Skocz do zawartości
solaris08

Cisnienie oleju podstawka filtra

Polecane posty

solaris08    0

Witam

Cisnienie oleju w moim ciagniku to po dlugiej orce 0,5bara na wolnych obrotach. Slyszalem zeby je zwiekszyc mozna przystawke do filtrow kupic zamiast tego bąka. Nie wiecie gdzie mozna cos takiego kupic? Do c-385. Na alegro strasznie duzo za to chca.

Silnik podobno po kapitalnym remoncie. Odpala praktycznie na dotyk cyk i chodzi. Kompresje ma 30 barow na kazdym cylindrze mierzone osobiscie. Tylko to cholerne cisnienie. Na zimnym ma 3,5 bara jak sie rozgrzeje to 0,5. A to juz za malo. Byc moze mnie oszukali i nie byl szlif walu robiony tylko tuleje nowe i tłoki. A byc moze wszystko bylo robione tylko stara pompa olejowa co juz cisnienia nie trzyma. Macie pomysl?

rafff24    26

może za małe jest ustawione na zaworze, tak na zimnym z 4.5 mogło by być wtedy na gorącym też pewnie byłoby więcej, może pompa oleju dojechana, kapitalka lipna?? tak czy siak bez odkręcenia misy się nie obejdzie chyba

Wiadomość z agroFakt.pl

pynczor    2

kolego nie mam ursusa ale w tym roku miałem taki sam problem z MTZ'tem tez cisnienie mi spadało po rozbiórce byliśmy zdziwieni bo były nowe tłoki i ale coś musiało być zle, po pomiarach okazało sie że był krzywy wał zrobiliśmy szlif (400zl) i teraz luksus chodzi silnik u Ciebie może być podobnie.

bartek88    1

U mnie w 914 ten zaworek w podstawie był dobry. A winą tego ze było takie niskie ciśnienie, była wywalona uszczelka między pompą oleju, a zaworem przelewowym.

solaris08    0

może za małe jest ustawione na zaworze, tak na zimnym z 4.5 mogło by być wtedy na gorącym też pewnie byłoby więcej, może pompa oleju dojechana, kapitalka lipna?? tak czy siak bez odkręcenia misy się nie obejdzie chyba

A to jakims zaworem ustawia sie cisnienie oleju w silniku?? Co do cisnienia to 3,5 bara mam na wolnch obrotach na zimnym.

Kupil bym nowa pompe ale nie wiem czy jest sens. Byc moze wal jest dupniety jak ktos z Was tutaj napisal.

Zegar kupilem nowy gdyz myslalem ze stary juz mnie oszukuje, ale okazalo sie ze wartosci sie pokrywaja.

pawel123a7    0

koledzy, można jakoś podkręcić te ciśnienie w silniku, może ktoś mi powie gdzie te ciśnienie się podkręca, wiem że trzeba zdjąć misę i gdzie mam szukać tego zaworka?. chodzi o ciągnik ursus 1014, prawie to samo co 914

wojtas4    0

Koledzy można by powiedzieć ze TEN TYP TAK MA !!!!, i bardzo nie można tu coś poradzić. Silnik i cały ciągnik został opracowany w połowie lat 60-tych wtedy takie ciśnienie oleju w pełni wystarczało, i 0,5 atm.-wolne obroty 3,5 wysokie obr. jest w pełni prawidłowe !!! :rolleyes: .Dość częstym powszechną praktyką przy tym silniku jest ze przy remoncie silnika wału się nie rusza ,dopiero gdy jest zatarty lub ciśnienie mniejsze od podanego szlif jest potrzebny i daje jakiś efekt.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ludwik1977
      Witam wszystkich użytkowników forum. Mam jedno pytanie do wszystkich czy ktoś zna lub widział na pokazach model URSUS 3120 HL i coś może powiedzieć o wadach i zaletach byłbym wdzięczny
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:

Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Patryk3600
      Witam i proszę o poradę. Wiosną mam zamiar kupić ładowacz czołowy 3 sekcyjny i mam wybur, lepiej go kupić do Ursusa c360 czy massey fergusona 255? Będzie on robił prace takie jak: ładunek/rozładunek okrągłych bel słomy (120x120cm), ładunek obornika na rozrzutnik, i kilka prac z szuflą takich jak przewiezienie drzewa i piasku. Podajcie proszę plusy i minusy. Z góry dziękuję
    • Przez Mariusz123456
      Witam. Potrzebuje kupic najlepiej uzywany badz zlece wykonanie plugu do mojego ursusa 1614. Najlepiej z jakims atestem lub homologacja o ile jest cos takiego. Potrzebuje to na wlasny uzytek bo mam prawie 2 km do asfaltu a gmina nie odsnieza bo droga jest prywatna itp. Dodatkowo uslugi.

Ps. Jakie sa stawki za odsniezanie bez faktury? Chodzi o drogi i parkingi. 
    • Przez newholland28
      witam mam problem ze sprzęgłem w ursusie 5714 czesto ździera sie tarcza 1 stopnia ciągnik posiada tura słyszałem o tarczach porcelanowych czy warto w nią inwestować i co przy tym jeszcze  warto wymienic  zeby w miarę długo pochodziło 
      proszę o dobre rady z góry dziękuje