Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
matios34

czy c-360 da radę z sieczkarnia z-305?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
C-360
matios34    1

Mam pytanko czy ursus c-360 da radę pociągnąc w jakimś normalnym tępie sieczkarnię z-305. Jeśli tak to na jakim biegu poszedł by w koszeniu żyta na zielonkę. I czy jeśli by miał przystawkęna dwa rzędy do kukurydzy pociągnął by chociaż jeden rząd kukurydzy. Napiszcie coś na ten temat...

szczepek2    4

Pracowałem kiedyś takim zestawem - C-355+Z305 z hederem do zielonek - w kukurydzy. Robiło masakrę, bo dużo zostawało na polu. Przystawka do kukurydzy była nieosiągalna. Ciągnik sobie jakoś radził, choć dostawał max po garach, to wody nie gotował. Wprawdzie jeździłem terenową jedynką, ale brało 2m (4-5 rzędów sianych co ok. 45cm poznaniakiem co 5 lejek). Myślę, że z dwurzędową przystawką powinien sobie poradzić trochę szybciej niż terenową jedynką. Ale jak masz "dychawiczny" silnik, albo 3P, to chyba nie ryzykuj.

Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

matios34    1

Aha a żadnej innej zielonki nie kosiłeś. bo do kukurydzy to i tak chyba kupię jednorzedową sieczkarnię. Chodzi mi do żyta i poplonów z słonecznika i gorczycy. No i własnie miało by to chodzić w 3P ale mój 3p bije nie jedną c-360. Ostatnio kosiłem poplon porzyczonym orkanem na 2 szosowej a miał gdzieś wysokość około 1,5 m ten poplon z owsa, gorczycy i slonecznika w czym wiekszość słonecznika. Tylko Orkan mi się nie podoba bo za długo tnie>

Wiadomość z agroFakt.pl

matios34    1

ale taka do mojego gospodarstwa to za duza

ja kosze rocznie 1,5 ha kukurydzy i 3 ha poplonu i 1,5ha żyta na kiszonki. Więc ta maszyna by była u mnie nie wykorzystana no i zawsze dużo więcej części jest co może się popsuć. Lepiej cos do traktora zaczepine. u siebie zroBie a na zarobek i tak nie było by do kogo jechać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Mam taki problem iż zapycha mi się bęben przed gniotownikiem i jak się kosi to sieczka jest tez wyrzucana na heder. Początkiem sezonu kosiło się bajkowo nic się takiego nie działo a ostatnim czasem zapycha się czesto nawet po przejechaniu 20 metrów. Co może być tego przyczyną?
    • Przez bizar
      Kupiłem niedawno sieczkarnię mengele sh25 z przystawką do zielonek i kukurydzy , narazie używałem ją tylko w tym roku do robienia kiszonki z zielonek, bardzo dobrze się sprawowała z mf3080, mam pytanie jakie wy macie sieczkarnie dwurzędowe i jak się one sprawdzają w pracy.
    • Przez barolo_92
      Witam wszystkich , słuchajcie mam dylemat , mianowicie chodzi o waszą poradę .rozebralem sieczkarnie Mengele mamut 7800 I dobralem się do gniotownikow .(narazie ich nie demontowalem) i o to moja opinia :
      -górny gniotownik = Nówka nie szlifowana rowek po bokach jak i na środku powyżej 5mm 
      -Dolny gniotownik rowek ok 3 mm na całości.waha się od 2,8 mm do 3,2 mm
      Szczelina między gniotownikami aktualnie ustawiona na 2-3 mm . Regulacji zostało jeszcze ok 5-7mm . Więc szczelina jest spoko ... I teraz pytanie .
      Regenerowac dolny walec ? Czy na sezon jeszcze zostawić ? Dodam parę zdjęć jeszcze ...
      Pozdrawiam Was i czekam na porady .

• Przez mateusz0045
      Czy ktoś posiada taki sprzęt , jesli tak to prosiłbym o podpowiedzenie mi wszystkich informacji które mogły by mi pomóc w użytkowaniu takiej maszyny . Jak z dostępnością części ? Czy mogę kupić gdzieś katalog do sieczkarni SF 6000 . Ewentualnie co się najczęściej psuje .
      Wady zalety itp...
    • Przez haharo
        Sieczkarnia zapycha się, prawdopodobnie zbyt zostrzone gniotowniki, między którym jest już zbyt duża szczelina. Części do mengele są już dość drogie a na szybko trudno je dostać. Kukurydza jeszcze dosyć młoda. Pytanie: czy można siekać qq bez gniotowników, tak jak przy siekaniu trawy? Dodam, że rozumiem, że musi być przemielona, ale moje pytanie odnosi się do tego, czy sieczkarnia będzie w stanie podać sieczkę z qq do wentylatora bez pośrednictwa walców gniotących?
      Pozdrawiam!

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.