Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursusc914    56

Gdybyś miał monitoring to byś może złapał złodziei, ale kto wiedział, że Cię akurat odwiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

http://allegro.pl/monitoring-na-4-kamery-zewnetrzne-600-linii-sony-i3016200124.html

 

to jest mniej wiecej taki sam zestaw co u mnie. Ja mam 8 takich na zewnatrz i widać na przyzwoitym poziomie. Dysk 1TB to około miesiac nagrywania, auto zapis i auto kasowanie. Tylko z tymi kablami jest troche roboty. Robiłem na kablu ethernet (skretka).


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Koledzy pomóżcie mi jakie kamery wybrać i czy wgl takie są.Kupiłem teraz ranczo i tam do stodoły przerobionej chcę wpuścić jałówki i chcę mieć je na oku i całe ranczo,tylko problem w tym że randzo jest oddalone od mojego domu 600m i niewiem jakie by musiały byc kamery żeby ściągły zasięg aż do domu :mellow: :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23
pelo111    23

A my chyba mówimy o pomieszczeniach. Nie wiem jak u ciebie ale u mnie w oborze temperatury -25 nie znajdziesz ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartkus    0

jest napisane: moga pracowac wewnatrz jak i na zewnatrz.. A wiekszosc chce tu i tu. tak dla pewnosci i bezpieczenstwa. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Picek2005    0

600m to już trochę sporo. Nie wiem czy masz możliwośc poprowadzenia kabla ethernet (skrętki) bo to byłby chyba najpewniejszy sposób. Aczkolwiek i na skrętce na takiej odległości możesz mieć za duży spadek sygnału. Najprościej byłoby się udać do sklepu, gdzie sprzedawca podłączyłby Ci kamerkę do kłębka kabla z jednej strony, a monitor/TV z drugiej strony i jeśli byłoby OK, to wtedy masz pewność, że i u ciebie bedzie chodzić. Koszt kabla juz od 200zł. Aby spadek sygnału był mniejszy można puścić sygnał kilkoma parami przewodów zamiast jednej pary. Ja u siebie zamontowałem kamerkę na najgorszej skrętce i działa bardzo dobrze, ale odległość 50m. Podczerwień jest wystarczająca aby zobaczyć,czy się krowa nocą cieli, czy nie, ale np. dla małych prosiąt to już lepiej mieć włączone światło - wtedy widać wyraźnie i w kolorze. Aby nie bawić się w zasilanie kamery w oborze puściłem 12V drugą parą przewodów z zasilacza w domu. Sygnał idzie na rejestrator, gdzie mogę ogłądać jedną lub 4 kamerki naraz. Idealna sprawa zwłaszcza zimą, kiedy krowy się cielą. I nie mam wcale 100 krów tylko 10 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A kombinował ktoś z was w ten sposób żeby sygnał z kamery wpuścić do neta i obserwować gospodarstwo jak jesteście poza domem ?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Picek2005    0

Mój rejestrator na to pozwala. Korzystałem z takiej możliwości, kiedy monitoring był zainstalowany w sklepie.

Logujesz się wtedy ze strony www loginem i hasłem i wybierasz z której kamery chcesz mieć sygnał, albo ze wszystkich czterech (w moim przypadku) naraz. Teraz mam podłączoną tylko jedną kamerkę i rejestrator nie jest wpięty do neta. Jest kilkusekundowe opóźnienie i troszkę gorsza jakość jeśli obserwujesz przez neta i bezpośrednio. System sprzedał mi bardzo fajny chłopak mający firmę Detektor w Wysokim Maz.

Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PC-Plus    0

W połowie przyszłego tygodnia zaczynamy instalacje w gospodarstwie plus stadnina konna, postaram się zamieści fotorelacje i pokazać wam jak wygląda taka instalacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolCAM    0

Witam. Rozumiem że chcesz puścić sygnał z kamery bezprzewodowo na odległość ten 600m? Kamera do warunków zewnętrznych temp. pracy +40stopni do - 40 stopni, z wbudowanym promiennikiem IR (pracuje w nocy bez dodatkowego oświetlenia )- koszt od 199 zł netto i profesjonalny zestaw bezprzewodowy na odległość 1000m - 650 zł netto. Zajmuje się montażem monitoringu w oborach chlewniach stajniach domach itp. Jak będziesz miał pytania pisz;)

 

Witam. Rozumiem że chcesz puścić sygnał z kamery bezprzewodowo na odległość ten 600m? Kamera do warunków zewnętrznych temp. pracy +40stopni do - 40 stopni, z wbudowanym promiennikiem IR (pracuje w nocy bez dodatkowego oświetlenia )- koszt od 199 zł netto i profesjonalny zestaw bezprzewodowy na odległość 1000m - 650 zł netto. Zajmuje się montażem monitoringu w oborach chlewniach stajniach domach itp. Jak będziesz miał pytania pisz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

farmCam - system do monitoringu gospodarstwa

  • Cena: 2 673,32 zł

Dostałem 3 miesiące temu, nie korzystałem z niej ( raz wyjęta do sprawdzenia czy działa)

Ale ten prezent chciałbym odsprzedać za 2000 zł (gwarancja na 9 miesięcy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

a uzywaliście juz tego w oborach {mam namysli kamery z podczerwienia  }?   bo wiem ze widzą w nocy tylko że sniezy troche w budynkach  i pająki ;/   na zewnątrz sie to lepiej spisuje;/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wyjaśnijcie koledzy mi jedno kupiliście w takim celu aby sprawdzić czy działa i sprzedać, czy sprzęt się nie sprawdza?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To taka sytuacja, Ja mam przewodowy i jestem zadowolony.


a uzywaliście juz tego w oborach {mam namysli kamery z podczerwienia  }?   bo wiem ze widzą w nocy tylko że sniezy troche w budynkach  i pająki ;/   na zewnątrz sie to lepiej spisuje;/ 

 

Ja mam na porodówce i fakt nocą widać kurz, ale obraz jest ogólnie wyraźny za gorsze uważam muchy ale kamera tak podłączona że działa tylko w momencie podglądu (jak działała cały czas to muchy wyczuwały minimalne ciepło i się na niej gromadziły i wtedy pogląd był utrudniony).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten monitoring sie do niczego nie nadaje i poczytaj ulotke na stronie to cud malina tylko wez kup potem juz schody kamery starego typu analagowe a w tych czasach to wszyscy jada na cyfrowych

a u ciebie masz zapis nagrania ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Do kogo że to się nie nadaje ?

 

Ja mam do podglądu co się dzieje na porodówce i zapis jest zbędny.

Koszt budowy ok. 200 zł.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj