Skocz do zawartości
szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Gryka
Taurus83    88

u mnie 1500-1600, moja jeszcze leży na pokosie a część stoi opryskana.  u znajomego plon w granicach 1,5 t

Wiadomość z agroFakt.pl

benio1967    24

U mnie dzwonił kolega to już płacą po 1300 brutto-ja sprzedałem po 1400 brutto w tamtym tygodniu prosto z kombajnu,ale była czysta.

tlewandowski    39

zawsze takie ruchy wykonują że niby z ukrainy będzie dużo, że chińska płynie już, że na litwie ekologicznej to ile chcesz tylko jakoś nikt nie przywozi bo na ukrainie cena wyższa niż u nas na razie, litewskiej ekologicznej nikt nie chce bo towar nie pewny w tamtym roku też tak zdołowali cenę na chwile a później eko była po 3tyś

tommy66692    10

typowa zagrywka, co roku mowia o tej litewskiej ekologicznej tylko podobno w tamtym roku nakupili i kiepska kasza z niej wychodzila, wiekszosc nasion to dzika gryka ktora jak wiadomo nie chce sie wylupac i kaszy z niej nie ma.

W tym roku po gradach nie mam gryki, ale kto ma i nie pili go z hajsem niech przytrzyma do wiosny

Agrest    401

A mi się wydaje, że akurat w tym roku jest gryka. Sam nie siałem, ale to co było w okolicy wyglądało pięknie. Wielu mówi o plonach około 2 t z ha.

Mi wydaje się, że znowu nadszedł paro letni dołek cenowy. Drogie nawozy i tanie zboża, ziemia w rękach dwuzawodowców -  popychają wielu do siewu gryki z racji minimalizowania kosztów produkcji. A to dobrze nie wróży. No i oczywiście dopłaty do gryki  - jak się dopłaca to się nie opłaca!!!

Pajej    52

ja dobrze zagrałem sprzedałem po 1600 brutto tak zeby na koszty sie wróciło, a reszta czeka

B3Agro    85

Panowie , sprawa wygląda tak - kupują grykę po 1100-1300 ale desykowaną. I kasza z tej gryki zostaje w Polsce bo nie ma szans na eksport do Niemiec bo tam robią badania i nikt tego syfu nie kupi. Moim zdaniem desykowana nie powinna być droższa niż 1000zł/tona bo kasza z tego to syf - równie dobrze można kanapki roundapem popijać. 

Gryka zbierana w tradycyjny sposób ma swoją cenę tylko trzeba zrozumieć jaki produkt się ma. Dzisiaj załadowałem 14 ton po 1780 netto.  I tylko dlatego w takiej cenie bo brał stały odbiorca.

Taurus83    88

super cena. mi wczoraj to samo handlarz powiedział że dysykowana glifosatem nie przejdzie bo odbiorcy za granica robia badania. zresztą to było pierwsze o co zapytał. powiedział że reglone jeszcze przejdzie. ja prysnąłem kawałek gryki reglone bo mi się pokosówka zepsuła. dawka 3l/ha i słabo ją bierze, w tamtym roku pryskałem 2l/ha i po dwóch tygodniach uschła do połowy wysokości. ja chyba ostatni rok grykę sieję ze względu na leśne stworki

wiesko    12

Dziki w gryce sieja spustoszenie. Kto nie widzial nie uwierzy ze potrafia niezlego syfu narobic.

Witam!Jestem dość nowa jeżeli chodzi o rolnictwo.Mam takie pytanie do bardziej doświadczonych:

potrzebuję przewiać grykę.Jaką wialnię polecacie?Grawitacyjną czy z sitami?

Chodzi mi o coś nie drogiego,ponieważ w przyszłym roku planuję zakup czegoś konkretnego.Cena ok 700-800zł.Proszę o pomoc;)Podrawiam

Agrest    401

Witam!Jestem dość nowa jeżeli chodzi o rolnictwo.Mam takie pytanie do bardziej doświadczonych:

potrzebuję przewiać grykę.Jaką wialnię polecacie?Grawitacyjną czy z sitami?

Chodzi mi o coś nie drogiego,ponieważ w przyszłym roku planuję zakup czegoś konkretnego.Cena ok 700-800zł.Proszę o pomoc;)Podrawiam

A jaką ilość masz do przewiania? Bo za te pieniądze to kupisz zdezelowany zwykły młynek i trochę się urobisz.

A prawda jest taka, że kasiarze kupują grykę po kombajnie, puszczają na petkusa i płacą Ci za wagę po odczyszczeniu. Śmieci odbierasz lub nie.  Przynajmniej tak jest u mnie.

Więc teraz zasadne jest pytanie czy warto szukać wialni.

Taurus83    88

coś mi się wydaje że jest zmowa cenowa. wszyscy oferują po 1300 netto po oczyszczeniu. koleś mi dzisiaj wmawiał że gryki jest w hyyy i  w lubelskim sypie 3 tony. co wy na to? 

gucio1977    0

WITAM

Jestem pszczelarzem mogę udostępnić moje robaczki do zapylania upraw gryki w 2017 - pożytek dla każdego - posiadam mobilnych 50  uli POLECAM

POZDRAWIAM

tlewandowski    39

może sypie po 5 ton nawet ludzie mają fantazje nie wiem czy jest zmowa ale nikt nie chce się wychylać z wyższymi  cenami ale miałem wczoraj 3 telefony z pytaniami

czy już sprzedaje i jakie są moje oczekiwania cenowe

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez irzi
      Czy ktoś posiada plantację choinek, szukam osób do wymiany doświadczeń w tej dziedzinie.

http://folwarczek.pl
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.
    • Przez przemek704
      Witam!
      Nie znalazłem na forum za dużo informacji na temat tej uprawy a chciałbym zasiać tego z 2 ha w tym roku.
      Znalazłem już firmę kontraktującą ale chętnie dowiedziałbym się na co zwrócić uwagę w tej uprawie. Interesuje mnie zwłaszcza kwestia roznoszenia nasion przez wiatr w trakcie dojrzewania. Czy można sobie w ten sposób zachwaścić działkę i sąsiednie działki, chce to posiać od miedzy i nie chce toczyć wojny z sąsiadem :-). Jak rozmnaża się ta roślina? tylko z nasion? i zabieg agrotechniczny gdy roślina jest jeszcze mała wystarczy aby się jej pozbyć raz na zawsze?
      Na jakiejś stronie internetowej znalazłem informacje, że jeśli w tym samym miejscu przez dwa lata z rzędu posiejemy ostropest to już w 3 roku nie trzeba siać sam wyrośnie.

Jest to trudno zwalczalny chwast czy nie ma z tym problemu?
    • Przez Brukarz
      witam mam pytanie dotyczace uprawy Kozłka lekarskiego,kto uprawia na jakiej powierzchni i jakie macie spostrzezenia co do tej prawy :rolleyes: POZDRAWIAM :D
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.