ahme999

na jaka polską belarke stawiacie

Polecane posty

b0gdan    90

rzeczą wiadomą że w ewolucji pras pasówka jest następnym ogniwem, ale nie przesadzajmy z tym że stało komorówki są tak kiepskie jak to kolega LUKE16 maluje. To, że u niego u niego jest kiepska trawa, a u sąsiada za miedzą świetna, nie czyni z pasówki maszyny o dwa razy większym zgniocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

marcin a z miłą chęcią tylko fakt odległość i musiałbyś mi dać jakiś ciągnik minimum 80KM i wtedy byś zobaczył co ta prasa potrafi ;):) U mnie jest tak cisnę ile fabryka dała dopuki ciągnik nie przygasa :( Ja nie mówię że stałokomorówki są beee ale po tym co widzę u siebie na okolicy to fakt wtedy są beee... Z resztą w słomie ustawiliśmy się z sąsiadem ja 7211 + jd 550 sąsiad 7745 + krone KR130 on słoma pszenna ja żytnia.... ja robiłem belki 100 na 120 on 120 na 120 i co ciekawsze on tą belkę wypluł szybciej niż ja :) ja belkę setkę wyplułem między jego pierwszą a drugą :) ... Jeżeli nie widać różnicy to po co przepłacać :) ...

 

semos jestem ciekaw jak wzieli byśmy te belki z tego samego pola to założyłbym się że więcej by ważyła moja :)

 

bogdan oj byś się zdziwił ... łąki każdy ma identyczne i to nie zmienia faktu że ja mam inną trawę od sąsiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Chłopie ale ty jesteś uparty. Takie porównanie że ty na swoim polu a on na swoim (jakie nawożenie- nie każdemu rodzi się tak samo), a porównanie dwóch rodzaji słom też mija się z celem to tak jakbym porównał bele po słomie jęczmiennej i mieszance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

dobra ja wiem swoje i ty też wiesz swoje... ja się więcej w tym temacie nie wypowiadam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

I ja się boję że będę musiał parę takich jednoiponadbiggrin.giftonowych bel zrobić jak pogoda się nie poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Otóż powiem wam że mam Metal-facha jak naraze chodzi bezawaryjnie. Natomias na dziś dzień nie kupiłbym rzadnej polskiej maszyny. A odnośnie tonowych bel to u mnie kiszonki w tym roku dośc ciekawie ważą, wczoraj igłe połamałem co jest przełomem w ich wadze;/.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

@Luke16 nie dziwie się że nie wypowiesz się w tym temacie bo nie masz odpowiednich argumentów

@gazi przy takiej pogodzie to wyobrażam sobie jaka musi być mokra :(

 

A tak w temacie na najlepszą z pras polskich z których dotąt widziałem (w sianokiszonce) była by to WARFARMA, ale to tylko wygląd beli mnie tym kieruje bo pracował z nią case 120km a prędkość nie przekraczała 4km/h (strasznie wolno) ale belki piękne. I dochodzi tu jeszcze na niekorzyść warfarmy że jest łańcuchowa, ale żeby nie było tak że jestem zwolennikiem walcowych to w tych prasach łatwiej o zatrzymanie beli. Prasy pasowe pewnie są lepsze pod względem tym że zbicie beli jest od początku więc można dosyć szybko śmigać, za to w prasach stałokomorowych im wolniej tym lepsze zbicie (ale tylko w początkowym momencie dobijania beli, bo podczas napełniania komory żaden ucisk nie dziala na powstającą bele). W stałokomorowej też dochodzi taki motyw że jak jedziemy wolno (dotyczy słomy i poniekąd siana) materiał szybko się kruszy- dzieje się tj rotor docinal.

Podsumowując całość bele wykonane stałokomorówką z małą prędkośćią mogą dorównać prasom zmiennokomorowym które poruszają się z dopuszczalną prędkością odpowiednią dla przepustowości masy. Ale gdyby zmniejszyć prędkość prasy "pasowej" to bela by była lepsza niż w walcowej/łańcuchowej

 

OD CAŁA FILOZOFIA ;):) - ale dochodzą też argumenty techniczne o których nie chce mi się pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dziś koszona i dziś zbierana, całe szczęście że zdążyłem pozgrabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Całe szczęście że my mamy już 3 pokos już dawno za sobą , bo teraz to było by ciężko coś zebrać przy tych warunkach. @Luke16 należy do grona użytkowników którzy są ogromnymi fanami pras JD i zawsze te prasy są najlepsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46
damian18    3

Luke16 to niech wujo nauczy się owijać belki moim skromnym zdaniem dobry materiał na kiszonkę i dobra folia to 90% sukcesu a tylko 10% prasy. a na fotach widać to co trzeba tylko poprostu ciężko je odróżnić bez oszukiwania;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Panowie, może to też ciekawe co piszecie o prasach JD, ale temat jest o polskich prasach, zaglądam do tego tematu z nadzieją że dowiem się na którą nową polską prasę warto postawić a to czy polska czy zachodnia lepsza to są inne tematy, a więc z poslkich pras to ja znam tylko sipme warfama i metalfach, walory użytkowe chyba każdy mniej więcej zna a jak jest z wykonaniem awaryjnością i wytrzymałością tych pras liczę na to że jeszcze się dowiem w tym teacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ferdek-jeszcze jakiś czas temu poleciłbym Metalfach-ale widzę że ostatnio produkują po prostu badziewie,gneralnie pras łańcuchowych nie cierpię (hałas !) więc odpada Sipma i Warfama smile.gif ,Pronara nie znam,Unię ma mój kolega-chwali ją (ale nieoficjalnie dowiedziałem się że serwis był u niego częstym gościem-więc nie wiem).Generalnie nie polecam polskiej prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam sipme z 1997 roku i nie narzekam na nią, jak już kolega wcześniej wspomniałszeroki podbieracz jest wielkim atutem sąsiad miał Classa 170x120 i juz chce ją sprzedać bo na tak wąskim podbieraczu nie idzie ujechać tak samo znam gościa co ma welger Pr 150 czy jakoś tak za wąski podbieracz, nie wspomnę o tym jakie tam sa problemy z owijaniem sznurka jakieś "wajchy" trzeba ciągnąć potem puszczać. A przy Carraro sznurek podawany jest elektrycznie i jak coś strzeli to nie wiadomo gdzie sie udać po części. A gdy wysiądzie przy sipmie jakieś łożysko wałek czy cos to 15Km do sklepu i już mam.Sąsiad do tego classa to zębatek nie ma gdzie dostać. Jeżdzę simpą na usługi około 4500 balotów rocznie i na pewno jej nie zmienię na jakakolwiek zachodnia. W moich okolicach większość ma sipmy czasami Warfamy i nikt nie narzeka tak na nie jak niektórzy ja AF. Wg mnie jak się będzie dbać itp to sprzęt na długo posłuży, smarować łańcuchy itp.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dominik-Ferdek pisał o nowej polskiej prasie !-nie porównuj prasy z 1997r z prasą A.D 2009-teraz są robione "na sztukę"-ja też mam Metalfacha z początków produkcji-to podejrzewam że waży jakieś 0,5 tony więcej niż najnowsza biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Jest jeszcze nowa"polska" prasa zwijająca z Famarolu Słupsk. Wzór DF więc może taka byłaby najlepsza?


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

belki robi ładne i gdyby było to jedyne kryterium to bym ja szczerze polecił, ale tak jak pisał kolega Jaro, serwis to się prawie jak rodzinę pozna... tyle razy bedzie nas odwiedzał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Ehh szkoda że nie zrobiłem fotki belce którą zrobiłem po metalfachu ursusem 902, belka była równa i palca by w niął nie włożył ;) ale ursus 902 ledwo dawał rade :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To co z nowych polskich sipma clasik czy metalfach? Jestem za metalfachem bo tańszy i ma lepsze wyposarzenie, oczywiście o ile zdecyduje się na nową, bo z tego co piszecie to trzeba to bedzie dobrze przemyśleć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ja tam jeśli bym miał na tyle kasy i chciałbym kupić coś nowego to brał bym bez wahania metalfach. t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

@bogdan

"zeczą wiadomą że w ewolucji pras pasówka jest następnym ogniwem,", a z tym się nie zgodze bo w starych książkach maszynoznawstwie (lata '70) są właśnie tylko schematy pras pasowych, a rysunki łańcuchowych (bo walcowe widziałem wcześniej) spotkałem dopiero w wydaniach z końcówki lat '80, albo 90, a wierz mi że trochę tycj książek przerzuciłem przed krajowym OWIURem ;)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Jak masz większy ciągnik to bez wachania brałbym metalfach ;) troche się na czytałem o tych łańcuchach w sipmach i wole metalfacha, i jest nawet tańszy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

proszę o małe porównanie sipmy klasik i metalfachu, tzn. wiem że sipma klasik nie bardzo nadaje się do ciągnika 90-100km, czy w metalfachu są masywniejsze mechanizmy i sprzęgiełka, 2ga sprawa zapychanie się prasy, w sipmie to tragedia po zgrabianiu długiego siana kogutem, oraz czy w metalfachu jest w standardzie lub w opcji podnoszenie podbieraków podczas pracy z ciągnika czy trzeba tak jak w sipmie wysiadać i dzwigienkę przekładać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj