Rolnex

Ciągnik Valtra N121 czy Fendt 413

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnex    1

Witam. Zamierzam zakupić ciągnik rolniczy około 130 konny.Waham się miedzy Valtrą N121, a Fendem Vario 413.Proszę o opinie wszystkich którzy wiedzą coś na temat tych ciągników,aby wypowiedzieli się o ich awaryjności, zużyciu paliwa, serwisie, cenie i o głośności w kabinie (decybele). Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego jak stoisz cenowo i ile ha :) Też się wahałem nad mniejszymi modelani valtrą n111e a fendtem 312vario tms i wybrałem tego drugiego.Ale wiem że valtra to dobre mocne traktory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Będe kupował z PROW'u cena do 300 tyś.Mam 70 hektarowe gospodarstwo Chciałbym sie dowiedzieć więcej o tych ciągnikach.Bedę grał z pełnym wypasem ale nie mogę sie zdecydować.Jutro przyjedzie przedstawiciel Valtry,przeprowadziłem już wstępne rozmowy z Kobrankiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

300 netto czy brutto? Który ci taniej wychodzi? Valtre możesz mieć w wersji hiteh lub adevance.Ta druga z takim podłokietnikiem i monitorkiem.W fendtcie taki monitorek masz w standardzie.W fendzie masz zupełnie inną przekładnie niż w valtrze.Komfort jazdy moim zdaniem jest wyższy w porównaniu do valtry.W sąsiedniej miejscowości mój kolega też ma 413tms i jak narazie zadowolony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

a zmiescisz sie w ogole w tych 300 tys?? bo ten Fendt z full wypasem raczej 300 tys nie bedzie kosztowal, z reszta Valtra duzo tansza nie jest. jak ja bym mial wybierac miedzy tymi modelami to chyba wybralbym Fendta ale tylko ze wzgledu na skrzynie bo Valtra po za skrzynia duzo od Fendta nie odstaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Rozmawiałem z przedtawicielem Kobranka i powiedzieli że za 300 tyś. to sprzedadzą.Ale oni mog a jeszcze dużo zjechać.A ile ten Fendt pali w róznych spracach i ile Cię wyszedł brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A rozglądałeś się za nową Valtrą N122 Direct [bestoponiowa] albo Versu [pełny power shift]?

N122 dysponuje mocą 133KM i udźwigiem podnośnika 8.1t [dla porównania Fendt 6.65t]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

o to ciekawe.W poniedziałek ma przyjechać przedstawiciel Valtry i cos mówił o tym modelu możesz mi o nim cos więcej powiedzieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Rozmawiałem z przedtawicielem Kobranka i powiedzieli że za 300 tyś. to sprzedadzą.Ale oni mog a jeszcze dużo zjechać.A ile ten Fendt pali w róznych spracach i ile Cię wyszedł brutto?

 

Poważnie chcą jeszcze zejść z tej ceny ?Oczywiście to jest cena netto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

tak oni mogą jeszcze dużo zejść tylko się czają i chcą jak najwięcej za niego wziąść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Cóż, dużo o tym ciągniku nie wiem, ale kolega który użytkował wsumie 6 Valtr [obecnie ma 4, które kupił nowe] to poleca te ciągniki.

Nie ma z nimi problemów :)

Jeden z nich ma już ponad 20tys mtg i nic z nim się nie dzieje.

Co do samego ciągnika N122 to jeśli chodzi o silnik, hydraulikę, kabinę to można pytać użytkowników N121, bo te parametry mają niemalże takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@rolnex z doswiadczenia wiem, ze korbanki na serii 400 lubia oszczedzic w wyposazeniu, takze dobrze sie dowiedz bo mozesz dostac skrzynie bez tms, 2 wyjscia hydrauliki zewnetrznej czy wydatek pompy 70 l/h. w opcji uzytecznych fendta jest tez lepsza amortyzacja kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sąsiedniej miejscowości jest chłopak co napalił się na fenda. Jak kupował to euro skoczyło po 4.40 czy coś takiego i wziął valtre n121 advance.Mówi że jak narazie to zadowolony z niej.Na początku trochę "kopciła" ale później przestała.Oglądałem ją.Fajnie też w środku.Tylko w tej wersji hitech to te dwie wajchy mnie wnerwiają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

A o co chodzi dokładnie w tym TMS bo mniej więcej wiem o co chodzi ale chciałbym abyście wyjaśnili mi to fachowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Powiedz mi coś więcej o Fendzie jego spalaniu awaryjności czy serwisie.

 

Kto kupił Fendta 413 niech napisze ile zapłacił netto

 

Czy Valtry mają rame na którą sie montuje silnik skrzynie biegów bo Korbanki mówili że Fendty to mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valtry też mają konstrukcję ramową.Tms to taki system.Jak go włączysz to komputer steruje silnikiem i przekładnią.Ustalasz prędkość.Masz przed sobą wzniesienie i ten system sam dobiera czym najniższe obroty silnika.W ten sposób zaoszczędzasz paliwo.Fajny system i słyszałem że dobrze się z tym jeździ. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Valtra też ma ramę ale korbanek Ci tego nie powie przecież. Za to gościu z Valtry powie że jest ona lepsza on NH bo ma ramę, w ramie jest zbiornik paliwa i coś tam mi przedstawiciel mówił ( chodziło o T191) że paliwo jest podgrzewane zimą i nie zamarznie, silnik nad przednią osią ( nie wiem jak jest w serii N), standardowa wtyczka do grzałki do podgrzewania oleju i/lub płynu chłodzącego ( wiadomo skandynawia mrozy). Valtra ma jeszcze jakieś inne ciekawe rozwiązania techniczne ale nie pamiętam. Fendt będzie droższy ze względu na skrzynię vario, porównaj sobie cenę valtry n122 direct z fendtem, wtedy będą to porównywalne ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

gdyby porównac valtrę n122 do fendta to valtra naprawde nie będzie wiele odstawac od fendta,valtra ma wydajniejsza hydraulikę,większą masę własną,większą masę uzyteczną,skrzynka bezstopniowa,resorowanie to samo co fendt,a valtra zapewno bedzie tansza od fendzia :) ja wziąłbym valtre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Valtra ma chyba nawet lepszą miękką oś przodu gdyż jest ona na poduszkach powietrznych jak w ciężarówkach. Fendt chyba tego nie ma tylko wahacze i amortyzatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

gdzie wy widzieliscie rame w valtrze??? przypominam, ze rama to nie kawalek plaskownika!!!!!!

zbiornik paliwa montowany do ramy :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

można kupić mniejszą wersje np 412 zaoszczedzic pare euro a po roku przeprogramować na np 414 mój 412 kosztował 75550ojro tms ti 4 hydr. szerokie kapcie hydr śruba polecam wlew zamykany na kluczyk.... u mnie konieczność;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj