szark93

Gryka

Polecane posty

Dasiekk    27

U nas w tym roku też specjalnie wydajna nie była . około 1.4 tony z hektara. z reguły zbliżamy sie do 2 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

dlaczego gryka po pszenicy nie da rady????

 

Ja na przyszłość jak będę siał to max 70kg na hektar i co  drugi lejek w siewniku....

Miałem szkołę w tym roku tam gdzie rzadziej był większy plon.

 

a rosła na 5 klasie łąkowej byłe tereny zalewowe

i chyba ze wzgledu na ta wilgoć wybujała sie zrobiła

 

z tego co się orientuję to gryka nie lubi nadmiaru wilgoci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

dasiek,ile siejesz jej na ha i w jakiej rozstawie rzedów

130 kg/ha , wszystkie lejki sieją. kiedyś próbowałem co 2 lejek i około 80kg/ha ale był problem z chwastami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

130kg to co najmniej o 30kg za dużo :)

Edytowano przez Niki20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

U nas w tym roku też specjalnie wydajna nie była . około 1.4 tony z hektara. z reguły zbliżamy sie do 2 ton.

Kolego podasz agrotechnikę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

I na jakiej glebie to uprawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Gryka 130 kg na ha? Chyba komus sie uprawy pomylily. To nie łubin... 50 kg juz w zupelnosci wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

gryka nie lubi ciężkich zlewnych gleb.chyba że w miarę suchy rok.po za tym po siewie jedna ulewa i pozamiatane. okres kwitnienia to też newralgiczny moment bo kiatek tylko jeden dzień żyje. ja zrezygnowałem z gryki a sialem po 40 ha nawet ale co to za interes zebrać tonę i sprzedać po 1000 przy kosztach na poziomie 500-600 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Może trochę nie na temat ale zastanawiam się nad zakupem suszarni głównie pod gryke. Czy nadaje się taka bez wymiennika na olej opałowy. Mam możliwość zakupu przewoźnej w dobrej cenie 2 letnia firmy agrimec. Czy bez wymiennika nie będą dostawały się jakieś szkodliwe substancje że spalania OO? Dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

na wiosnę wypożyczyłem agrimec as600  wysuszyłem nią jakieś 400 ton w tym 300 ton gryki i zdecydowałem że zostaje już u mnie

jest to suszarnia bez wymiennika ale komora spalania jest ceramiczna co wpływa na doskonałe dopalanie ja osobiście jestem bardzo zadowolony

jeśli są jakieś pytania odnośnie suszarni czy suszenia gryki to chętnie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Yhym A mógł bym zajechać obejrzeć tą suszarnię bo ja po sąsiedzku mieszkam. Mi oferował as 900 osobiście wolałbym też 600 ale cena nie jest zła.


AA no i czy ślimak nie łupie suchej już gryki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

zapraszam jak najbardziej as600 od as900 różni się tylko wysokością ścian reszta jest identyczna suszyłem grykę, pszenice, groch , łubin

jeśli chodzi o łupanie to nie zauważyłem takiego czegoś napisz na pw to dam ci swój numer tel

Edytowano przez tlewandowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

myślę że nie ;)

Słoma po wcześniejszej gryce do maja ładnie przegnije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

ja uprawiałem i powiem tak lepiej planowała w 2 roku niż w pierwszym sąsiad miał to samo więc spróbuj i podziel się spostrzeżeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

gryka jest rośliną mało wymagającą w składniki pokarmowe.... wiec da rade ;)

Myślę że na ha dasz z 150kg soli potasowej i superfosfatu i z 50kg mocznika i plon idealny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

150kg soli i  150kg superfosfatu? i mocznik takie nawożenie pod grykę ??? no to się nie dziwie że ciężko na takiej uprawie zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja kiedyś uprawiałem bodajże 4 lata gryka po gryce, w pierwszym była najładniejsza, a później to różnie, zależnie od pogody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

@tlewandowski jakie dajesz nawozenie pod gryke? Bor i miedz tez w oprysku idzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

No tak byle jakich ziem nie macie w Twoich okolicach, nie to co na Gochach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Przeczytałem 20 ostatnich stron i średnio widzę tą grykę a muszę coś posiać po 99% kasacji połowy obszaru rzepaku tak się zastanawiałem właśnie nad gryką albo soją. Soja plon wyższy ale cena niższa. Nakłady sporę bo 300kg NPK 80kg saletry 34 i odżywki bo było z myślą pod rzepak dane, boję się że na grykę będzie za bogato, dla soi w sam raz, za soją dopłaty przemawiają lepsze teraz 422zł do ha ale na przyszły rok całe cwaniactwo odpadnie więc może będzie lepiej soję mam swoją a grykę musiałbym kupić nikt taniej jak za 2 zeta nie odda.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj