Polecane posty

pancer527    11

No maszyn to narazie pod niego jeszcze nie mam wlasnych ale pomalu dostanie wszystko. Wlasne maszyny to sieczkarnia Pottinger mex II K no zwykly mf 255 mial za ciezko. A na drugi rok dostanie plug 4 skibowy zwykly lub obracany ale 3 ale zobaczymy, a maszy no wiadomo to jakies agregaty, brony itp. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Nie wiem dlaczego przejmujecie się cenami części skoro nie są potrzebne. To tak jak ci co kupują polonezy bo tanie części (i stoją trzy polonezy rozebrane na części i jeden który jeździ w przerwach między remontami - i cały czas łapy brudne od dłubania). Teraz części do MFa są dostępne i w przystępnych cenach. Pojawia się też coraz więcej zamienników. Poza tym do tej serii ciągników dużo cęści pasuje od MF255 i od nowszych Ursusów.

Jeśli chodzi o wybór między MF 699 i 698T to ten drugi na pewno będzie bardziej uniwersalny. Jest krotszy, sprytniejszy i na pewno mniej spali w pracach mieszanych (w ciężkich nie wiem ale nie uzywa cię przeważnie ciągnika tylko do ciężkich prac). Jeśli chodzi o dociążenie to też nie ma żadnego problemu. Do ciężkich maszyn zakłada się pół tony na przód i gites.Sam mam 698T i daje mu ostro po garach, robi rocznie ponad 1000 MTG (koszenie kukurydzy, prasa, orka itp.) i nie narzekam. Spalanie też OK.

Ale tak na prawdę jak się kupuje używany sprzęt to sie koloru nie wybiera. Patrz raczej na stan bo to ma większe znaczenie w starym ciągniku.

Generalnie polecam tę serię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john56l    0

ja też mam zamiar kupić coś z tej serii ale nie wiem czy to ma gniazdo zapalniczki, bo jest mi potrzebne do prasy. Jak by ktoś wiedział to czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo zapalniczki to żaden problem zawsze możesz sobie kupić na allegro jest tego masa. Czy ma gniazdo to niech wypowiedzą się użytkownicy tego ciągnika mam nadzieję że przy zakupie ciągnika nie będziesz się sugerował tym który ciągnik ma gniazdo zapalniczki :lol:.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Witam john56l w moim mf 698 jest gniazdo zapalniczki nawet z zapalniczką :lol: wydaje mi się że to było montowane seryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john56l    0

dzięki, a nawet jeśli by nie było to nic sama zapalniczka nie przesądzi okupnie dzięki wszystkim :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

witam wswzystkich dlugo tu nie zagladalem, jakos nie bylo czasu ale mniejsza z tym. W koncu jestem posiadaczem mf 698 do jakis 3 miesiecy i powiem ze fajna maszyna :) wiecej dopisze kiedys indziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
congo    0

Nie wiem dlaczego przejmujecie się cenami części skoro nie są potrzebne. To tak jak ci co kupują polonezy bo tanie części (i stoją trzy polonezy rozebrane na części i jeden który jeździ w przerwach między remontami - i cały czas łapy brudne od dłubania...

 

Tja 600 to dobra seria. Cena nie powinna przekraczać 28 tysięcy zł. Przed skokiem euro kosztowały ok 26000 w Polsce już. Ja kupowałem w 2009 w czasie najwyższej ceny euro i dałem 26000. Nie ma co przepłacać. Teraz już chcą więcej, ok 35000 ale trzeba szukać. Gdybym miał dać ponad 30000 to kupiłbym coś z serii 300, są to nowsze wersje 600 już z rewersem i innymi udogodnieniami ale bez powershiftów i elektroniki, co znacznie zmniejsza ryzyko grzebania. Jeśli traktor ma chodzić tylko w polu to może być spokojnie z serii 600, bo do tura to bez rewersu kicha. Modele z końcówką 99 mają 6 silniki i wydaje mi się że lepiej taki wziąć bo odpada turbo. Swoją drogą to silniki stosowane w mf pochodzą z lat 60 czy 70 i są stosowane aż do serii 30 i takich tam. Palenie jest takie jakie deptanie jak wszędzie, mi 699 spalił na 5 ha z dojazdem i 4 poprzeczniakami na 4 klasie 50 litrów przy 1700 obr/min.

http://www.korbanek.pl/domhandlowy/ws/pl/maszyny_uzywane/ciagniki_rolnicze/massey_ferguson_mf_traktory/ciagnik_massey_ferguson_399.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj