Zaloguj się, aby obserwować  
Jagoda2109

Agregat?

Polecane posty

Jagoda2109    1

Może mi ktoś doradzić-jakiej mocy trzeba kupić agregat prądotwórczy,żeby nie było problemu z dojarką przewodową i czy lepszy na ciągnik czy samodzielny? W mleczarni taki na ciągnik kosztuje ok.6000 zl, a osobne widziałam na Allegro w granicach 3000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Raczej trzeba kupić taki 27 kw, radziłbym na ciągnik bo nie ma się co w nim popsuć praktycznie...- cena około 7500 brutto. te w mleczarni pewnie mniejsze... u nas w firmie biorą 27 kw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A na cóż 27 kw? Moc agregatu, owszem musi być wyższa jak urządzeń odbiorczych, ale bez przesady. Dojarka to nie młyn, przy takiej mocy może wessać krowę w przewody. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

chłopie xemit ma świętą rację-jerśli przy młynku masz silnik 11kw to do napędzenia wystarzcy ci poława z tych 27kw a i tak zostanie zapas na jednoczesne oświetlenie całej obory :) a chyba przy dojarce masz nieco mniejszy silniczek:lol: i oczywiście skłaniam sie ku takiemu na ciągnik-bo z własnym napędem to a to ma problemy z zapaleniem bo dawno nie uruchamiany,a to to, a to tamto-a jek ci się i ciągnik o dziwo zepsuje to pożyczysz od sąsiada i w oborach jasnoB) poza tym ciągnik spali o niebo mniej niż agregacik-i to diesla za 3z/ łlitr a nie benzynki po 4,50:D


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Nam gdy zakładano dojarkę przewodową delavala radzono kupić agregat prądotwórczy o mocy ponad 20kw. I też cena nowego oscylowała w granicach 6 tyś, ale jeszcze niestety nie kupiliśmy takowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Najlepiej policzyć ile mocy potrzebują wszystkie urządzenia i dać ok 20% rezerwy, i oczywiście na ciągnik bo z własnym napędem to jak już ktoś pisał więcej kłopotów z utrzymaniem dodatkowego silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Moc agregatu prądotwórczego musi być wyższa o ok. 50% od nominalnej mocy urządzeń odbiorczych.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Od 4 lat używam agregatu na ciągnik o mocy 16kW i uważam że wystarcza w zupełności.Nie musisz kupować 27 kW bo wiadomo że awaria to tylko awaria i nie trwa wiecznie.Policz ile kW mają silniki które musisz napędzać jednocześnie dodaj ok.30% i masz minimalną moc agregatu jaki ci jest potrzebny .większość moich znajomych ma agregaty po 16 kW .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Agregat 16 kVa wystarczy spokojnie. Mam Sincro Agro Watt 16 kVa - 5300 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj