Zetor53400

Żyto jare BOJKO

Polecane posty

denzel    28

ja kupiłem w CN Warszawa o. Żuromin po 219zł za 100kg

czy nie uważacie że może być za późno z siewem żyta. dużo jeszcze śniegu leży a gdzie do zasiewów

Edytowano przez denzel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystry700    0

Czy ktoś wie może kiedy to żyto jare dojrzewa? Zasiałem pierwszy rok i nie mam pojęcia kiedy mniej więcej szykować się do zbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziom123    0

witam jaki gatunek żyta polecicie na 4, 5 i trochę 6 klasie ziemi i jakie są ich plony, mam zamiar posiać w ty roku 10-15ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rico39    0

Posiadam żyto jare bojko pierwszy rok po centrali. Zainteresowani pisac na mejla ryszard37@o2.pl. Jestem z lubelskiego

Edytowano przez Rico39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rico39    0

Sieje żyto Bojko drugi rok i chętnie podziele sie własnym doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Teraz jest dobry czas na siew tego żyta jako przewódki i pod koniec tygodnia mam zamiar zasiać 6ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

koledzy chcę posiać żyto jare bojko na 5 klasie ziemi. Na wiosnę dam obornik, jakie zastosować nawożenie żeby uzyskać chociaż te 3t/ha? ile żyta zasiać na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsar    2

Zyto na wiosne?:) eeee moze lepej ozime? a teraz na wiosne jakas oleista?

 

To ile dac to zależy od badan gleby, zrób i pochwal sie a mądrzy ludzie z tego forum ci pomogą;) mowie o podstawowym badaniu - Ph/Mg//P/K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

badań jeszcze nie robiłem bo pole zostało zakupione na jesień. Sąsiad miał tam posianą qq na kiszonkę i nie była za rewelacyjna. Jak to kupiłem to tylko poleciałem broną talerzową i na wiosnę planuję wywieść obornik. Chcę posiać coś innego niż owies bo owsa mam pod dostatkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsar    2

No to bez badań to ciezko:/ warto zrobić. Cos innego, to własnie Łubin mozna pocisnac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

3 tony żyta? to lepiej brzuchem do góry poleżeć i kupić gotowe.

Za to łubin bardzo dobry pomysł. Dostaniesz 700 zł dopłaty wiecej, odbudujesz strukturę gleby, będziesz miał bardzo dobre sanowisko pod kolejną uprawę, a wartość plonu przy odrobinie rozsądku w uprawie z pewnością nie niższa. Tylko gnój będziem musiał sobie odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

mam zamiar posiać bojko w poniedziałek bo doszło mi 5,5 ha dzierżawy, jakie polecacie nawożenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rico39    0

Żyto Bojko sieje się sie od pazdziernika do kwietnia a nawożenie normalnie fosfor potas i azot, chociaz na samym azacie tez urosnie ale plen będzie minimalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

podzieli się ktoś opinią na temat żyta bojko? tzn ile się go sieje? jaki plon uzyskał? jakie stosował nawożenie? pytam bo coś ucichło w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Siałem to w tym roku, Na pewno trzeba skracać bo bardzo skłonne do wylegania jest, siałem 150kg/ha tylko 100 kg saletrzaku przedsiewnie dało 3 tony ogółnie nie dbałem o nie  nawozy mało skracania nie było od grzyba  też nie, zasiałem tylko po to aby pole puste nie stało. Owsa siać nie mogłem bo głuchy na polu a inne zboże by słabo wyszło.

Ogólnie mi się nie podoba ale jako wyjście awaryjne może być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Mam zamiar jak na wiosnę zaoram ugór to zasiać na nie żyto jare i czy nawożenie mocznikiem  150kg/ha zaraz po siewie plus z 2 razy odżywkami później będzie dobrym rozwiązaniem?Proszę o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leon70    0

Z azotem uważaj sialem go dwa lata jako jare bez skracania i leżało , w tym roku miałem go jako jare i ozime raz skracałem i też leżało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

To może jak będę siał na ugorze to nawożenie minimalne zrobić po szpilkowaniu zboża zacząć pryskać samymi odżywkami wieloskładnikowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leon70    0

najlepiej tylko pod korzeń a pogłównie odżywki i koniecznie skracanie bo ja za pierwszym razem też miałem na ugorze bo po pierwszym wiosennym większym deszczu z wiatrem go położy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez patryk170
      Witam, mój pierwszy siew żyta jak coś
      Chciałem opryskać żyto hybrydowe na chwasty 2 tygodnie temu, a zamówiony oprysk przyjechał dopiero dzisiaj bo mieli jakieś problemy na magazynie. Niestety było kilka ciepłych dni i żyto na ten moment ma 40-50 cm wysokości a na polu nie mam ścieżek. Na jesień nie pryskałem i teraz na polu jest bardzo dużo wielkich chwastów. I stąd kilka pytań:
      1.Czy jest jeszcze sens pryskać te chwasty gdy są już tak duże i nie wiadomo czy środek zadziała i gnieść to żyto bo raczej już się nie podniesie po kołach, czy już za późno i zostawić nie pryskane a żyto je przerośnie i jakoś sobie poradzi.
      2. Jak co roku mam na polu pasy od nakładek nawozu (siałem 200 kg/ha saletrzaku) i tam gdzie poleciała podwójna dawka jest ładne i ciemne zielone a tam gdzie pojedyncza jest blade i słabsze. Czy jak bym opryskał je mocznikiem + jakieś nawóz dolistny to jest jeszcze szansa żeby nadgoniło w tych słabych pasach czy już za późno.
      3. Ile żyto hybrydowe musiało by dostać azotu w czystym składniku na ha żeby się położyło z nadmiaru.
      4. Czy w życie jest miotła zbożowa czy nie bo ostatnio gadałem z wujkiem i o ten twierdził że w życie nigdy nie ma miotły zbożowej.
    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez bartus16
      koledzy pomozcie bo cos nie tak jest z moim z żytem <_< bo zaczyna żołknoc i to co raz gesciej pojawiaja sie zżolkniete listki co to moze oznaczac???????????? :rolleyes:
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj