Rolnex

Ciągnik Valtra N121 czy Fendt 413

Polecane posty

Rolnex    1

Witam. Zamierzam zakupić ciągnik rolniczy około 130 konny.Waham się miedzy Valtrą N121, a Fendem Vario 413.Proszę o opinie wszystkich którzy wiedzą coś na temat tych ciągników,aby wypowiedzieli się o ich awaryjności, zużyciu paliwa, serwisie, cenie i o głośności w kabinie (decybele). Z góry dziękuję

Zależy od tego jak stoisz cenowo i ile ha :) Też się wahałem nad mniejszymi modelani valtrą n111e a fendtem 312vario tms i wybrałem tego drugiego.Ale wiem że valtra to dobre mocne traktory :)

Rolnex    1

Będe kupował z PROW'u cena do 300 tyś.Mam 70 hektarowe gospodarstwo Chciałbym sie dowiedzieć więcej o tych ciągnikach.Bedę grał z pełnym wypasem ale nie mogę sie zdecydować.Jutro przyjedzie przedstawiciel Valtry,przeprowadziłem już wstępne rozmowy z Kobrankiem

Wiadomość z agroFakt.pl

300 netto czy brutto? Który ci taniej wychodzi? Valtre możesz mieć w wersji hiteh lub adevance.Ta druga z takim podłokietnikiem i monitorkiem.W fendtcie taki monitorek masz w standardzie.W fendzie masz zupełnie inną przekładnie niż w valtrze.Komfort jazdy moim zdaniem jest wyższy w porównaniu do valtry.W sąsiedniej miejscowości mój kolega też ma 413tms i jak narazie zadowolony. :)

Henius91    1135

a zmiescisz sie w ogole w tych 300 tys?? bo ten Fendt z full wypasem raczej 300 tys nie bedzie kosztowal, z reszta Valtra duzo tansza nie jest. jak ja bym mial wybierac miedzy tymi modelami to chyba wybralbym Fendta ale tylko ze wzgledu na skrzynie bo Valtra po za skrzynia duzo od Fendta nie odstaje.

Rolnex    1

Rozmawiałem z przedtawicielem Kobranka i powiedzieli że za 300 tyś. to sprzedadzą.Ale oni mog a jeszcze dużo zjechać.A ile ten Fendt pali w róznych spracach i ile Cię wyszedł brutto?

kris14    266

A rozglądałeś się za nową Valtrą N122 Direct [bestoponiowa] albo Versu [pełny power shift]?

N122 dysponuje mocą 133KM i udźwigiem podnośnika 8.1t [dla porównania Fendt 6.65t]

Rolnex    1

o to ciekawe.W poniedziałek ma przyjechać przedstawiciel Valtry i cos mówił o tym modelu możesz mi o nim cos więcej powiedzieć??

jaro    165

Rozmawiałem z przedtawicielem Kobranka i powiedzieli że za 300 tyś. to sprzedadzą.Ale oni mog a jeszcze dużo zjechać.A ile ten Fendt pali w róznych spracach i ile Cię wyszedł brutto?

Poważnie chcą jeszcze zejść z tej ceny ?Oczywiście to jest cena netto ?

Rolnex    1

tak oni mogą jeszcze dużo zejść tylko się czają i chcą jak najwięcej za niego wziąść

kris14    266

Cóż, dużo o tym ciągniku nie wiem, ale kolega który użytkował wsumie 6 Valtr [obecnie ma 4, które kupił nowe] to poleca te ciągniki.

Nie ma z nimi problemów :)

Jeden z nich ma już ponad 20tys mtg i nic z nim się nie dzieje.

Co do samego ciągnika N122 to jeśli chodzi o silnik, hydraulikę, kabinę to można pytać użytkowników N121, bo te parametry mają niemalże takie same.

brzozak2    239

@rolnex z doswiadczenia wiem, ze korbanki na serii 400 lubia oszczedzic w wyposazeniu, takze dobrze sie dowiedz bo mozesz dostac skrzynie bez tms, 2 wyjscia hydrauliki zewnetrznej czy wydatek pompy 70 l/h. w opcji uzytecznych fendta jest tez lepsza amortyzacja kabiny.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

W sąsiedniej miejscowości jest chłopak co napalił się na fenda. Jak kupował to euro skoczyło po 4.40 czy coś takiego i wziął valtre n121 advance.Mówi że jak narazie to zadowolony z niej.Na początku trochę "kopciła" ale później przestała.Oglądałem ją.Fajnie też w środku.Tylko w tej wersji hitech to te dwie wajchy mnie wnerwiają :)

Rolnex    1

A o co chodzi dokładnie w tym TMS bo mniej więcej wiem o co chodzi ale chciałbym abyście wyjaśnili mi to fachowo

brzozak2    239

skorzystaj z opcji szukaj

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Rolnex    1

Powiedz mi coś więcej o Fendzie jego spalaniu awaryjności czy serwisie.

Kto kupił Fendta 413 niech napisze ile zapłacił netto

Czy Valtry mają rame na którą sie montuje silnik skrzynie biegów bo Korbanki mówili że Fendty to mają

Valtry też mają konstrukcję ramową.Tms to taki system.Jak go włączysz to komputer steruje silnikiem i przekładnią.Ustalasz prędkość.Masz przed sobą wzniesienie i ten system sam dobiera czym najniższe obroty silnika.W ten sposób zaoszczędzasz paliwo.Fajny system i słyszałem że dobrze się z tym jeździ. :)

yarecki12    1

Valtra też ma ramę ale korbanek Ci tego nie powie przecież. Za to gościu z Valtry powie że jest ona lepsza on NH bo ma ramę, w ramie jest zbiornik paliwa i coś tam mi przedstawiciel mówił ( chodziło o T191) że paliwo jest podgrzewane zimą i nie zamarznie, silnik nad przednią osią ( nie wiem jak jest w serii N), standardowa wtyczka do grzałki do podgrzewania oleju i/lub płynu chłodzącego ( wiadomo skandynawia mrozy). Valtra ma jeszcze jakieś inne ciekawe rozwiązania techniczne ale nie pamiętam. Fendt będzie droższy ze względu na skrzynię vario, porównaj sobie cenę valtry n122 direct z fendtem, wtedy będą to porównywalne ciągniki.

thefarmer    138

gdyby porównac valtrę n122 do fendta to valtra naprawde nie będzie wiele odstawac od fendta,valtra ma wydajniejsza hydraulikę,większą masę własną,większą masę uzyteczną,skrzynka bezstopniowa,resorowanie to samo co fendt,a valtra zapewno bedzie tansza od fendzia :) ja wziąłbym valtre :)

yarecki12    1

Valtra ma chyba nawet lepszą miękką oś przodu gdyż jest ona na poduszkach powietrznych jak w ciężarówkach. Fendt chyba tego nie ma tylko wahacze i amortyzatory.

brzozak2    239

gdzie wy widzieliscie rame w valtrze??? przypominam, ze rama to nie kawalek plaskownika!!!!!!

zbiornik paliwa montowany do ramy :):):)

Ukasz52    17

można kupić mniejszą wersje np 412 zaoszczedzic pare euro a po roku przeprogramować na np 414 mój 412 kosztował 75550ojro tms ti 4 hydr. szerokie kapcie hydr śruba polecam wlew zamykany na kluczyk.... u mnie konieczność;/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez włodek
      Cześć,
      Zaczynam się powoli rozglądać za nowym ciągnikiem który zastąpi w cięższych pracach mojego 3p. Początkowo myślałem nad Ursusem 914 ale to wszystko już dość mocno wypracowane. Później mi się przypomniało, że znajomy. użytkuje Ursusa 4514 na areale ok 50ha jako główny ciągnik. Mówi że jest zadowolony. Daje sobie spokojnie radę a że ma wyłącznie produkcję roślinną a działek ma dużo, różnej wielkości, na niektóre z nich mówi że większym by nawet nie wjechał. Pożyczyłem sobie od niego na weekend i na pewno komfort pracy na plus w porównaniu do 914. Spalanie również miło mnie zaskoczyło. Ale decyzji jeszcze nie podjąłem. Dlatego też zakładam ten temat bo pomoże poradzicie mi coś innego. Moc myślę że 60 - 80km była by dla mnie ok. Ciągnik będzie pracował na ok 20ha. To co dla mnie jest teraz najważniejsze to napęd 4x4 i większy uciąg. Bo co z tego że mój 3p ma moc i daje radę skoro mało wiele i się grzebie bo jest za lekki. 
    • Przez marcin1993
      Witam, co sądzicie planuje zakupić ciągnik, który lepszy Belarus 820 czy Zetor major, ma być jako pomocniczy i do pługa do śniegu.
    • Przez Jacusiek
      Hejka, przymierzam się do kupna ciągnika i zastanawiam się nad dwoma, Renault 133.14 i Massey Ferguson 3090 oba o podobnej mocy, czy ktoś z was użytkuje te maszyny? Jak się sprawują jaką mają opinię i na co zwracać uwagę przy zakupie?
    • Przez zom3
      Jak w temacie co tu wybrać  Valtra T 195 versu. Massey Ferguson 8S,205 dyna 7 i ostatni zawodnik Steyr Absolut CVT 6200.
      Cenowo wygląda to tak że massey  najdroższy potem steyr i valtra.
      Jak tu wygląda awaryjność tych maszyn itp.
    • Przez NABUCH
      Witajcie jak w temacie szukam ciągnika na moje nieduże gospodarstwo-12ha.   Niestety po pracy mam mało czasu , z reguły pracuje w sobotę lub niedzielę  dodatkowo z nadgodzinami na tygodniu....więc przyszłościowo będzie praca po godzinach  lub w nocy . Obecnie mam MF255 którym tata obrabia wszystko  ale marnie to widzę żebym się takim ciągniczkiem wyrobił z pracami . Mamy głównie zboża /grykę  trochę wiśni. Pytanie do Was co warto wybrać. Myślałem o ciągniku ok 90 KM które pozwoliłyby spokojnie pracować z pługiem 3 x45 w obrocie  jakiś agregat uprawowo siewny  taki żeby spiąć go jeszcze na razie z poznaniakiem , brona talerzowa.
      Ziemie mamy 2-3 klasa trochę gliniaste i niestety bywa dosyć sucho  .
      Przeglądałem ogłoszenia i to co widziałem na rynku :
      Zetor proxima  90cl / 100HS
      New Holland TD5.85
      Kubota M 5091
      Deutz Fahr 5100G
      Obecnie jestem na ryczałcie ale chyba ze względu na zakup przejdę na vat żeby  wrzucić zakup ciągnika w koszty. Budzet ok 160-170k netto
      Nie zależy mi na wodotryskach , hydrauliczny rewers, klima , a bardziej na niezawodności ciągnika. Wiadomo że zwrot takiego ciągnika z pola będzie marny więc dobrze żeby ceny napraw jeszcze nie zabijały. Wcześniej szukałem używki ale ceny zrobiły sie takie że różnica pomiędzy używanym a nowym mocno zbliża.
      Po głowie chodził mi wcześniej zetor ze względu na  trochę większą masę ,stabilność i tańsze części . Niepokoją mnie informacje o marnym stanie samej fabryki która co roku jest na minusie po kilkdziesiąt mililonów PLN. Nigdzie jeszcze nie jeździłem , nie oglądałem naocznie jak wyglądają nowe modele.  Ktoś ma to już za sobą podpowie dlaczego wybrał to a nie tamto  ?
      Pozdrawiam W.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj