szark93

Gryka

Polecane posty

Pajej    231

siałem na poplony 25kg słonecznika i 25 gryki. siałem rozsiewaczem do nawozu i miejscami było kiepsko wymieszane to tam gdzie była sama gryka to lezała plackiem,  w słoneczniku stała bo sie o niego oparła


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

na grykę orzecie pole na zimę czy dopiero przed siewem bo ja do tej pory na koniec kwietnia zawsze pryskałem glifosatem i w połowie maja orałem i odrazu siałem,a teraz chce spróbować inaczej-zaorać na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Ja teraz też będę orał na zimę, więcej wilgoci się ostanie...

Edytowano przez Niki20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

Koledzy orka na wiosnę??? co wy robocie macie za duzo wilgoci w glebie? Moja rada chcecie żeby było mniej chwastów ,na jesień uprawki po żniwne naj lepiej gruber bądź kultywator ścierniskowy i przynajmniej raz na wiosne przed głowna uprawą  przed siewną, bronować pole. Nie pryskajcie kwastoksem po siewie bo to przecież nie jest środek doglebowy. 


To jest tylko wywalanie pieniedzy w błoto, równie dobrze można piądze które byśmy wydali na zakup srodka wywalić do kosza - dużo mniej nas to roboty bedzie kosztować


To jest tylko wywalanie pieniedzy w błoto, równie dobrze można piądze które byśmy wydali na zakup srodka wywalić do kosza - dużo mniej nas to roboty bedzie kosztować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

chyba że się ma piach i od wiosny do maja juz tej wody niema... nie dawajcie rad przez pryzmat swoich gleb pojeździjcie po Polsce zobaczcie na czym ludzie muszą pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

Ja już od kilku lat nie stosuje glifosatu na pola, i nie polecam tego innym. nawet jak bierzemy nieurzytki to maszynowo ziele likwidujemy. Zobaczyłem kiedys co się dzieje po kilku latach stosowania glifosatu na polach. I od tamtej pory stosuje go tylko pod drutem od pastucha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

Sial ktoś z was bez Orkowo grykę, nie używając chemii, jak tak jakie są efekty i jak to robicie ?


Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Ja sieję w orkę, ale jak zasieję tak później tylko wykoszę i tyle. Zero oprysku, zero nawozu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

latem był tu taki kolega, co siał grykę w różnych rozstawach (dodawał zdjęcia na forum) zdał relacje czy opłaciło my się to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

Sial ktoś z was bez Orkowo grykę, nie używając chemii, jak tak jakie są efekty i jak to robicie ?

 

 

Pozdrawiam.

 

po żniwach gruber , przed zimą gruber, około 10 maja  gruber i następnego dnia siew agregatem, bez żadnej chemii

efekty?  gryka czysta, plon lepiej jak dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Po zniwach gruber, w marcu gruber do niszczenia poplonu i okolo 3 tygodnie przed siewem ponownie gruber aby do siewu skielkowaly chwasty. Siew kolo 15 maja i gryka czysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Niestety nie mogłem w pełni sprawdzić planowania przy różnych rozstawach ponieważ nawałnica położyła plon. Jednakże na kawałkach po seradeli na nasiona w poprzednim roku plon bliski 2 ton mokrej brudnej z ha przy 25 cm. Czy się opłaciło? Nic mnie to nie kosztowało a plony miałem identyczne jak znajomy co sieje odmiany wysoko plonujące więc jest ok. Kawałek siany co 40 cm został zniszczony prawie doszczętnie przez zwierzynę plon niecała tona z ha. Wiec stracone

Edytowano przez Sebusk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

Nie trzeba pryskać żadnymi glifosatami. odpowiednio dobrana odmiana jest głownym sukcesem. drugie jeżeli ziarko jest dojrzałe a słoma zielona to kombajny niech słomę zostawiaja w pokosach. Tak jak u mnie było w tym roku. i Trzecie jak naj wiecęj pszół przy polu, im więcej tym lepszy plon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Dokładnie... Ja nigdy jeszcze nie pryskałem i zawsze została skoszona ;) Odpowiedni termin siewu też jest ważny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

Ja troche za późno posiałem w tym roku 20 maja. Plon średni wyszedł mi 1300 kg z hektara- odrazu sprzedawałem. Kosiłem dopiero na początku października. Problemem było też to że gryke którą kupiłem do siewu to był mieszaniec i jedna odmiana była dojrzałała druga zielona. Trzy razy próbowaliśmy ją kosić i w kombajnie wszystko stawało.  W przyszłym roku nasiona z centrali w jadą na pole , jeszcze się tylko zastanawiam jaką odmianę siać. Uli już mam ponad sto  od znajomego który je porozwozi po polach. , także pszczółek nie zabraknie. Piszcie jakie odmiany siejecie i jaki plon uzyskaliście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Jaką wilgotność ziarna mieliście przy koszeniu? U mnie poniżej 20% nie spadało więc wszystko na suszarnie i do 14 % dosuszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj