Rolnex

Ciągnik Valtra N121 czy Fendt 413

Polecane posty

Rolnex    1

Mo powiedział że za 72 tys euro sprzeda może taniej,ale czytałem opinie Valtry i jest bardziej awaryjna niż Fendt.U mnie na wiosce chodzą 2 Fendty jeden 716 a drudi 309 i chodzą bez zarzutu.Nie wiem jak chodzi ta skrzynia Direct w Valtrze bo w Fendzie Vario jest idealne.Nie wiem jak jest w dB u Fendta

 

a ten wlew ile podraża całkowity koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

A zate doładowanie to serwis ile sobie liczy?

 

Możecie powiedzieć mi co to jest ISO i LBS w Fendzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

no wiesz biorąc pod uwagę cene valtry i cenę fendta to valtra moze byc bardziej awaryjna no ale jest duzo kasy tansza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no wiesz biorąc pod uwagę cene valtry i cenę fendta to valtra moze byc bardziej awaryjna no ale jest duzo kasy tansza

??? jak na poczatku roku sie orientowalem to valtra n advanced (121) byla znacznie drozsza od fendta 312 vario. takze mysle ze valtra direct nie bedzie zbytnio odbiegala cena od fendta serii 400. najlepiej by bylo gdyby ktos sie w koncu dowiedzial, a nie piszecie druga strone nic nie dajacych spekulacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Od razu pisze że nie miałem styczności ani z valtrą ani tym fendtem ale na moje powinieneś też brac pod uwag serwis części itd. W końcu gwarancja sie skończy a przy awariach juz tak pieknie nie będzie. Fendt na pewno ma drogie czesci do siebie. Nie wiem jak to jest z valtrą. I z serwis tez musisz brać pod uwagę jeśli chcesz by się szybko zjawili zrobili itd. Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

za 300 netto w full wypasie ani Valtra n 121 ( 310 - 330( ani Fendt 413(340- 370) nie wyjdzie. Być może korbankowo mówiąc że za 300 sprzeda ma na myśli że będzie to cena poniżej 400 czyli 300 ileś tam; a być może nie rozumiem określenia full wypas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pewnie masz rację SOKOL-ale trzeba też wziąć poprawkę na miejsce zamieszkania-u nas w podlaskiem (ja ja nie cierpię tej nazwy biggrin.gif -w dawnym łomżyńskiem wink.gif ) wszystkie maszyny jakimś cudem są droższe niż w reszcie Polski (sprawdzane organoleptycznie smile.gif )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Był u mnie dziś przedstawiciel Valty i powiedział 72 tyś Euro na dziś wiec prawie 300 ale zejda jeszcze z tej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Wersja Versu.Pelen wypas.Wydatek pompy 115l amortyzowana oś TMS szerokie koła no po prostu full wypas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

pełen wypas, ale pewnie nie ma luster w pradzie, automatycznej klimy itd. uwielbiam takie okreslenia. jak masz oferte to zeskanuj i wrzuc, a nie takie fachowe okreslenia pelen wypas, albo szerokie kola, jakby opony co najmniej nie mialy swoich parametrow, juz nie wspominam o szerokosci felgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Chyba zdecyduję się na Fendta,ale wezme chyba 6-cylindrowego czyli typ 712.Mam ciężki plug ibisa obrotowego 4-odkladniowego.Waży sam 1500kg i chyba Fendt czterocylindrowy byłby za lekki pod niego.Mam Ursusa 1614 i on ma co robić z tym plugiem a ma 155KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no ale między tymi ciągnikami będzie jakieś 60k różnicy, a i 712 jest słabszy od 413. Odpowiednio dociążyć i mniejszy Fendt da radę, ale oczywiście 712 było by lepsze tylko że sporo droższe

 

jeszcze raz zapytam o ten TMS ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Tms to taki system.Jak go włączysz to komputer steruje silnikiem i przekładnią.Ustalasz prędkość.Masz przed sobą wzniesienie i ten system sam dobiera czym najniższe obroty silnika.W ten sposób zaoszczędzasz paliwo.Fajny system i słyszałem że dobrze się z tym jeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ale w żadnym prospekcie valtry o takim czymś co się tak nazywa nie wspominają... W Fendt to i owszem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ale tms w valtrze!!!!!!! daj sobie wreszcie na luz i powiedz, ze wszystko ci sie pomieszalo, a nie krecisz i kombinujesz od 2 dni.

powiedz jeszcze kto tak naprawdę chce kupic ten ciagnik o ile w ogole chce i nie jest w skali 1:32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj