Rolnex

Ciągnik Valtra N121 czy Fendt 413

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość tomasek   
Gość tomasek

Chyba zdecyduję się na Fendta,ale wezme chyba 6-cylindrowego czyli typ 712.Mam ciężki plug ibisa obrotowego 4-odkladniowego.Waży sam 1500kg i chyba Fendt czterocylindrowy byłby za lekki pod niego.Mam Ursusa 1614 i on ma co robić z tym plugiem a ma 155KM

Jesli to Ibis XXL (czy jakos tak, wiem ze na najszerszym rozstawieniu dobre 2 metry łapie)to Fendt 412 sobie sto razy lepiej radzi w tym pługu niz ta 16-stka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

Może koledze pomyliło się z automatyką zmiany przełożeń ;) Seria 700 czymś się różni od 400 poza silnikiem? Jaka jest masa obu ciągników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Co do różnic, to parę się znajdzie:

- 400 jest 4 cyl, 700 jest 6 cyl.

- mają jednak idenatyczne, pod każdym względem kabiny

- poza kabinami, to 2 zupełnie różne cięgniki (nawet inne wersje Vario -

nie znam dokładnych oznaczeń ale skrzynia Vario to nie jedna przekładnia, różne modele są w

serii 300, 400, 700/800 i 900) inna masa własna i udźwig podnośników np.

 

tu masz rozpisane wszystko, 400:

FENDT 400 Vario - CiÄgniki rolnicze, Traktory - Dane techniczne

 

700:

FENDT 700 Vario - CiÄgniki rolnicze, Traktory - Dane techniczne


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Korbanek dzwonił do mnie i powiedział że wysłał oferte na Fendta 413 z TMS'em i dołoża mi to obciąznika 870kg 2 płyty po 100kg.Nie chciał powiedzieć przez telefon jaka cena

 

Masa 1614 bez obciązników wynosi 5ton a Fendt 413 goła ma 5400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Dobre masz wejścia, jak sam Pan Korbanek do Ciebie dzwoni wink.gif

A one nie mają pełnego obciążnika??? Bo nie wiem, jak mogą te płyty dołożyć.

Z regóły jak są płytowe obciążniki na ramce, to mają po 30, 40 kilo, co by można było samemu demontować. Ale mogę się mylić.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Nie to jest tak jest ciężarek standartowy 870 kg i są 2 płyty po 100kg.Dołączane są one poprzez skrecenie ich śrubami do tego standartowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Zwracam honor, sprawdziłem, rzeczywiście można 2, lub 3 118sto kilowe płyty dołączyć. smile.gif


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Właśnie wczoraj zakupilem Fendta 414 zdecydowałem się jednak na lepszego.Bardzo cięzko połapać się w tych wszystkich ustawieniach.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noi ja też się tego obawiałem i wybrałem 312 ;) (ale to tak na marginesie)...

Rozmawiałem kiedyś z chłopakiem który też ma fendta ale chyba 700-setke już ok dwa lata i jeszcze kilku funkcji nie umie obsługiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Mam znajomego kolegę który ma Fendta on jest obryty w tych funkcjach więc będe tak długo słuchał aż to wszytko popamiętam juz część rozumiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj