pawlus224

Ogrzewanie kabiny kierowcy - ciężkie URSUS-y

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
3majciesie    0

I już wszystko jasne :) u mnie jedna i dzie do zawora i działa a druga poprostu się zerwała :) Tylko nie wiem czemu dmuchawa nie jest podłączonna, nigdzie nie ma włącznika do niej. Gdzie orginalnie on jest montowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jedna linka jest faktycznie od zaworu, ale o drugiej pierwsze słyszę, w 912 regulacja na szybę, po prostu zamyka się klapki koło nóg i idzie na szybę, nie wiem jak jest to rozwiązane w modelu z grubym dachem.

Włącznik dmuchawy jest z lewej strony przed szybą, w takiej obudowie wyłączników, coś ala radio.

Zawór jest zamontowany w obiegu koło rozrusznika i jeśli się go zamknie to płyn chłodzący po prostu nie krąży i nagrzewnica jest zimna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Od żaluzji to już prędzej, jest z prawej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3majciesie    0

Faktycznie włącznik jest razem z włącznikami wycieraczek itp. U mnie te dwie linki to są z boku koło włączników

z dołu zdjęcie zawora.

d0ce47703e7404bbmed.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

a druga linka idzie właśnie na otwieranie i zamykanie nawiewu na szybę lub nogi ale chyba były różne wersje tego z tą klapką i bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

A ja niemam takiego zawora?

 

Gdzie idzie go kupić i ile kosztuje?


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wątpię, żeby udało Ci się kupić taki zawór. Ja szukałem po okolicznych sklepach, ale nic nie mieli a zawór od nowszej serii ursusów, jest inny od tego na zdjęciu i kosztuje też nie mało. Ja poradziłem sobie z tym w inny sposób. Zajrzyj do tej galerii to dowiesz się więcej.http://www.agrofoto.pl/forum/user/9669-dante/page__tab__gallery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Znalazłem taki zawór ale kosztuje 177 zł i podziękowałem.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem gdyż jak kupiłem Ursusa to nie działała nagrzewnica. Może ktoś podrzucić jakieś fotki jak ona powinna być prawidłowo podłączona. Oczywiście mi chodzi o prąd. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur10021    36
binek    374

Ta dmuchawa ma silniczek 2-biegowy, z lewej strony na dole przedniej szyby powinieneś mieć taki włącznik http://allegro.pl/przelacznik-ogrzewania-ursus-c-385-i-pochodne-i2795389363.html z dmuchawy wychodzą trzy kable, podpiąć odpowiednio pod włącznik i musi śmigać. Dmuchawa jest połączona krótkim odcinkiem węża z nagrzewnicą. Ogólnie bardzo kiepska wydajność tego układu nagrzewającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
z dmuchawy wychodzą trzy kable, podpiąć odpowiednio pod włącznik i musi śmigać.

No tak najprościej doradzić, to powiedz mi w takim razie jak pierwszy bieg, ten wolniejszy będzie działał?

Z wyłącznika kable idą do takiej płytki, a z płytki dopiero do dmuchawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ta płytka umieszczona jest na dmuchawie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No zasilanie do wyłącznika, a z wyłącznika do dmuchawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Panowie a jak sie spisywała ta orginalna nagrzewnica. Dobrze grzała?


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Przyrodzenia nie odmrozisz:)) Wazne jest aby miec sprawny termostat.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Dziś zamontowałem nagrzewnicy, wentylator, jutro podłacze elektryke i kanały ciepłego powietrza rozprowadze. Tylko jeden problem jest bo jak załozyłem wąż na wyjście od nagrzewnicy i skręciłem to na opaskę to po nalaniu płynu spod węża wybijał płyn. Teraz dokręciłem mocno bardzo opaske i obrobiłem silikonem zobaczymy jak to będzie. Jeśli będzie cikło to jak sie z tym uporac?,

 

Nagrzewnica nie cieknie, po 5-8 min było czuc ciepło a po 10 min juz sie robiło w ciepło w kabinie. Po przejechaniu ok. 15 min było naprawdę ciepło w kabinie. Jutro dalsze testy, ale polecam tą orginalną nagrzewnice

Edytowano przez akaku

Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Siema.Mam pytanie odnośnie tego jak wyciągnąć nagrzewnicę w 904.Bo ja się teraz przyglądałem tak mniej więcej to nie wiem z której strony rozkręcać.Bo mam poucinane węże od niej i chcę ja wyciągnąć i zobaczyć czy jest dziurawa.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W moim rozkręcałem blachy od strony kierowcy, sporo śrubek i zabawy ale się udało.Może kto zna lepszy sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dir
      witam czy sworzeń zabezpieczający zaczep ma wchodzić do skrzyni biegów?
    • Przez marcin1993
      Witam, mam taki problem w zetorze 12245 zwrotnica podczas skręcania przeskakuje i ma luz że całe kolo się chwieje, koledzy podpowiedzieć co mogło się stać są tam jakiejś tuleje albo łożyska, dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam
    • Przez daizor
      Tak jak w temacie chcę zmienić w mojej szóstce fotel ponieważ jest ona wykorzystywana w b. dużym stopniu w gospodarstwie, a fotel "oryginalny" jaki posiadam daje bardzo niezapomniane (negatywne) wrażenia podczas jazdy po nierównym terenie (siłowniki szybko siadają i wtedy fotel zachowuje się jak trampolina).
      Powiedzcie mi czy stopień komplikacji przy montażu fotela "na sprężone powietrze" jest duży? Może ktoś ma już takowy zamontowany? Dużo roboty z odpowiednim przymocowaniem takiego fotela? Aha noi najważniejsze a więc czy istnieje jakaś realna alternatywa (tańsza oczywiście) dla powyższego typu fotela aby nie stracić zbyt wiele z jakości siedzenia podczas pracy w ciągniku?
       
       
      A powiedzcie może warto byłoby samemu pomyśleć nad taką konstrukcją? Bo można by zastosować po prostu siłowniki pneumatyczne zamiast zwykłych przy siedzeniu (trzeba by odpowiednio dobrać "skok" siłownika ) oraz kompresor 12V (nie jestem w temacie ale mógłby istnieć problem odporwadzenia nadmiaru powietrza(?) ). Wiem wiem może trochę szalony pomysł ale warto przedstawić koncepcję ;[ Może ktoś posiada zdjęcia przykładowego "środka" takiego fotela aby można było podejrzeć pewne rzeczy?
    • Przez bravo87
      Witam. nie znalazłem więc piszę. Mam prośbę do posiadaczy ursusów ciężkiej serii z oryginalnym grubym dachem (nie takim jak w zetorze), a mianowicie czy któryś z posiadaczy mógł by mi zwymiarować dach ?? mam możliwość zrobić a chciał bym aby wyglądał jak oryginalny. Nie piszcie że lepiej kupić gotowy bo słano wyglądają a teraz dać 1200 za dach to lekka przesada. 
    • Przez WojtekBuawski
      Witam, Jak i czym było by najlepiej obić cienki dach w c385?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj