Zaloguj się, aby obserwować  
Gago

Claas Axos 340 czy Case JXU 1070 lub New Holland T 5030?

Polecane posty

Gago    0

Witam wszystkich od pewnego czasu interesują mnie 3 ciągniki Claas Axos340,Case JXU1070 I New Holland T5030. 2 ostatnie to ciągniki z jednej fabryki ale minimalnie się różnią i Case ma lepszą opinię od NH dleczego tak jest? :)

 

A mianowicie ciągnik ma pracować z ładowaczem czołowym na codzień ma być również ciągnikiem pomocniczym w gospodarstie ale bedzie chodził też w 4 skibowym pługu zagonowym i z róznymi innymi rzeczami typu transport ,prasa rolująca, opryskiwacz, rozsiewacz, czyli ma być do każdej pracy uniwersalny. I właśnie zastanawiam się który z tych 3 ciągników jest do tego najlepszy. Który jest naj mniej awaryjny, zwrotny i będzie najlepszym rozwiązaniem? Użytkowników tych 3ciągników prosze o pomoc w wyborze ,jakieś porady i wasze opinie o tych maszynach :)

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Nie brałeś pod uwagę MFa 5435? W naszym regionie cieszą się dobrą opinią. Jeden z rolników miał Case i teraz kupił MFa to jest niezwykle z niego zadowolony. Ma 4 półbiegi a w Axosie tylko 1. Do tego bardzo oszczędny silnik Perkins. Można dobrać za niewielką dopłatą przeszklony dach Visio, bez dopłty ścięta maska do ładowacza. Mocna hydraulika, podnośnik-udźwig 5000 kg i bez porównania tańsze przeglądy gdzie przy Claasie czy Case jak słyszałem od użytkowników to od 1500 do 1900 PLN. W MFie zamykasz się w 8 do 9 stówek. Polecam ten ciągnik jak najbardziej. Moge dać Ci kontakt do rolników którzy mają jednego i drugiego w swoim gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

5435 to okolo 195 tys a 5425 to myślę że za 180 byś wyrwał ale to zalerzy jeszcze w jakiej cenie był zakupiony w fabryce. Bo mimo że może być ta sama specyfikacja a ceny mogą się różnić delikatnie... Naprawde polecam ten ciągnik. Użytkownicy są bardzo z nich zadowoleni i mi osobiście się podoba i widze go w przyszłości w naszym gospodarstwie juako ciągnik pomocniczy, czylli do wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'Rogeryk' inne firmy odpadaja interesuja mnie wyłącznie te 3 firmy i te 3 ciągniki. A te numery co chcesz mi dac to do uzytkowników jakich ciągników?


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

to 9540 idzie na sprzedaż jednak, czy już sprzedałeś jak tak to za ile? A nie chcesz drugiego zetora? Masz forterrę to weź drugiego zetora np proximę power bardzo ciekawy ciągnik. Ale dobra jak chcesz coś z tych trzech to o claasie nic nie powiem nikt nie ma w okolicy. Sąsiad ma NH TLA100 czy TL100A, poprzednik T5000 i jest zadowolony, używa go jako pomocniczy ciągnik i właśnie jako taki jest on dobry do tych prac co wskazałeś i ma rozsądne spalanie. Ciągnik zwrotny, podnośnik chyba ponad 5 ton, nawet chyba 5700kg. Gościu ciągał nim przez jakiś czas pług obrotowy 4 skibowy overum, ale teraz ma drugiego dużego NH i orze tm165 i t7030. Case nikt nie ma w okolicy u nas gdyż bardzo blisko jest diler NH osadkowski ale to prawie identyczne modele, niby case ma lepszą renomę i w kabinie ładniej. Jeśli miałbym wybierać między casem a nh to wziąłbym ten co mam bliżej do serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'yarecki12'Nie Zetora 9540 jest już ostatecznie do sprzedania. A Zetor odpada jest za wysoki ma za wysoko kabine i się nie będzie mieścił mi nigdzie gdzie go by trzeba było z ładowaczem i wogóle są mało zwrotne Proximy :) Słyszałem że dużo ludzi nażeka na te NH a Case są podobno bardziej udane i w środku masz racje że są ładniejsze od NH w NH ten jasny środek i materiał jest lipny taki a Case to ładny jest i taki kolor ładnu ma też. Ale kurde najlepiej to mnie własnie ten Claas interesuje bo to taki mało spotykany ciągnik jest :)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie chcę być złośliwy ale ja na Twoim miejscu nie wybrałbym Claasa przecież w niem jest ten nieszczęsny silnik perkinsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a tam w Case siedzi ten nieszczęsny silnik IVECO :) A tak serio to na niemieckim forum było coś na temat tego że pierwsze Axosy były średnio udane, ale teraz zapewne już to poprawili. Co do wysokości ciągnika to Claas jest bardzo niski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Oj Perkins moze byc trzeba z miejsca mu dac ale potem idzie a w Case i Nh to jest CNH silnik dawniejszy Iveco znajomego kolega jezdził tirem i mowił że słabe silniki miały Iveco i mowi że od Iveco trzymaj się daleko :) ale czy to prawda to nie wiem i jako moc mają tego też nie wiem :(Ale Claasy są bardzo niskie ,niższe od NH i Case


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

A gdyby tak pomyśleć o Jelonku 5M, nie za drogie, nie za wysokie. Skrzynia też ma ciekawe opcje :) Oczywiście najlepszy byłby MF 5435 bo takiego mam, a każda sroczka swój ogonek chwali ) :) Ale jest wysoki, nawet obnizony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jak o takiego zapytałem to oczy zrobili jak 5 zł :) Jeszcze na Polskę nikt takiego nie zamówił (podobno) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Case to to samo co NH tylko trochę droższy jest case, ma inny kolor i trochę kabinę..... Od niedawna pracuje u dealera NH i trochę podpytuje rolników i są zadowoleni z tych traktorów szczególnie z serii t5000 i t6000. Na serię t5000 jest obecnie rabat 5000zł do końca roku. Jeśłi mieszkasz gdzieś na północy lubelskiego to mogę podjechać z ofertą. Serwis claasa ma kawałek drogi w te strony.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

MF podobają mi sie i są bardzo dobrymi ciągnikami ale cena ich jest troche wysoka :) Mnie te 3 firmy tylko interesują najbardziej.

A jeśli chodzi o JD to 5M 70 paro konny ten co jest to kosztuje w takiej ubogiej wersji 155 tyś zł bo pytałem się dilera JD. :)

'karolu' A to ja mieszkam w okolicach Lublina i mam niedaleko do Rolmaxu do NH a niedaleko niego jest Claas. Kurde a coś więcej możez powiedziec na temat NH ? Podobno maja mulaste silniki tak słyszałem czy to prawda jest? :)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

A Axos jest teraz w ogóle osiągalny, bo Korbanek chyba nowych już nie zamawia? Co do MF to model 5425 185tyś brutto dało by się wyrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

pewnie taniej jak 185.... ale to zależy od dealera... Jeśli myślisz o JD 5M to pomyśl tez o Axosie 310C. Wiem że jest jeszcze kilka sztuk i sporo taniej jak JD a 74 KM w ECE R24...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

a tam w Case siedzi ten nieszczęsny silnik IVECO :) A tak serio to na niemieckim forum było coś na temat tego że pierwsze Axosy były średnio udane, ale teraz zapewne już to poprawili. Co do wysokości ciągnika to Claas jest bardzo niski

 

 

Oj Perkins moze byc trzeba z miejsca mu dac ale potem idzie a w Case i Nh to jest CNH silnik dawniejszy Iveco znajomego kolega jezdził tirem i mowił że słabe silniki miały Iveco i mowi że od Iveco trzymaj się daleko :) ale czy to prawda to nie wiem i jako moc mają tego też nie wiem :(Ale Claasy są bardzo niskie ,niższe od NH i Case

 

Moim zdaniem nie ma co porównywać silników Iveco z ciężarówek do tych z małych CNH. To całkiem inne konstrukcje przeznaczone do innych celów i w ciężarówkach są bardziej skomplikowane niż w case jx, jxu, nh T i TD5000. Ja tam nie narzekam na 70 konny iveco w małym nh, ma około 6000 mth z 2002 roku i suchutki jak pieprz, pali na dotyk (a forterra kręci i kręci), nie dymi, co do mocy i elastyczności to niebardzo się wypowiem bo on tylko przy opryskiwaczu i lekkich pracach, ale jak kiedyś ciągnąłem nim 15 ton to się ładnie wkręcał na obroty i ma taki zdrowy dźwięk silnika.

Poza tym kiedyś jeden gość powiedział że w NH i Case są silniki iveco który należy do fiata a wiadomo fiat robi nienajlepsze auta, i iveco w tirach dużo pali więc stwierdził że ciągniki CNH to też smoki.

Co do claasa to powiedział że tam są wszędzie silniki mercedesa i one są lepsze bo jak tu porównać fiata/iveco do meśka.

I weź takiego fachowca słuchaj :) Coś posłyszy i powtarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'yarecki12' no niby masz racje najlepiej to jak uzytkownicy się wypowaiadają ;) A jeśclichodzi o NH to jest to firma taka połączona z Forda i Fiata mozna w nich bardzo dużo znleść z tamtych ciągników. A jeśli chodzi o ceny to Claas kosztuje AxosC 150 tyś brutto a NH t 5030 157 tyś a za Case podobno wołają sobie Case 164 tyś zł :):) i to w takiej nienajbogatszej wersji :)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a jakie skrzynie w tych ciągnikach, czy w tych cenach jest jest rewers elekt. hydr. biegi pod obciążeniem, EHR, blokada, przedni napęd, WOM załączane elkt-hydr, ile opcji WOM, fotel pneumatyczny, tylny zaczep automatyczny? Może się okazać że jak to wszystko dodasz do ceny, to okaże się że kosztuje to więcej niż te moje 185tyś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

'yarecki12' no niby masz racje najlepiej to jak uzytkownicy się wypowaiadają :) A jeśclichodzi o NH to jest to firma taka połączona z Forda i Fiata mozna w nich bardzo dużo znleść z tamtych ciągników. A jeśli chodzi o ceny to Claas kosztuje AxosC 150 tyś brutto a NH t 5030 157 tyś a za Case podobno wołają sobie Case 164 tyś zł :):) i to w takiej nienajbogatszej wersji ;)

co do NH to masz racje można w nich sporo znaleźć z Forda, niektóre części z naszego forda pasują do NH produkowanych nawet do 2007 roku, ale czy to oznacza że są złe??

a w jakiej konfiguracji są te ciągniki w tych cenach co podałeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Ten t5030 to będzie miał coś około 75 koni. Mulasty raczej nie będzie.... Kolega ma td5010 - 60km z turem i bardzo go chwali, za małe spalenie, zwrotność, bezawaryjność, mówi że na małych przełożeniach wogóle nie jest mulasty tylko przy prędkości trochę muli... bo ma skrzynię 40km/h i to trochę za dużo na tak mały ciągnik. Ale przy 75 km napewno będzie lepiej.... Ale przy serii 5000 weż skrzynie 16/16 i sprzęgło elektrohydrauliczne bo bez tego to lepiej wziąść td 5030 lub td5020 - będzie dużo tańszy. Td5030- 114000 brutto bez sprężarki, sprężarka 7000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj