Skocz do zawartości
buchaj

Zwalczanie chwastów na trwałych użytkach zielonych

Polecane posty

romanik99    2
Napisano (edytowany)

ok ale to zaraz po siewie, a co na koniczyne która sobie rosnie powiedzmy 1 sezon, kiedy ją pryskac i jakim srodkiem(tez afalonem?) czy skosic przed opryskiem?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

tyrael    25

dołacze sie do tematu,m jesli zasialem trawe z lucerną, koniczyna czerwona i owsem z jeczmieniem, to czy istnieje jakis oprysk na chwasty ,ale zeby przetrawły rosliny ktore wymieniłem?

Wiadomość z agroFakt.pl

Marcelix    52

Pytanie do znawców tematu. Czy można prysnąć młodą trawę? Są w niej różne chwasty i to dość wysokie jest trochę ognika, komosa i jeszcze inne dziadostwa. Ogólnie jest tego dużo w niektórych miejscach chwasty górują nad trawą. Na jesieni została wykonana desykacja, później rozrzucony obornik i na wiosnę zasiana trawa w czystym siewie. To chyba z tego obornika te zielsko, bo innej opcji nie widzę. W tej chwili trawa ma około 20 cm i nie wiem czy to prysnąć czymś czy poczekać jeszcze trochę i skosić, ale po skoszeniu pasza może być mało zjadliwa z tym zielskiem. Co z tym fantem zrobić??? Wszelkie odpowiedzi mile widziane.

lamboEVO100    175

Tak to szczaw tępo listny. Radzę ograniczyć nawet do zera nawożenie potasem i jesienią zwapnować. Jeśli chcesz się tego natychmiast pozbyć to oprysk chwastox extra + starane 250 w ilości 1,5l + 1l na ha.

Ecopiotr    105

U nas nazywają to "Bawole języki", znak, że jest za "kwaśno", woli więcej wilgoci niż trawy. Generalnie, przy regularnym koszeniu nie problem. Jonkszi, zupa z kamienia chyba lepsza :D.

Szymi40    370

Jak to ten szczaw co myśle to bardzo dobra zupa z niego wychodzi.

Niestety to nie ten szczaw co myślisz -

Byk1995    6

Najlepiej opryskać roundapem miesiąc odczekać głęboko przeorać zasiać na nowo i zawalcować.

janczar810    245

mam również taki problem ale zastanawia mnie jedno chyba raczej napewno w/w środek nie poradzi sobie z potocznie mówiąc Rzeżuchą.a wiec jak poradzić sobie z tym zielskiem nie miło widzianym przez krowy

donweter1989    180

Najlepiej opryskać roundapem miesiąc odczekać głęboko przeorać zasiać na nowo i zawalcować.

takie rzeczy to na ugorach. Spróbuj tego motywu na torfniaku, a z łąką możesz się pożegnać.
  • Like 1

luteks77    3

Witam,mam dużo szczawiu tępolistnego w koniczynie czym się go pozbyć?Może chwastox ekstra

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się