Skocz do zawartości
szark93

Rasa Blonde d'Aquitaine

Polecane posty

oloolosz    2

byłem ogladac blondy byki na rozpłodniki-piękne bydło,zdrowe,żwawe,ale za rozpłodnika trzeba dac 8 tysi,trochę dużo do 15 sztuk krów,a może zna ktoś gdzieś miejsca gdzie można taniej kupić?

ogólnie to hodowca polecał do mieszanią z LM tylko zastrzegł by małych jałówek nie kryć,ogólnie lepsze przyrosty i kaliber większy

YanYsz    6

byłem ogladac blondy byki na rozpłodniki-piękne bydło,zdrowe,żwawe,ale za rozpłodnika trzeba dac 8 tysi,trochę dużo do 15 sztuk krów,a może zna ktoś gdzieś miejsca gdzie można taniej kupić?

ogólnie to hodowca polecał do mieszanią z LM tylko zastrzegł by małych jałówek nie kryć,ogólnie lepsze przyrosty i kaliber większy

Jak ja miałem pomysł na kupno takiego byka z rok temu, to znalazłem za 10 tys...

Też mam tylko kilka krów więc chory pomysł by był, inseminowałem blondem kilka sztuk, teraz mam kilkumiesięcznego byczka po krowie LM i byku  BD "Cartago", zastanawiam się czy takiego mieszańca nie zostawić sobie na rozpłodnika na następny sezon... Co o tym myślicie??

Wiadomość z agroFakt.pl

Yoda    18

Rozpłodnik to połowa stada. Musi sporo kosztować jak ma byc porządny. Krycie mieszańcem to głupota. Loteria-nigdy nie wiadomo jakie cechy przekaże.

Ywa    513

Kupię czystą BD.

Czy ktoś ma namiary na hodowcę, ponieważ te które ja posiadam są na chwilę obecną nieaktualne i muszę poczekać 1,5-3 m-ce.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

Ywa    513

Dzięki Tomek :D Rozmawiałam już w nim i wstępnie umówiłam, jak nic wcześniej nie znajdę to jadę :P

P.S. Gdyby było po drodze, to bym wstąpiła na herbatkę ^^

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

Damianb89    64

witam blondy mają czarne języki? bo tak jak kolega wcześniej pisał robiłem krzyżówke polskiej czarno-białej i blondy wyszła jałóweczka podchodząca pod czerń ma przebłyski brązu ale polskie czarno-białe po urodzeniu też początkowo mają kolorek pod brąz tylko ten ma dodatkowo czarny język i teraz niewiem co mi tu wyszło czy może insyminator zrobił mnie w konia i jeszcze inna to rasa

Yoda    18

Jest większa, lepiej umięśniona, ma lepsze przyrosty. Ale jednocześnie ma większe wymagania żeby swoje zalety pokazać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tycha
      Jakie najlepiej buhaje polecacie? Interesują mnie szczególnie HF czerwony.Piszcie jakimi buhajami zacielacie swoje hf .Wiem ,że każdy ma swojego już sprawdzonego i zaciela wszystkie nim.Dodawajcie fotki swoich nowo narodzonych eksperymentów.
    • Przez domi113
      Proszę o pomoc czy ktoś wie gdzie można kupic rasę bydła Montbeliarde. Proszę o dokładne namiary firm imortujących tą rasę oraz krajowych hodowców. interesuje mnie też cena za jaką można nabyć owe zwierzatka oraz opinie hodowców
    • Przez AtosPro
      Witam. Chciałem zacząć hodowle bydła rasy angus czerwony . Aby zacząć od tego że zakupić stado 4 jałówek i jednego byczka i hodować w systemie ekstensywny. Stado urośnie urodzi się jeden miot jałóweczki sprzedać aby był jakiś pieniądz do hodowania a byczki opasać w systemie intensywnym do masy 600-650kg bo później obrastają w tłuszcz . A następny miot jałóweczki zostawić a byczki do opasu . 
      Co o tym sądzicie ? 

• Przez tomaszmab
      Jaką rasę wybrać do chowu ekstensywnego caly rok na pastwisku (pod wiatą) ??? Jak wasze doświadczenia ??? 
    • Przez Dawcio1500
      Witam wszystkich mam takie pytanko:
      Mam jałówkę rasa mm i zastanawiam się jaka najlepsza będzie rasa buhaja, żeby nie było komplikacji z porodem a zarazem ciele było ładne...? Dziękuje wszystkim za odpowiedzi które dostane.