ahme999

powiększanie rozrzutnika

Polecane posty

ahme999    116

jak myślicie czy 3.5 tonowy rozrzutnik z czernej białostockiej(20 letni dodam) wytrzyma(po wymianie ram na nowe ceówki i ogólnym remoncie podwozia) przeróbkę na taki min 5 t-czyli podwyzszenie burt ze standardowych 50 do np 70-75, przy tym delikatne podwyższenie wałków, bo fabrycznie sa montowane dość nisko, tak że oś drugiego jest na wysikości ok 50 cm , o min 10 do 15 cm. i wyszedł by taki a'la tandem na jednej osi. wtedy bez kombinacji można by włożyć trochę więcej niż obecnie, obornik leżał by równo na skrzynni-a nie grzbiet na środku a boki puste. ciekawe czy taśmy by wytrzymały<myśli>, ale po wymianie zębatek na nowe łańcych nie powinien omykać-co o tym sądzicie-domowym przemysłem zaoszczędziłbym pare ładnych tysięcy, a "gównotrząs" remontuję tak i tak;] poza tym dużo taniej wychodzi zrobić od razu wyższe byrtki niż potem kombinować nadstawki;) a swoją drogą ciekawe czy ktoś kombinował zakładać 3. poziomy wałek-wtedy są małe odstępy, ładnie rozdrobnione wszysko, sporo lżej no i koszt niski-bo raptem wałek +gniazda łożysk i dłuższy łańcuch 350 zł. szkoda tylko że szerokość rzutu zostaje ta sama-MAŁA 2m...:)

 

I mamy taka maszynę że żaden farmer we wsi się taką nie pochwaliB)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Witam. Ja mam własnie tak przekombinowane :) Mam założony 3 adapter do tego rozrzutnika oraz podwyzszone burty. Żadnego problemu z tasmami nie ma,z rama też. Jedyne co siada to zębatki i lańcuch, bo są troche większe przeciązenia. Opony zostały też wymienione, na takie z większą ilością płucien. Sprubuje wrzucić zdjęcia do galerii, jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

2 osiowy to ok ale jedno osówkę tak przerabiać?? Widziałem pogięte z normalnymi burtami a co dopiero powiększane.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Rama na przodzie. Tu gdzie jest mocowany zaczep. Kiedyś na AF widziałem połamano jednoosiówkę.

 

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Rozrzutnik tu tylko zaczep się urwał. Znajomemu pękła rama jakieś 70cm od początku skrzyni.

 

Poza ty jeszcze dochodzi stabilność. Jak go podwyższysz szybciej go przewrócisz na bok. Ja o mało nie przewaliłem takiego z burtami 40 cm przejeżdżając przez głęboko bruzdę z gnojem.

 

Osobiście nigdy nie zamienię mojego 2 osiowego na jakoś jednoosówke.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ja mam rozrzutnik z 94 r. produkcji WARFAMA na jednej osi o ładowności 2,5 t i w tym roku woziłem tłuczeń pod kostkę brukową i raz gość na składzie nasypał mi 4,5 tony. Odległość ok.10 km i nic a nic się nie stało. Dodam, że wcale nie rozładowywałem tego rękami tylko normalnie posuw. I wszystko do dziś dnia jest oki.

Wszystko zależny od tego jak ten rozrzutnik wygląda bo jak jest cały skorodowany i to tak, że są miejsca w ramie że palec włoży to się nie dziwię że później jest taki a nie inny efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Ładnie sie połamała :) U mnie rama jest dosyć zdrowa bo rozrzutnik zawsze pod dachem stał, więc chyba nie powinna pęknąć.

Ze stabilnościa to rzeczywiście jest różnie, więc przez żadne bruzdy się nie pcham :)

 

a tak to wygląda:rozrzutnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja mam rozrzutnik z 94 r. produkcji WARFAMA na jednej osi o ładowności 2,5 t i w tym roku woziłem tłuczeń pod kostkę brukową i raz gość na składzie nasypał mi 4,5 tony. Odległość ok.10 km i nic a nic się nie stało. Dodam, że wcale nie rozładowywałem tego rękami tylko normalnie posuw. I wszystko do dziś dnia jest oki.

Wszystko zależny od tego jak ten rozrzutnik wygląda bo jak jest cały skorodowany i to tak, że są miejsca w ramie że palec włoży to się nie dziwię że później jest taki a nie inny efekt.

 

2,5t??? to on krótki jest. 3,5t jest dłuższy a co za tym idzie łatwiej takiego połamać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

niestabilny???-przecież warfama robi takie 6-ki na dwa poziome wałki jednoosiowe i nic się nie dzieje z jakimś przewracaniem, a ramy tam wcale nie są grubsze niż te które zaprawiam do swojego-oczywiście-mają nieco większy profil ale za to są cieńsze. A zresztą nie trzeba prykować go z takim czubem, jak zwykły 3t, tylko sopkojnie na płasko rozłożyć w burtach i gotka:lol: plus będzie na pewno taki, że nawóz się równiej rozrzuci i można robić większe odstępy pomiędzy przejazdami.

@andrzej 2110 -bez urazy, ale jak się ma poligon na moze i tak nierównym polu to zawsze istnieje takie ryzyko;)

@bartek 88- a masz tam założone normalne wałki jak są w fabrycznych starych dwuwałkowych? ciekawi mnie jak to rozwiązałeś, bo górny wałek trzeba by było przesuunąć znacznie do przodu, bo jeśli sie będą pokrywac z niższym to pojawią sie pewnie problemy z trzęsieniem.

 

zastanawiam się czy nie lepiej byłoby założyć albo 2 wałki od nowych rozrzutników-takie które mają kształt ślimaka z blachy i do nich przymocowane są zęby(tylko nie wiem jaką mają średnice bo jeśli taka zama jak w starym typie to nie warte zachodu) albo założyć dolny w stylu "jelenie poroże"-wtedy szerokość rzutu większa a górny standardowy żeby zbierał górną warstwę i poprawiał zozdrabnianie. bo jednak 3 wałki poziome to troszke ciężki w wykonaniu pomysł:)

 

EDIT:znalazłem zdjęcie warfamki 6t http://www.allegro.pl/item786013120_rozrzutnik_obornika_warfama_nowy_6_ton_tand_hamul.html i tam jak widac starczaje dwa "zwykłe "wałki, ciekawe jak trzęsą, bo górny jest na ponad 60 cm-taką wysokość ma burta :)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Tak sa to orginalne wałki. Jest troche problem bo trzeba dodać dwa tryby żeby łańcuch lepiej opasał tryb od środkowego wałka. Rozrzutnik się spisuje bardzo dobrze, równo rozrzuca, i nie zostawia kup, ale pewnie jakbys załołyl dwa większe walki, czy na dół jelenie poroże to też by sie dobrze spisywało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

@andrzej 2110 -bez urazy, ale jak się ma poligon na moze i tak nierównym polu to zawsze istnieje takie ryzyko;)

 

To nie było u mnie na polu tylko u znajomego. Ładowałem mu usługowo gnój turem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

a wiecie ile kosztuje taki wałek z nawiniętym ślimakiem z blachy i do niego przytwierdzone są zęby? ciekawe czy robią je w wersji 170 cm, bo chyba ostatnio większość rozrzutników wychodzi w szerokości 2m??


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Mi sie wydaje ze najbardziej beda to odczuwały łąńcuchy (szybko sie rozciagną). powiem tak zamiast sie bawic i kase wywalac niewiadomo na co lepiej sprzedaj i kup wiekszy. Ja woże osady z oczyszczalni miałem kupic 4 t na 2 osiach lub 3,5 t jednoosiowy pomyslałem i kupiłem tandem n 218 i nie żałuje. To ewentualnie moze byc baza do powiększenia myślę o podniesieniu burt dyszel tez jest grubszy od 3,5 t wkilku miejscach trzeba by było wzmocnić ramę ale najważniejsze ma 4 łańcuchy i to był główny argument za kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1250

hmm no ale jak TY tam rame chcesz zmienic, burty zmienic wałki poprzerabiac to tam z konstrukcji tylko oś zostanie która moze nie wytrzymac rzekomo 5t np na przechyłościach gdy pójdzie ciężar na jedną strone (ja na swój 3,5t Brzeg ładowałem po 4,5t marazmu, łańcuchy od adaptera zrywało..) ja bym opchnął i kupił cos w oryginale- nawet coś tańszego, do remontu np burty, dno ale konstrukcja zeby została

Statystycznie podchodząc do rzeczy to im wiecej zrobisz sam to jest wieksze prawdopodobieństwo ze któraś rzecz nawali, ale to moje zdanie.


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

może i dobre


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj