Skocz do zawartości
szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Gryka
wiesko    12

To tanie to ubezpieczenie. Mi gryke wyliczyli przy parametrach 2 t i cenie 2 tys. po ok 40 zl/ha, klasa VI, pakiet mroz, grad, huragan, nawalnica.

Pajej    52

2t z ha... u mnie na III kl tylko w 2016 roku orzebiłem tak zazwyczaj to 1,5t

Wiadomość z agroFakt.pl

Agrest    401

To tanie to ubezpieczenie. Mi gryke wyliczyli przy parametrach 2 t i cenie 2 tys. po ok 40 zl/ha, klasa VI, pakiet mroz, grad, huragan, nawalnica.

Masz pełen pakiet. Ja wykupiłem tylko grad.

Choć i tak drogo bo za zboża w zeszłym roku za pełen pakiet wychodziło mi około 30 zł . Nie pamiętam ale chyba suma ubezpieczenia była nieco wyższa. Pewni znowu wcisnęli w umowę jakiś super punkt podnoszący składkę.

Taurus83    88

f*ck. ja z ogniem płaciłem ok 100 zł za pszenice o wydajności 6 ton...

michal009    5
Napisano (edytowany)

Tak zapytam jakie ponosicie koszty na ha? Jaki zysk +-?

Ogólnie to czemu ja siejecie? Mokre działki i pasujący termin siewu w maju?

Czemu siejemy? Bo kupują i w miarę płacą. Gryka ma niskie koszty. Połowę nawozu tego co pod inne zboża. Gryka nie lubi podmokłych działek. Wymoknie. Sieje się koło 10 maja. Ja pryskam od jednoliściennych, odżywką borową i to wszystko. Nie dosuszam glifosfatem, bo też ją jem i nie chcę się truć. 2-3 dni mieszania na przyczepie i nadaje się do składowania. 

Zysk zależy od roku i głównie od pogody. Można liczyć na plony 1-2,5 tony z 1ha.

Edytowano przez michal009

jahooo    262
Napisano (edytowany)

Jak pszczoły przyniosą mi  z niej 100kg miodu po ~30zł za kilogram, to może byc tej gryki nawet tona z 1ha :D

Zamiast mieszania na przyczepie stosuję rurę drenarską  i nawiew dmuchawą, rozsypuję na plandekę. Zwykle nie mam jednorazowo więcej jak dwie tony, więc jest miejsce na rozsypanie w stodole

Edytowano przez jahooo

Daro844    3

u mnie idzie głównie na własne potrzeby no i na miodek bo w rodzinie są pszczelarze. :) jak jest 1-1,5 tony to jestem zadowolony bo tak naprawe wiele w jej uprawę nie daję.

marluk    29
Napisano (edytowany)

wiele nie dajesz bo gryka bierze z tego co juz w ziemi jest takze zludne troche myslenie o kosztach gryki ze "nic nie dalem pod korzen wiec zero". Wezmie sobie z zasobow w glebie bo niby skad? Sama nie wyczaruje a urosnac i wydac nasiona musi.

Edytowano przez marluk

jahooo    262

Aż tak dobrze to nie mam, aby na III i IV klase siac w monokulturze

benio1967    24

jak to jest z tym ubezpieczeniem bo mi w concordi policzył gość 30 zł za sam grad od wartości 3000 tys ubezpieczenia,a suszy nie ubezpieczają na moim terenie

Rubusik    2

Dawałem zawsze gorczycę jako przedplon, ale szykuję teraz kwatere pod truskawki. Czy już siać grykę czy jeszcze wstrzymać się dwa tygodnie? Albo zmieszać z gorczycą jak tu radzą:

http://jagodnik.pl/przygotowanie-gleby-pod-nowe-nasadzenia-komunikat-xxvi-z-dnia-21082015-dla-grupy-truskawkowej-osadkowski-sa/

Czy 80 kg/ha wystarczy żeby było dużo masy na przyoranie?

miszka16    58

Nie radzę. Wyjdzie mały przymrozek i po gryce.Na przyoranie to i 90 może być.

Rubusik    2

Bardzo dziękuję za uprzedzenie mnie. Ile obecnie trzeba zapłacić za nasiona? Nie muszą być jakieś super, to tylko na międzyplon.

jahooo    262

Zwykły chwastox ekstra dawka taka, jak pisze na opakowaniu, około 2l/ha. Chodzi wyłącznie o liwidację tego, co zostało na wierzchu z dwuliściennych, bo chwastox działa tylko kontaktowo, niszczy co zielone do około 1cm wgłąb, tzn jak jakaś roślinka lekko przysypana ziemią i normalnie by odbiła, to chwastox ją zniszczy mimo, że nie pryska się bezpośrednio (chodzi o dwuliścienne).

benio1967    24

ktoś próbuje już siać w lubelskim,bo ja po majówce spróbuję zasiać ze 2 ha-przymrozków niby nie przewidują

a1fe26c2    36

Było prowadzone badanie i po siewie gryka znosi oprysk mezotrionem. W tym roku zarejestrowany jest herbicyd do chwastów jednoliściennych, więc w gryce można legalnie zniszczyć owies głuchy, chwastnicę jednostronną lub perz.

jahooo    262

Przejrzałem kilkanaście sklepów i hurtowni - nie ma nigdzie w sprzedaży herbicydów z tą substancją czynną.

Pajej    52

Było prowadzone badanie i po siewie gryka znosi oprysk mezotrionem. W tym roku zarejestrowany jest herbicyd do chwastów jednoliściennych, więc w gryce można legalnie zniszczyć owies głuchy, chwastnicę jednostronną lub perz.

nie chce mi sie wierzyc, aczkolwiek kusi mnie spróbować

Przejrzałem kilkanaście sklepów i hurtowni - nie ma nigdzie w sprzedaży herbicydów z tą substancją czynną.

http://www.adama.com/polska/pl/produkty/herbicydy/solis-100-sc.html

jahooo    262

Jakie środki zawierają tę substancję, to wiem, tylko nigdzie nie znalazłem ich w sprzedaży

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez irzi
      Czy ktoś posiada plantację choinek, szukam osób do wymiany doświadczeń w tej dziedzinie.

http://folwarczek.pl
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.
    • Przez przemek704
      Witam!
      Nie znalazłem na forum za dużo informacji na temat tej uprawy a chciałbym zasiać tego z 2 ha w tym roku.
      Znalazłem już firmę kontraktującą ale chętnie dowiedziałbym się na co zwrócić uwagę w tej uprawie. Interesuje mnie zwłaszcza kwestia roznoszenia nasion przez wiatr w trakcie dojrzewania. Czy można sobie w ten sposób zachwaścić działkę i sąsiednie działki, chce to posiać od miedzy i nie chce toczyć wojny z sąsiadem :-). Jak rozmnaża się ta roślina? tylko z nasion? i zabieg agrotechniczny gdy roślina jest jeszcze mała wystarczy aby się jej pozbyć raz na zawsze?
      Na jakiejś stronie internetowej znalazłem informacje, że jeśli w tym samym miejscu przez dwa lata z rzędu posiejemy ostropest to już w 3 roku nie trzeba siać sam wyrośnie.

Jest to trudno zwalczalny chwast czy nie ma z tym problemu?
    • Przez Brukarz
      witam mam pytanie dotyczace uprawy Kozłka lekarskiego,kto uprawia na jakiej powierzchni i jakie macie spostrzezenia co do tej prawy :rolleyes: POZDRAWIAM :D
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.