ahme999

na jaka polską belarke stawiacie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
qazi    61

to dobrą trawę miał, szkoda że u mnie taka nie rośnie,

ale chyba mały OT się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Mówie prawde niecałe 2tys. bel, chyba wiem co mam. Nie przesadzaj @Luke16, bel mi dość ładne robi, ale konstrukcja to niewypał, jak zaniosłem te łozeysko do sklepu to facetka sie smiać zaczeła, i powiedziała ze to chińskie za 7zł, i ze moze mi dac takich odrazu 10 zebym nie musiał tyle jeżdzic. Kupiłem Timkena po 70zł za sztuke i w końcu spokuj. 


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@zbigi123 dlatego tak mało wytrzymała że bele jak sam to określiłeś dość ładne robisz, jakbyś robił aby sztuka to by dłużej pochodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

zbigi ja nie przesadzam tak jest u nas... I jak zawsze wszystko odmiennie kupujemy :) wszyscy po kupili sipmy, krone a my kupiliśmy pasówkę, tak samo jak przetrząsarke do siana wszyscy po kupili polskie pasowe my kupiliśmy classa po roku tamci remontowali ja po dziś dzień ją mam :) ... tak odmienność zawsze ale później się sami dziwili że inaczej roztrząsa classa a inaczej polska :) tak samo z balotami ja jak wezmę na podnośnik balota z jd z mocno podsuszonej trawy to mam przód w górze... ok 700kg waży popytaj się ludzi co mają pasówki. kiedyś ważyłem słomę bo jak był po cielaka to miał taką fajną wage elektroniczną i postawiłem mu turem balota 100 x 120 to ważył 260kg :) :) Gazi ja mam prase skręconą na maksa i się nic nie dzieje łożyska są ok i wszystko a ile wyrobiła już belek to nikt tego nie wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

No tak, ale nie powinno się porównywać zmienno komorowej do stało, bo wiadomo że pasówka lepiej ubije. 


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

u nas w claasie też łożyska są nie wiadomo jak stare u nas po ok 4000bel jeszcze żadnego nie wymienialiśmy, tylko nowe łańcuchy się założyło bo stare już były wyciągnięte, jeden wężyk od siłownika, opony i kilka palców w podbieraczu, co do wagi bel to nie wiem dokładnie ile ważą ale na pewno sianokiszonka ma ponad 500kg bo tur na 60 ma lżej podnieść nawozy jak belę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

@luke16 a jak zaczynasz robic belkę z siana i walek z siana nie bedzie na srodku tylko z boku podbieracza to zaskoczy ci czasami pas za pas? Mi w RC ze 2 razy trak sie zrobiło pewnie dlatego ze troche za szybko jechałem i walek z boku był ;/


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Mówie prawde niecałe 2tys. bel, chyba wiem co mam. Nie przesadzaj @Luke16, bel mi dość ładne robi, ale konstrukcja to niewypał, jak zaniosłem te łozeysko do sklepu to facetka sie smiać zaczeła, i powiedziała ze to chińskie za 7zł, i ze moze mi dac takich odrazu 10 zebym nie musiał tyle jeżdzic. Kupiłem Timkena po 70zł za sztuke i w końcu spokuj.

Zbigi, masz czerwoną czy zieloną sipme? Z ciekawych awarii, jeszcze za czasów jak prasowałem U-912 wylatało mi łożysko przy trybie na wałku napędowym ze skrzyni, niby nic szczególnego ale zrobiło to tak po cichu że prasa ciągneła dalej z wysypanymi kulkami. Ośka pod naporem łańcucha napędowego przepiłowała obudowe i kawałek ściany w której była zamocowana, czyli dobre kilka cm :) Oczywiście wtedy już zorientowałem sie że coś jest nie tak, ale podziwiam wytrzymałość pracującej pod obciążeniem osi wygiętej w łuk :) nawet kupiłem nową bo byłem pewien że ta sie prędzej czy później ukręci po takiej gimnastyce, jednak jak sie okazało niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Mam tą zielona z roku 2007, słyszałem ze te czerwone były lepsze.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

JD 5620 napisze Ci tak... nie miałem styczności z czymś takim jak zakładanie pasa na pas... Ale Ty masz RC ??? Ja nie mam i muszę zaczynać wolno jak wjeżdżam w pokos i to jest wada pasówek ale później zapierdzielasz ile masz mocy pod maską :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

Luke16 jak już chcesz się koniecznie chwalić tymi belkami po jd to zrób zdjęcia w stodole czy na stercie ale dolnej warstwy przyciśniętej inymi wtedy foty są wiarygodniejsze;p ja prasuje stało komorowym grenlandem czy jak to się pisze już 4 lata i zero awarii z belek jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

jaro u nas albo nie potrafią balotów robić albo nie wiem .... czy to będzie sipma, krone czy warfarma to przez balota mogę przejść w środku i takie totalne kapcie że szkoda słów... Mogę wam pokazać baloty tamtoroczne po metalfach sokółce.... zaraz jadę wywieść całego na śmieci bo jest cały popsuty... :) Bo się spieszyło nam i wujek przyjechał i robiliśmy na dwie prasy... po moim jd nawet ciutke nie są popsute... Ja swoją zrobiłem z 1 ha 14 balotów 120 na 120 a sąsiad sipmą tyle trzasnął z 0,5 ha :) Troszkę się zdziwił jak podjechał mf 255 z turem i naszego nie mógł podnieść ;)

Dzieciaku dzieciaku sądzisz że wszytkie stałokomorówki sa beee.. a twoja zmienno i do tego wychwalana marka JD jest super eksta odlot .Ja robie stałokomorówką i bele mi się nie psują. Takie pier... to się kupy nie trzyma! Żal mi ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

a ile trzeba dać za takiego claasa 44 jak ma @marcin87, zeby za dużo nie dokładać, i parę lat porobić? dodam że głównie interesują mnie belarki przystosowane glównie do słomy, bo łąk mam tyle co kot napłakał i nie myslę zwiększac? a tak w ogóle ta 44. jest na walce czy łańcuchy? ;)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak ten rolland 44 ma już "wygłaskane" walce, to nie będzie problemu w słomie? Do jakich roczników robili te 44 a w jakich inne nazwy były clasów na wałki na bele 120cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak wygłaskane?? walce mają tłoczone takie jakby to nazwać "łezki" i wygłaskać na nich można tylko farbę, a inne prasy claasa walcowe na bele 120x120 to 46, 250, 255 i te nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

 

 

Oj nie wiem, czy będzie taka ładna z siatką w tej cenie. Moim zdaniem za ten model z siatką taki aby nam posłużył kilka lat bezawaryjnie to trzeba dać 20-21 tyś. Wtedy kupujemy naprawdę dobry stan jeśli chodzi o tryby i łańcuchy oraz ładnymi nie pogiętymi walcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

marcin87 nie dzieciaku to po pierwsze.... kup pasówkę zmiennokomorową a porozmawiamy ;) Jesteś kolejnym niedowiarkiem który uważa że stałokomorówka jest super... Popytaj tych co mają pasówki i co mieli stałokomorówki i poprzechodzili na pasówki nie ma nawet co porównywać belek po tych prasach.... Mi robili różni ludzie i claasem 46 RC i zwykłą 46, sipmą, metalfachem, krone kr125 różnymi ciągnikami od 50km do 150km ... i jeszcze ten co przyjechał tą krone kr125 i tym ciągnikiem 50KM zrobił najlepsze belki... Mogę ci foto przesłać po metalfachu balota dwuletniego... cały popsuty otwieramy tylko rozcinamy i wywozimy bo nie da się nic wybrać nawet :/ damian18 za bardzo nie mam jak nawet foto teraz zrobić bo cyfrówke mam padniętą (chyba że tego szrota uda mi się odpalić) ale mogę się akurat tym pochwalić że żadna belka nawet ta na spodzie nie jest siadnięta a całego balota możesz rozwinąć sobie po podwórku jak dywan bez szarpania :) Wiesz jak już zetor 7211 z turem stęka przy załadunku bel na przyczepę to swoje muszą ważyć... Marcin87 wierzyć nie musisz przyjedź a zobaczysz co się dzieje u nas na okolicy...

 

Pogadajcie z http://www.agrofoto.pl/forum/endrju00711-m6854.html i pooglądajcie jego galerie :) Ja w tym roku czasu nie miałem na fotografowanie...

Z nim również i zapraszam do galerii :)http://www.agrofoto.pl/forum/maslak88-m16372.html

I tutaj http://www.agrofoto.pl/forum/pawel93-m2003.html

 

I zapraszam do rozmawiania z innymi użytkownikami wszystkich pasówek nie tylko JD ale i również Claas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jeżeli ktoś będzie bele robił na odpierdziel to żaden sprzęt mu nie pomoże-u mnie w okolicy NIKT nie ma zmiennokomorowej (a belarkę ma prawie każdy)-i co ?-ano nic -ten co robić potrafi zrobi dobrą belę byle czym (w łancuchowej),a jeżeli ma te parę koników więcej to beli z walcówki też się wstydzić nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

jeżeli by było tak jak piszesz Luke16, że po metalfachu bele nadają się tylko na wyrzucenie to pewnie by w krótkim czasie brakło w naszym kraju dziur i rowów do wypełnienia a po całej Polsce jeździli by rolnicy za paszą z prasy pasowej.

 

To co napisałeś świadczy tylko o jednym, że ktoś kupił prasę a nawet nie ma pojęcia jak ją prawidłowo użytkować. Zastanów się co piszesz... Prasy w Polsce są już w posiadaniu przez rolników od ok. 15 lat więc jak by tak było jak piszesz to na pewno nikt by nie kupował pras walcowych ani łańcuchowych a jednak te prasy ciągle dobrze się sprzedają (nie mówię tutaj o nowych ale i również o używanych)

 

I żeby nie było, że jestem taki anty. Moim zdaniem każda prasa jest dobra, jeśli ma się jakiekolwiek pojęcie o pracy tej maszyny. Sam posiadam prasę walcową model mało znany CLAAS 34 i raczej nie zamienił bym ją na inną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

semos tylko dlaczego każdy dziwi się moim belką że są tak zbite?? że spokojnie biore sobie jedną na tura i lecę do chaty a inni nawet takich wyczynów nie próbują bo się rozpadnie po drodze... Serio zapraszam do mnie kiedy startują sianokiszonki zobaczysz jak wyglądają belki po różnych prasach i po mojej ;) Tak jak pisałem gość zrobił na 1 ha łąki 28 belek krone kr125!!! Ja obok niego na łące miałem 1,1 ha i zrobiłem liczyć że 13 belek 120 na 120 i ostatnią 100 na 120 przy czym zawór delikatnie mam popuszczony bo zetor 7211 nie daje rady...

 

semos chcesz ogólnie foto balota po tym metalfachu??? Zaraz jade go wywieść na śmieci bo się do niczego nie nadaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

A ja mam Warfamę Z-543 i po dwóch sezonach nie narzekam na nią. To w końcu w znacznym stopniu kopia Feraboli (chyba typu FF 120, ale tego pewien nie jestem...).

Oglądałem używane Sipmy i doszedłem do wniosku, że jak za ładną mam dać 35 tyś. to wolę dorzucić 7 kolejnych i mieć nówkę z Warfamy.

A używanych z zachodu, dojechanych po 10 'gastarbeiterach' to w ogóle nie brałem pod uwagę, bo mam dosyć innych problemów, żeby jeszcze się z prasą p1erd0l1ić.

Jak są sianokosy to ma się nie psuć tylko pracować, bo pogodę trzeba wykorzystać...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

K1ROVEZ ja oprócz 4 palcy podbieraka przez 2 sezon nic nie dołożyłem no może spinkę od łańcuszka napędu podbieraka to wszystko ;) ... Polskiej prasy a wogóle niczego bym już teraz nie kupił i nie kupie nigdy!!! Tym bardziej sipmy prasy czy warfarmy :) .... Zachodnią używką 2 te nowe sipmy przeskocze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj