szark93

Gryka

Polecane posty

MatiRol92    71

kwalifikant? z Antarii to na ukrainie ;) U nas też są jakieś ogłoszenia, ale kwalifikowana to raczej nie jest ( i czy na pewno to ona). Trzeba szukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

małopolska hodowla roślin ma w ofercie materiał kwalifikowany gryki, ale tylko odmiany kora i panda, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

małopolska hodowla roślin ma w ofercie materiał kwalifikowany gryki, ale tylko odmiany kora i panda, 

Orientujesz sie po ile moga miec material siewny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25249

W 2015 podpisałem z nimi umowę na kontraktacje rzodkwi oleistej, ale nie wywiązali się z umowy i nie dostarczyli nasion. W zamian chcieli zakontraktować Korę. Ceny jeszcze dokładnie nie znali , ale miała oscylować w granicach 5000zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Kora ma orzeszki czarne i takie wieksze, wyrozniajace sie? Bo jesli tak to u mnie nie chetnie ja kupuja bo niby w luskarce im za duzo odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barca    0

kora ma większości czarne orzeszki ale ma cienką łuskę i są równe jest wydajna na kasze ,jeżeli mówisz że nie chcą jej to albo chcą taniej kupić albo to nie kora bo są odmiany za wschodu które są grube czarne ale i nierówne z grubą łuską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Orientujesz sie po ile moga miec material siewny?

nic prostszego jak do nich zadzwonić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

kora ma większości czarne orzeszki ale ma cienką łuskę i są równe jest wydajna na kasze ,jeżeli mówisz że nie chcą jej to albo chcą taniej kupić albo to nie kora bo są odmiany za wschodu które są grube czarne ale i nierówne z grubą łuską

To pewnie ta o ktorej mowisz. A tak chwalili ze 1,5-2 t/ha spokojnie mozna wyciagnac. Najlepsze jest to ze handlarz ktory ja tu sprowadzil to sie zaczyna krzywo na nia patrzec i krecic nosem przy kupnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Polidap 120-150 kg. Kiesyś sypałem 150-200 kg Unifoski ale to szkoda kasy. Zamiast 200 kg unifoski to lepiej dac 100 kg polifoski 8. Na to samo wyjdzie jesli chodzi o składniki a taniej polifoska wyjdzie. Azot trzeba dac ale z nim ostroznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Andrzej1988 napisz jeszcze na jakiej glebie to uprawiałeś. Gryka ma duże zapotrzebowanie na potas, a Polifoska 8 ma go tyle, co fosforu, więc nawożenie nią też nie jest zbyt ekonomiczne, bo gryka nie skorzysta z niego. Tyle tylko, że wzrośnie zasobność gleby w ten składnik.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

kizeryt gryka ma większe zapotrzebowanie na magnez niż jęczmień ,szczególnie na słabej glebie jeśli zawartość jest niska lub bardzo niska testowałem w 2015 sam i różnica w plonie kolosalna  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Czym uzupełniasz braki magnezu doglebowo czy dolistnie jak dolistnie to w jakiej fazie wzrostu.Czy jak dam obornik pod korzeń na wiosnę to trzeba jeszcze zastosować nawozy azotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Plapla, wybacz ale powinieneś wiedzieć, że dolistnie można wprowadzić niewielkie ilości nawozów i dobrze się to sprawdza w przypadku mikroelementów. Pozostałe składniki trzeba podawać doglebowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

magnez doglebowo przed siewnie coś łatwo przyswajalnego ja daje kizeryt 100kg/ha jeśli dolistnie to siarczan magnezu z borem jak zakryje międzyrzędzia

PK i N nie daje w ogóle  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

tlewandowski i na samym kizerycie jaki plon? Bo ja myślałem własnie dac 100kg/ha kizerytu i potem po głównie sypnąc saletra 100kg

Edytowano przez stefek1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

stężenie siarczanu takie jak na zboża pod grykę nic więcej nie daje z saletrą też testowałem w różnych kombinacjach i nie widzę żadnego efektu

największy wpływ ma pogoda szczególnie podczas kwitnienia chodzi głównie o opady i temperaturę no i oczywiście zapylacze jeśli ktoś sieje większe ilości to proponuje dogadać się z  pszczelarzami innej opcji nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

jeszcze kolego powiedz na jakiej ziemi siejesz bo jak moze na III, IV klasie to nic dziwnego ze nie sypiesz N. A  jaki plon z ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

III klasy nie mam ani ara IV szkoda mi na grykę więc idzie na V i VI czasami trochę na IV bo często na jednym polu są 3 klasy ziemi, plony w zeszłym roku od 1,2 do 2,2 t/ha w zależności od stanowiska terminu siewu i odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

W tym roku będę próbował zasiać jeszcze w kwietniu. Siejecie w maju czy kwietniu? Trochę się obawiam przymrozków, ale może się uda... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj