Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Raczo    20

Co sądzicie o zamontowaniu kilku kamer w oborze? Myślę nad tym aby tak zrobić. Nie trzeba by było wychodzić np. w nocy aby zobaczyć czy np. krówka się cieli. Może macie taką instalację u siebie? Jak wiecie jakie kamerki zainstalować, jakie są koszty i czy to sie w ogóle opłaca to proszę o pomoc :lol: . Z góry dzięki ;) .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Ja nad czymś takim myslałem nawet fajna sprawa z tym monitoringiem tylko by musiały być dobre kamerki bo w nocy to by niczego nie zobaczył


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

to jest dobry pomysł ale trochę kosztuje. Przy większej hodowli się opłaci. Kamerki są na allegro. Są chyba takie co w ciemności widzą. Można by też zamontować jakieś światło włączane z domu i wtedy podczas podglądu by się włączało. Wiem że można ciągnąć kable ale można również bezprzewodową (wyższe koszty).


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja takie coś mam tyle,że dosyć prymitywne-ot kamerka skierowana na krówkę na ocieleniu+żarówa energooszczędna skierowana w tamtą stronę+50 m kabla i podłączone do telewizora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

takie coś w małym gospodarstwie nie zda egzaminu... po prostu jest to zbyt droga przyjemnosć a jeżeli jest male gospodarstwo to do obory nikt nie ma daleko, a kasa niemała...co innego wieksza gospodarka, bardziej rozbudowana, jezeli hodujesz wiecej bydła to moze i sie opłaci.(wiadomo tez ze jednej kamery nie kupisz do duzej obory)

jak oglądałem kiedys te kamery do monitoringu to az mi płuca zatkało :lol: (cena)

Sama kamera może i nie jest aż taka droga ale do tego dochodzi cały osprzęt i montaż....


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja juz od jakiegos czasu posiadam taki monitoring, super sprawa siedzisz sobie w domu popijasz piwko i patrzysz co sie dzieje w oborze....POLECAM wszystkim


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

miałem taką kamerkę. pożyczyłem od kolegi na czas źrebienia się klaczy. bardzo fajny patent. nie musisz co chwile latać do stajni tylko co jakiś czas zerkniesz na ekran i widzisz co sie dzieje. ta co miałem była bezprzewodowa (do 100m miała zasięg) moim zdaniem jest to opłacalna inwestycja dla większych gospodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
takie coś w małym gospodarstwie nie zda egzaminu... po prostu jest to zbyt droga przyjemnosć a jeżeli jest male gospodarstwo to do obory nikt nie ma daleko, a kasa niemała...co innego wieksza gospodarka, bardziej rozbudowana, jezeli hodujesz wiecej bydła to moze i sie opłaci.(wiadomo tez ze jednej kamery nie kupisz do duzej obory)

jak oglądałem kiedys te kamery do monitoringu to az mi płuca zatkało :lol: (cena)

Sama kamera może i nie jest aż taka droga ale do tego dochodzi cały osprzęt i montaż....

Kamera taka,która będzie spełniać nieźle swoje funkcje kosztuje 150-200 zł + trochę kabla-telewizor chyba masz ?Co do tej obory-że nie masz daleko to może i fakt-ale wyobraź sobie jak nie miałem kamerki a stało bodajże 14 jałówek na ocieleniu (akurat styczeń i luty) i trzeba było każdej nocy wstawać (nawet parę razy)-to ja za takie coś dziękuję.Tak gwoli ścisłości to zestaw ,który zakupiłem składał się z dwóch kamerek (odpustowych ;) )-ale nawet z diodami na podczerwień i z wbudowanymi mikrofonami,zestawem kabli połączeniowych i monitorkiem-wszystko czarno-białe oczywiście, kosztował dokładnie 298 zł.Pewnie zaraz odezwą się głosy,że to szlag trafi za jakiś czas (atmosferka w oborze ;) )-działa to od dwóch lat-a jak jedna się zepsuje to pal licho-za te pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Pomysł może i niezły, ale w Polsce szybko się to nie przyjmie. Polscy rolnicy są zbyt konserwatywni na takie nowości. Co prawda jak już spróbują to nie zechcą inaczej, ale zanim spróbują to potreba trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

ale jakbys miał kupywac zestaw jakis porządny to kasy bys wydał nie mało, dlatego jak juz mówisz zrobic cos takiego albo wcale nie montowac, przy wiekszych gospodarstwach owszem ale na małych to raczej sie nie opłaca...

ja osobiście pomysł uważam za dobry tylko tak jak mówie...na wiekszych gospodarstwach.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja kiedyś myślałem nad zakupem takiej kamerki i bym zrobił w oborze kilka zamocowań i tam gdzie by była mi potrzebna to bym zakładał. Skończyło sie na planach ale to tylko na razie. Z biegiem czasu zapewne plany zrealizuje :lol:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

@Witek czy mógłbyś powiedzieć coś więcej? Ile to cię kosztowało? (Jak możesz powiedzieć).


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

no taki system monitoringu bezprzewodowy z obrotnicą do kamery kamerą z podczerwienią i innymi bajerami kosztuje ponad 1400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Gdzie tyle kosztuje ?-gdybym zmieniał to właśnie na coś takiego-było nie było mój zestaw ma pewne te no-ograniczenia :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
-było nie było mój zestaw ma pewne te no-ograniczenia :lol:

no własnie to miałem na mysli pisząc ze lepszy monitoring kosztuje ;)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę obiegnę od tematu ale jakiś czas temu zainstalowałem w tuczarni nasłuch z mikrofonami załączanymi automatycznie przez każdy większy hałas, do tego nadajnik bezprzewodowy i odbiornik w domku i teraz już nie ma niespodzianek wywołanych przez agresję świnek


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Co jest potrzebne żeby zbudować taki system? Wiadomo kamera(y), kable, jakiś monitor czy tv ale co jeszcze?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Obora :lol:.Obrotnica jakaś np,jakieś doświetlenie-albo żarówa albo podczerwień,mikrofon można dołożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

A macie może jakieś foty tego monitoringu???


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

to napewno wszystko zalezy od tego co chcesz kupić, mozesz kupic bezprzewodową kamere(duzo $$), a mozesz z kablami(wiecej roboty), na pewno potrzebne do montazu na ścianie potrzebne są jakieś uchwyty,obrotnice, i cały panel sterujący, o ile kamera ma sie obracac.... :lol: no i reszta przewodów,oczywiscie kamera..jaro kupił sobie tylko kamerę a reszte zrobił sam, to wiadomo ze tak taniej, ale jeśli chciałbyś wszystkie bajery, ze sklepu to trochę zapłacić trzeba.

 

http://www.mikama.com.pl/index.php?akcja=p...ty&iKatId=2 --- popatrz tutaj, a jak nie to poszukaj na necie jest pełno stron z kamerami i tam piszą wszystko co i jak. ;)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    54

Witam, posiadam kamery w porodówkach loch, w jednym pomieszczeniu jest 12 porodówek, 6 po prawej stronie i 6 po lewej. Posiadam 2 kamery, jedną na podczerwień i druga zwykła, obie biało-czarne. Te dwie kamerki wystarczają mi na obserwacje 6kojców porodowych. Sygnał jest przesyłany radiowo do domu (50m), Koszt rok temu ok 2500zł. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Fotkę to ja mam-ale jej nie prześlę...bo strasznie ściana pod kamerką obs...na :lol:-a może akurat obiad jesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja nie jem więc możesz mi wysłać :lol:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj