Skocz do zawartości
pawlus224

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cygi    1

Witajcie koledzy,

przeczytałem cały temat i mam pewne spostrzeżenia...

W moim 1614 97" mam gruby dach i podobnie jak w 1634 pomysł nagrzewnicy jest skutkiem współpracy ursusa z renault (ciekawostka) i działa to tak, że grzejnik ogrzewa komorę w której znajduja się wentylatory i one zaciągaja te powietrze dmuchając w kratki od poloneza będące w dachu w odpowiedniku zetor wiatrak dmucha w grzejnik a ogrzane powietrze bezpośrednio w kratkę co daje takie rezultaty : w zetorze idzie się spocić a w ursusie jest efekt jakby ktoś do kratki chuchał... no ale kontrukcji się nie zmieni.... teoretycznie... wynika ze ursus zabardzo wzorował się na układach z klima...

no ale moje pytanie do Was jest takie : piszecie, że przewód wodny do pompy wody jest powrotem... dlaczego ? zdjąłem oba przewody i woda(czyt. płyn) dociera właśnie od pompy... a wraca w wymiennik ciepła znajdujący się od strony pompy wtryskowej.

Niech ktoś mnie poprawi jesli się mylę, uważam że zasilanie od pompy powinno być podłączone u dołu grzejnika/chłodniczki by mogła się ona wypełnić gorącą cieczą a po jej 100% napełnieniem przelać do powrotu czyli do wymiennika ciepła po to by wykożystać po pierwsze pełną powieszchnię grzejnika jak również maksymalnie go ogrzać.

ma ktoś patent na dodatkoą nagrzewnicę ? po sezonie moja 16 pracuje przy zimowym utrzymaniu dróg i zimno bardzo...

Thomas2135    1224

Ciepła woda z pompy powinna wpadać od góry nagrzewnicy, bo po oddaniu ciepła samoczynnie opada, tzn wspomaga wymianę cieplną. Nie możesz wstawić drugiej nagrzewnicy pod kokpitem? Masz tam pusto w tej chwili?

cygi    1

myślę pod kokpit lub pod siedzenie bo przełącznik 12/24v mam pozakabina

Wiadomość z agroFakt.pl

ludwik1977    1
Dnia 19.11.2016 o 16:27, seweryn20 napisał:

To pojeździj trochę jak na polu będzie z -15. Olej w skrzyni ci nie pomoże.

to prawda ale ja tylko urzywam ursusa 1204 do orki i uprawy a nie do np. ciągania przyczep ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MatiTM
      Witam!
      Jak w temacie jaka jest różnica między oponami. Mam w Ursusie 912 założone 16,9 R34 i zastanawiam się nad zmianą na 18,4 R34. O ile są wyższe, szersze, jak to się przełoży na moc ciągnika.
    • Przez kamillo
      Koledzy wiecie gdzie kupic bądź zamówić gruby dach z tapicerką w woj mazowieckim najlepiej tak okolice wysokiego bądz białystok taki jak np: produkuje firma naglak bo zamierzam zmienić w swoim ursusie a w tej firmie tylko odbiór osobisty , to nie widzi mi sie pół Polski jachać
    • Przez tom31
      Jakie naklejki i piktogramy były klejone w ursusie 1224  i na których elementach.Pytam dlatego iż niebawem bede bawił sie w kosmetyczke ursusa i chiałbym przywrocic to do stanu pierwotnego moj jest z 1991r  i zastanawiam sie nad kolorem czerwien czy zolty jest obecnie zolty i dach w jakim kolore zamowic doradzcie cos! a odnosnie naklejek to piszcie badz wrzucajcie foty naklejek gdzie przyklejone i jakie
    • Przez Krol295
      witam mam pytanie moze banalne. Mianowicie chodzi mi o to jak zalozyc górną szybę w drzwiach w ursusie 912. Prosilbym o instrukcje punkt po punkcie.
    • Przez fillipp
      Dzień dobry, może ktoś podpowie gdzie jest tabliczka znamionowa w 1234 ? Za podpowiedź dziękuję.