Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Premia do Młodego Rolnika a kredyt preferencyjny na zakup ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    63

Czy dało by się dostać premię na MR na ziemię którą kupił bym na kredyt preferencyjny, tzn, nie koniecznie na ziemie z agencji ale w obrocie sąsiedzkim, może mam kilka ha na oku ale jak to zrobić żeby i dostać te łaskawe 75 kawałków i kredyt preferencyjny na ziemie, w jakim czasie musiał bym uzbierać te 10,15 ha?

Ojciec mógłby mi przepisać ze 2-4ha a reszte chciałbym dokupić

rino    1

Z tego co wiem to mozna, ja mam podobna sytuacje i wniosek zostal rozpatrzony pozytywnie. Tylko ze ja mam przepisane 17 ha, reszte ziemi dokupuje na kredyt a premia za mlodego rolnika stanowi wklad wlasny.

Marcin 80    8

Czy dało by się dostać premię na MR na ziemię którą kupił bym na kredyt preferencyjny, tzn, nie koniecznie na ziemie z agencji ale w obrocie sąsiedzkim, może mam kilka ha na oku ale jak to zrobić żeby i dostać te łaskawe 75 kawałków i kredyt preferencyjny na ziemie, w jakim czasie musiał bym uzbierać te 10,15 ha?

Ojciec mógłby mi przepisać ze 2-4ha a reszte chciałbym dokupić

Krótko i na temat :

1.premia MR na ziemię jak najbardziej jako wkład własny

2.kredyt preferencyjny na zakup ziemii(2%+prowizja i ubezpieczenie) tylko do końca roku potem już nie ma (na dzień dzisiejszy)

3.75tysi ;) zapomnij kolego to kiełbasa przedwyborcza jest i pewnie zostanie 50tyś zł

4.MR=10,15ha(bezpieczniej 11ha użytków rolnych)nie mniej

W razie pytań pisz na PW chętnie odpowiem no oprócz gospodarki to moja praca :)

Wiadomość z agroFakt.pl

malong    0

Krótko i na temat :

1.premia MR na ziemię jak najbardziej jako wkład własny

2.kredyt preferencyjny na zakup ziemii(2%+prowizja i ubezpieczenie) tylko do końca roku potem już nie ma (na dzień dzisiejszy)

3.75tysi ;) zapomnij kolego to kiełbasa przedwyborcza jest i pewnie zostanie 50tyś zł

4.MR=10,15ha(bezpieczniej 11ha użytków rolnych)nie mniej

W razie pytań pisz na PW chętnie odpowiem no oprócz gospodarki to moja praca :)

chcialbym nabyc 12 ha i przy tym budynki + dom wszystko w jednym kawalku

zastanawiam sie czy dostane kredyt preferencyjny i dotacje 75 tys. i aby dotacja byla wkladem wlasnym

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Kedzior12
      Witam, swoje pytanie kieruję głównie do rolników, którzy ubiegali się o certyfikat ekologiczny dla swojego gospodarstwa Posiadam same TUZ-y, hoduję bydło mięsne (mamki, sprzedaż odsadków). Z racji ubiegania się o premię dla młodego rolnika musiałem wziąć zobowiązanie ekologiczne na wybrane działki, aby uzyskać wymaganą liczbę punktów. Mam parę pytań:
      1.Jak często mieliście kontrole (z ARiMR-u lub jednostki certyfikującej)
      2.Czy mocno przyczepiali się do niezgodności?
      3.Czy wnikliwie kontrolowane są rejestry np. uzyskanych pasz z gospodarstwa? Chodzi mi głównie o ilość paszy.
      4.We wniosku do ARiMR zgłosiłem tylko wybrane działki do uprawy ekologicznej, czy resztę mogę prowadzić w uprawie konwencjonalnej? Czy zwierzęta mogę również hodować konwencjonalnie, a nie ekologicznie? Mógłbym mieć problem z zakupem pasz z gospodarstwa ekologicznego, gdyż w okolicy praktycznie żadnego nie ma.
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Czy podlega temu zakup busa bądź chłodni? Chciałabym z niego korzystać w celach rolniczych i nie tylko. Jak wyglada teraz sytuacja jeśli o to chodzi? Czy ktoś z was ubiegał się w podobnym celu? 
    • Przez ursusowski289
      Witam kolegów, czy wiadomo już coś na temat pomocy posuchowych? 
      Dodam że jestem z powiatu gnieźnieńskiego i mam 5 klasę ziemi także słabo
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.