiadam przyczepkę na kołach od żuka jest ona świeżo wykonana mam zamiar założyć do niej hamulce pneumatyczne nie było by w tym nic prostszego lecz w żuku były hamulce hydrauliczne a za bardzo nie wiem jak je przerobić i czy w ogóle uda się to zrobić oczywiście posiadam kompletą hydraulikę prosto wyjęta z tego oto samochodu

P.S. do takiej małej przyczepki praktycznie hamulce nie są potrzebne tylko mam młodszego brata którego trochę boje się puszczać po małych nierównościach-małe doświadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To go nie puszczaj. Ja ostatnio wiozłem około 8 ton kamienia na przyczepie. Hamulca nie podpinam bo i tak w ciągniku instalacja nie działa.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Będzie to ciągane jakimś SAM-em, że się boisz, z taką przyczepką bez hamulców nawet c 330 sobie poradzi, przecież na tej osi od żuka większej ładowności jak 1000kg nie zrobisz, a do ciągników przyczepy mogą nie mieć żadnych hamulców jeśli dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 1,5t, a maszyny których masa nie przekracza 3 t wystarczy że będą podpięte dodatkowym łańcuszkiem, także nie ma chyba potrzeby stosowania jakichkolwiek chamulców

ale jeśli się upierasz, to poszukaj dzwigni od chamulca ręcznego hydraulicznego lub jakąś pompkę hamulcową z malucha lub coś podobnego możesz pzrerobić tak zeby była montowana do kabiny ciągnika na takim hamulcu są rejestrowane przyzcepy do 5t DMC !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To go nie puszczaj. Ja ostatnio wiozłem około 8 ton kamienia na przyczepie. Hamulca nie podpinam bo i tak w ciągniku instalacja nie działa.

 

I powiedz jeszcze, że z góry zjeżdżałeś 3512 z 12 tonami... Nie każdy mieszka na równinach, niektórym hamulce są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Z górki na skrzyżowaniu gdzie musiałem skręcić pod kątem 90 stopni. Jadąc prosto wjechał bym do jeziora. Dodam jeszcze ze nigdy nie jechałem to drogo wcześniej.

Dodam jeszcze że w ciągniku jak włączyłem 4H koło domu tak wyłączyłem bieg dopiero w miejscu docelowym ;)

 

PS jakie 12 ton??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

8 ton ładunku+ masa przyczepy =?

Skoro zahamowałeś to ok, w moich warunkach c-360 z przyczepą 6 musi mieć hamulce pneumatyczne.

Pisze się "pod kątem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Sprawdziłem na geoportalu i jest tam wiecej jak 90 stopni. Około 110.

 

Oj to według ciebie moja przyczepa jest bardzo ciężka ;) 4 tony to ona waży ale wraz z ciągnikiem. Samej nigdy nie ważyłem.

 

http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/Default.aspx?crs=EPSG%3A2180&bbox=534996.9952865762,527554.7117152149,535483.7140365762,527847.2898402149&variant=KATASTER jechałem od góry a potem w prawo. W lewo było by wygodniej no ale...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

A moze poprostu hamulec najazdowy? Ruchomy zaczep. Jak przeczepa zaczyna pchac ciagnik to zaczep na sprezynie sie cofa troche i przez jakis krociec uruchamia( wciska ) pompe hamulcowa dowolnie jaka. Jak pompa zacznie dzialac to i hamulce na kolach takze. Ale czy znowu oryginalne hamulce bebnowe od zuka dadza rade skutecznie wyhamowywac taki ciezar? Trzeba by to zrobic tak, aby odpowiednio zestroic wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

pomysł z najazdów-ka jest dość ciekawy podobna zasada jest/była stosowana w wozach tylko tu trzeba by zrobić małe udoskonalenie takiego rodzaju pompek to mam duzo w domu tylko musiał bym zrobić z kilu jedną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sprawdziłem na geoportalu i jest tam wiecej jak 90 stopni. Około 110.

 

Dla mnie to tam mogło być nawet rondo, bardziej chodzi mi o Twoje podeście. Mieszkasz na równinach i myślisz, że hamulce to niepotrzebny gadżet. W moich okolicach są takie drogi, gdzie przyczepa z 8 tonami ładunku wyprzedziłaby 3512...

Skoro autor pisze o hamulcach, to znaczy, że są powody aby je zamontować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nei mam takich równych terenów. Miejscami trzeba uważać jak jechać żeby ciągnika nie przewrócić.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to może od razu całą przyczepę ;)Nowa Przyczepa-Wywrotka z hamulcem najazdowym (785253645) - Aukcje internetowe Allegro

Panowie na osi od żuka przecież nikt nie będzie woził po 6 czy 7 ton więc nie rozumiem po co wam te hamulce, bo tak jak pisałem wyżej nawet konstruktorzy i kodeks ruchu drogowego nie wymaga żadnych hamulców w maszynach o masie do 3t oraz przyczepach do 1,5t a wszelkie hamulce w małych przyczepkach są właściwie po to tylko żeby jak się odepnie zahamowała.

ps. mieszkam na równinach ale kiedyś ojciec miał przygodę z c 330 wiózł 7 ton pustaków na wozie konnym na kołach 20' i był nawet niewielki spadek więc się nie spodziewał że trzeba będzie hamować i 100m przed ciągnikiem zatrzymał się autobus na przystanku, ale nie stanoł na przystanku ale na szosie a z naprzeciwka jechały ciężarówki, próby hamowania w ciapku powodowały że ciągnik składał się z przyczepą, zredukować biegu się nie dało więc już się przygotował żeby wyskoczyć z ciągnika i puścić ciągnik w rezerwe i tylko strzelał światami i w ostatniej chwili kierowca autobusu obczaił o co chodzi i odjechał nawet wszystkich nie zabrał z przystanku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

skoro autor tematu chce miec hamulce w swojej przyczepce niech je sobie zamontuje. Widocznie zycie jest mu mile i chce o nie dbac.

 

Pisales w pierwszym poscie o hamulcach pneumatycznych. Ale na drodze stanal ci cylinderek hamulcowy. A nie da rady zamiast tego cylinderka zrobic rozpieraka i dzwignia polaczyc go z silownikiem umocowanym centralnie na osi?

 

 

 

 

 

 

Albo jeszcze inaczej. Pisales ze masz duzo roznych elementow. A moze by tak zrobic, ze solownik pneumatyczny setrowany hamulcami w traktorze uruchamia pompe hamulcowa, a w kolach standardowe hamulce zuka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj