ahme999

na jaka polską belarke stawiacie

Polecane posty

ahme999    116

ciekawią mnie wasze opinie na temat jaka jest stosunkowo najtańsza polska zwijka do eksploatacji-tj wytrzymałoscii, awaryjności, kosztów naprawy, wydajności.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

żadna polska lepiej używaną kupić zachodnią i się nie męczyć niż nową polską ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Ja kupiłem nową Sipme Classic z siatką. Zobaczymy jak sie bedzie sprawdzała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam sipme classic jest w niej parę nie dociągnięć.Jak będziesz o nią dbał ( smarował czyścił na zimę ) to ci posłuży. Miałem używaną DF gp220 była dużo lepiej wykonana ale nie zwijała słomy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ferdek i gdyby nie mentalność polaków to już dawno by poszła... :) Materiały z jakich wykonywane są sipmy teraz to porażka 15 letnia jakakolwiek zachodnia prasa przeżyje dłużej niż ta nowa sipma :) .... Sporo ludzi nawet na af poprzechodziło z sipmy na zachodnie i sami śmiało twierdzą że nie ma co nawet porównywać... Mogę się założyć że ja swoją JD 550 ukręcę w balocie 100cm na 120cm 1,5 balota sipmy 120 x 120 :) Sąsiad się o tym przekonał na własnej skórze jak padła mu jego sipma i poprosił nas żebyśmy mu sprasowali 0,5ha sianokiszonki no niestety zrobiłem 3 baloty:P A on o ku*wa ale mało tutaj trawy było a później sąsiad musiał mu baloty włożyć na przyczepę zetorem 7745 bo jego mf 255 nie mógł podnieść :) Nieraz mój zetor 7211 ma problemy z podniesieniem... gaz w podłogę i w górę... Zależy od suchości trawy... Drugi sezon awarii zero no chyba że można do tego wliczyć że spinka od łańcuszka napędu podbieraka się wypięła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

@Luke16 masz troche racji. Ja mam kostke sipmy z 99r i chodzi bez zarzutu. Znajomy kupił rok temu nową sipmy i nie może naprasowac bo cału czas sie coś sypie, a to nie wiąże, iglice łamie. i nie ma co porównywac sipmy do JD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Luke16 może i dobre te JD tylko Kolego z tego co napisałeś interesuje mnie jeszcze jdna kwestia, bo tak super zgniata, a ja chce troche flaków porobić, jak mam niedoschniete siano żeby to sobie "doszło" w balotach, czy tym jd da się luźne bale kręcić, no i to że zwija od środka ciasno to też problem dla mnie do siana dlatego chyba pasówka to nie będzie dla mnie dobra prasa, chyba że się mylę, ale robie tylko siano i na różnych ląkach czasem wilgotnych że aż chlapie z pod ciągnika, czasem nie doschnie to wszystko bo zanosi się na deszcz a w sipmie luźniej sprasowane nie pleśnieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Obecnie produkowane prasy zmiennokomorowe (m.in. KUHN,VICON) maja możliwość tworzenia tak zwanego 'miękkiego rdzenia', wiec przy takim nie suchym sianie zrobi bele z charakterystyczna gwiazda pośrodku beli (tak jak w stałokomorowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Chyba chodzi koledze o takie specjalne siano, przeddeszczowe, ciut zielone - wychodzi potem coś takiego pomiędzy sianem a sianokiszonką, a nie psuje się, przy wyjęciu ze stodoły i "dochodzeniu" bel na słońcu.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ferdek ja w swojej JD mam taki suwak że ustawiam sobie ile chce sobie ustawić tego miękkiego rdzenia nawet 90cm!!! nie ma najmniejszego problemu... sam ostatnio prasowałem takie siano... do dziś dzień nic się nie popsuje i ładnie doschło ja robiłem gdzieś 40cm tego miękkiego rdzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Chyba chodzi koledze o takie specjalne siano, przeddeszczowe, ciut zielone - wychodzi potem coś takiego pomiędzy sianem a sianokiszonką, a nie psuje się, przy wyjęciu ze stodoły i "dochodzeniu" bel na słońcu.

Dokładnie, sianko zrudzieje i mia taki charakterystyczny miodowy zapach potem a nie ma pleśni :) najlepiej to wychodzi jak siano ma zielone kłapcie ale jest pogodne, jeśli będzie troche deszczu już nic nie pomoże i będzie pleśń

@Luke16 wszsytkie modele pasówek JD mają taką regulację?

ps. czy jest wogóle jakiś sens kupować używaną sipmę nawet w rozsądnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ferdek nie wiem czy wszystkie pasówki mają taką regulacje... JD na 100% mają o innych niestety nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

no dobra-niby tak psiczycie na te polskie zwijki, ale one są jednak najtańsze wsród nowych(?) czemu 15-20 letnia welgerka za 15 tys ma być lepsza od nowej sipmy wziętej na PROW za 25 tysi z siatka, której stare nie mają? przecież taka prasa to głównie łożyska i łańcuchy-a w starej co rusz trzeba coś wymieniać. poza tym większość niemieckich jest na walce, a do słomy lepsza jest chyba na łańcuchy. do tego ten szeroki polski podbieracz, który jest wielkim atutem w pracy. więc może zawęźmy opinie do pras typowo do słomy-sipmy classic i DF 120(...)C, bo one chyba będą najtańsze.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Też sie zgadzam z @ahme999. Też zależu kto do jakiego ciągnika chce kupić prase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

no dobra-niby tak psiczycie na te polskie zwijki, ale one są jednak najtańsze wsród nowych(?) czemu 15-20 letnia welgerka za 15 tys ma być lepsza od nowej sipmy wziętej na PROW za 25 tysi z siatka, której stare nie mają? przecież taka prasa to głównie łożyska i łańcuchy-a w starej co rusz trzeba coś wymieniać. poza tym większość niemieckich jest na walce, a do słomy lepsza jest chyba na łańcuchy. do tego ten szeroki polski podbieracz, który jest wielkim atutem w pracy. więc może zawęźmy opinie do pras typowo do słomy-sipmy classic i DF 120(...)C, bo one chyba będą najtańsze.

 

Tak sie składa że w Sipmach są montowane chińskie łożyska, wiem bo zrobiłem niecałe 2000 bel i łożyska na złom (łożyska rs, zeby nie było ze prasy nie smaruje) łańcuchy też sa do wymiany. Jedyne co się zgodze to szeroki podbieracz, ale to jedyna zaleta podbieracza. Zeby zmienić jeden paluch na srodku, trzeba rozebrac cały podbieracz bo paluchy sa wsuwane na takie listwy. Mechanizm owijania siatką , to nawet nie pisze bo szkoda słów. Poprostu tandeta. Lepiej nawet dopłacić 10 czy 15 tys. za zachodnią i mieć swiety spokój na lata. (chodzi mi o nową)


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

zbigi w 100% się z tobą zgadzam.... To jest mentalność polaka... Jak by zachód zobaczył nasze prasy to by je wyśmiał :) ... Ja moge śmiało powiedzieć że moja jd 550 za którą dałem 2 lata temu 25 tyś zł przeskoczy jeszcze z dwie nowe sipmy.... Przy czym wydajność, owijanie siatką jest 100 razy lepiej rozwiązane jak w takiej sipmie.... Zbigi napisał o zmianie palców na podbieraku... w JD odkręcasz 4 śrubki i okręcasz palucha i zmieniasz to wszystko... Zaraz ktoś mi tutaj zada pytanie ile kosztuje taki palec.... A 10 zł oryginalny kupiony w serwisie JD ... Po dwóch sezonach jak te palce zakładałem ułamał się jeden jak przejeżdżałem przez bruzdę... Wujek przyjechał do mnie akurat w żniwa... była przyczepa załadowana balotami, on ma sipme... Jak zobaczył baloty po JD to się za głowę złapał z tekstem: "O k*rwa, tutaj palca się nie da wcisnąć!"

 

Tak wyglądają baloty po JD:

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Baloty - słoma

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> JD 550

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Zetor 7211 + JD 550

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Balot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Zbigi nie przesadzaj, chyba niecałe 20 tyś bel, znajomi świadczą usługi sipmami i jeszcze nie złyszałem żeby któryś zmieniał łożyska, łańcuchy tak ale nie łożyska a po te 2 tyś bel to miesięcznie robią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Luke16-to chyba norma powinna być że palca nie powinno dać się wcisnąć-no chyba że zamrożonego i młotkiem go traktując biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

jaro u nas albo nie potrafią balotów robić albo nie wiem .... czy to będzie sipma, krone czy warfarma to przez balota mogę przejść w środku i takie totalne kapcie że szkoda słów... Mogę wam pokazać baloty tamtoroczne po metalfach sokółce.... zaraz jadę wywieść całego na śmieci bo jest cały popsuty... :) Bo się spieszyło nam i wujek przyjechał i robiliśmy na dwie prasy... po moim jd nawet ciutke nie są popsute... Ja swoją zrobiłem z 1 ha 14 balotów 120 na 120 a sąsiad sipmą tyle trzasnął z 0,5 ha :) Troszkę się zdziwił jak podjechał mf 255 z turem i naszego nie mógł podnieść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

albo na usłudze robią, nie u siebie i nie chcą przemęczać maszyny a bela mniej ściśnięta=więcej sztuk=więcej PLN za usługę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

gazi u mnie jedna osoba na wiosce nie ma prasy tylko :) gość krone u siebie robił kr125 to z ha łąki zrobił 28 albo 29 belek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj