Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
agronomek

Do czego to sluzy? Poznaniak 3 1990 rok

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jakub16    120

Wydaje mi się że to sterownik od ścieżek technologicznych. Bo jest tam pokrętło do ustawiania szerokości rozsiewacza/opryskiwacza a to coś srebrnego to chyba czujnik liczby podniesień siewnika liczący przejazdy. U nas nie miałoby to zastosowania ponieważ mamy dużo słupów na polu ;)

Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

agronomek    0

yyy zapomnialem napisac bo dzisiaj wlasnie przez przypadek zobaczylem to w instrukcji, i ten czujnik srebrnychodzi po takiej trojkatnej zebatce na osce, na ktorej sa kolka wysiewajace, i wlasnie w tej instrukcji nie bylo to opisane do czego to konkretnie sluzy albo niebylo akurat tej strony,na tej skrzyneczce jest jakas swiatlo niewiem juz tak sie troche domyslam ze moze to jest taki jakis czujnik ktory pokazuje czy sie wysiewaja nasiona jak sie sieje samemu,ale jak by ktos mial to u siebe zalozone i wiedzial dokladniue do czego to ma sluzyc prosze o podpowiedz ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

jakub16    120

podłącz ten bajer do instalacji w 330 jak masz bo tam jest takie gniazdko na pewno i wciskaj ten czujnik i obserwuj co się dzieje

Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

szczepek2    4

To jest czujnik (stary i prymitywny), który pokazuje czy kręcą się wysiewacze. Pokrętłem które montujesz w kabinie, dopasowujesz częstotliwość sygnału do różnych obrotów wałka wysiewającego (zależnych od ustawionej dawki na przekładni i od szybkości jazdy). Sygnał pochodzi właśnie od tej trójkątnej krzywki. Jeżeli obroty spadają np. w wyniku poślizgu kół siewnika, albo wogóle zapomnisz opuścić siewnik (?!) to ta czerwona lampka zachowa się "inaczej" (nie pamiętam czy zacznie świecić, mrugać, czy przestanie świecić - chyba to pierwsze). U mnie leży to gdzieś na półce, bo uważam to za zbędny gadżet

Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

agronomek    0

noo wlasnie ;) u mnie tez to lezalo na polce i niewiedzialem do czego to jest dopuki nie wpadla mi w rece ta instrukcja i zobaczylem ten czujnik :) dzieki za wyjasnienia:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez barczjano1988
      Witam 
      Czy posiada ktoś taki rozsiewacz poplonu
      Potrzebuje schemat kabli połączenia silownika z krancowka 

• Przez kris148a
      Witam, jak w temacie, jak by ktoś miał na sprzedaż to prosze pisać, w ogłoszeniach jedne i te same wystawione 3 miesiąc i aby odświeżane.
    • Przez dan02
      witam.  kupiłem  amazone d7 3m. super s. zastanawiam się czy nie  jest  za  rzadki.  3 metry  i ma  tylko  21 leji.  czyli  wychodzi co  14.28 cm.  moim zdaniem  do siewu pszenicy  i jęczmienia to trochę  za  dużo  w odstępach.  co  Wy o tym myślicie?  proszę o pomoc.  
    • Przez bizar
      Witam, wie ktos jaka jest przyczyna zwalniania obrotów i zatrzymywania się tarczy rozsiewającej przy siewniku poplonów akpil?
    • Przez kubeix
      Witam,
      Posiadam siewnik amazone d7 special II, który ma automat do robienia ścieżek sterowany hydraulicznie.
      W automacie są liczby 0 1 2 3 , czyli pozwala zrobić ścieżki na 12m, a moje pytanie brzmi czy ktoś może próbował przerobić żeby robił ścieżki na 15m ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.