ahme999

na jaka polską belarke stawiacie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rino    13

chodzilo mi o to ze masz blisko po czesci i pewnie taniej tez sobie cos zalatwisz wiec nie masz co narzekac na prase. To juz nie chodzi o przykladanie sie pracowników Tylko o material z jakiego te prasy i nie tylko sa wykonane, i lipne rozwiazania konstrukcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

z polskimi prasami było by wszystko ok jak by były robione z odpowiedniego materiału! ja stawiam na metalfach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

 

My mamy właśnie Sokółkę z Łukowa, jej cena była o jakieś 1500 zł niższa jak u innych dilerów w okolicy. A co do samej prasy to nic złego nie możemy o niej powiedziec, jedynie w 1 i 2 sezonie zdarzało się, że belki słomy stawały w komorze, ale ostatnio nie mamy takiego problemu. Choc prasa robi u nas jedynie lekko ponad 200bel sianokiszonki i ze 300 słomy, wiec sie nieprzepracowywuje, (coś takiego jak usługi belowarką w naszym regioie nie istnieje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

utwierdzam się ciągle w przekonaniu że najtańszą a zarazem najlepszą prasą ( a może odwrotnie) będzie metalfach i tutaj jeszcze jedną sprawę chcę poruszyć tzn centralne smarowanie, podpytałem o to wielu posiadaczy pras i każdy pyta co to jest wogóle i po co bo podczas smarowania codziennie rano polać z butelki olejem i styka na cały dzień, więc co jak co ale w metalfachu ponad 2 kafle dopłaty jest za cetralne więc, czy nie będę pluł sobie w brode jak nie wezmę centralnego smarowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ja bym osobiście brał z centralnym smarowaniem. Poprostu któregoś dnia zapomniałem nalać w swojej prasie oleju i wtedy łańcuchy tak jakby od kurzu się zapiekają no i straszne tarcie jest między ogniwem a zębatką (głośniej pracuje). Więc sam pomyśl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

jeśli prasa to obowiązkowo z centralnym smarowaniem. Nie wystarczy polać rano i styknie na cały dzień pracy w upale i kurzu. Łańcuch należy smarować często, a wtedy i zębatki dłużej Ci posłużą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no tak, ale dlaczego w zipmie centralne kosztuje 800zł a w metalfachu ponad 2 tysi, czy te smarowanie jest bezawaryjne, tzn nie zatyka się nic itd i ile oleju zchodzi na dzień roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

U siebie w claasie leje przepalony olej i jak do tej pory nic. Tak o uszy dzieś mi sie obilo że w metalfachu to tylko podczas podnoszenia klapy jest podawany środek smary a prawdopodobie jest nim towot- chyba że żle słyszałem. W moim claasie jest tak że to jest pompka i ona działa od wałka (cały czas cos się sączy po tych miotełkach do łańcucha) Gożej jak dochodzi do zmiany łańcucha upier.... się można że szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

co do zatykania to wszystko zależy od oleju, jak nalejesz syfu to oczywiste jest, że się zatka, ale jak będziesz lał jakiś czysty (odstany) olej to nic takiego się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no tak, ale belarkę i tak codziennie trzeba przesmarować to chlapnięcie wtedy olejem na te 5 godz roboty nie wystarczy? podobno w instrukcji sipmy jest że co 30 godz wystarczy poleć łańcuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

To zależy ile dziennie robisz. W mojej punkty smarne o najczęstszym czasie obsługi wymagają smarowania co 10godzi. Co w sezonie sianokosów wypada raz na 2 dni, a w okresie żniwnym co dziennie. Z tym chlapaniem olejem na łańcuchy to tak nie za bardzo. Jak już to trzeba dokładnie naoliwić cały łańcuch, bo łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo, a najszybciej zużyje się te do, którego przy chlapnięciu olej nie dotrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlon    0

Tak o uszy dzieś mi sie obilo że w metalfachu to tylko podczas podnoszenia klapy jest podawany środek smary a prawdopodobie jest nim towot- chyba że żle słyszałem. W moim claasie jest tak że to jest pompka i ona działa od wałka (cały czas cos się sączy po tych miotełkach do łańcucha)

 

 

Z tym towotem to źle slyszałeś. W starszej wersji smarowania bylo tak jak piszesz - olej jest podawany gdy podnosi sie klapa, natomiast w nowszej wersji jest pompka która podaje olej cały czas. Na wale jest mimosrodowa tarcza, którą można regulowac ilość podawanego oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Teraz to oni wsadzają te łożyska bezsmarne (lepiej by było żeby można je smarowac co jakiś czas ale kto tam wie tych konstruktorów) W moim clasie smaruje może raz na pare dni bo tam nie ma co smarować- łożysko, tuleje od targańca, ramiona napinaczy łańcuchów i podpierak. A jest sporo łożysk które są kryte a pracują o wiele ciężej (na walcach) ale jeszcze nigdy łożysko na walcu nie wysiadło więc ja bym się nie martwił o to tz. codzienne smarowanie

 

Najlepszym rozwiązaniem było by centralne smarowanie ale wszystkiego automatycznie czyli napełniam np zbiornik (smarem) i ono automatycznie co jakiś czas podaje na wszystkie łożyska no i te łańcuchy. Wiadmo podanie jednorazowe (np.co te 30godz.) smaru na łożyska działa o wiele krócej (w miarę gdy czas pracy rośnie łożysko zwiększa tarcie) niż podawanie automatyczne w dużo mniejszej ilości ale co jakiś czas. Ciekawe czy jest taka prasa co ma takie smarowanie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dobra ale co do wyboru samej prasy tzn polskiem prasy, to metalfach wśród najtańszych pras nie ma sobie równych chyba, no chyba że pronar z 500 w promocji za 43 tyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Witam, SIPMA, WARFAMA czy METAL FACH a moze PRONAR?? Która z nich wybrać na trudne warunki(łaki torfowe, czesto podsaczone). Chodzi mi o nowe prasy. Powierzchania pola to okolo 40 ha w tym głownie łaki i nastawienie na sianokiszonke. Z góry DZIEKI za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Piotrz a jaką kasę na to chcesz przeznaczyć? O famarolce łańcuchowej to chyba nikt nic nie napisze, a ciekawi mnie jeszcze ten pronar, bo to może być ciekawa prasa i do tego w promocji jest :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

patrząc na ceny nowych z dodatkami czyli obwiązywanie siatką i centralne smarowanie szerokie kapcie to 50 tys zł jestem gotów przeznaczyć:blink: a jakie ceny sa tego pronara i czy jest ona juz sprawdzona?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

ja bym stawiał na famarol robiona na podzespołach deutz-fahr szeroki podbierak łańcuchowa dobrze będzie sobie radzić także w słomie, siatka, szerokie gumy, centralne smarowanie a noże które bardzo przydadzą się przy pracy w sianie no chyba że ona tylko do siana to walcowa podobno sa dobre do siana i mało awaryjnie nie miałem z nia do czynienia ale słyszałem o niej wiele dobrego gdybym miał kase to bym brał bez zastanowienia jeśli wybierałbym tylko z Polskich pras


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

W Metal-fach dużym plusem jest wysoko podnoszony podbieracz czego w sipmie brakuje. W wakacje Farmą II, słomę prasowałem na podniesionym podbieraczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zna ktoś szczególy tej promocji na metalfach, bo są w ogłoszeniach i za 44 tyś i za 40 tys te prasy, czy po nowym roku dalej będą te prasy po 40 tyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj