Skocz do zawartości
szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Gryka
michal009    5

To ja się dołączę jeszcze do pytania kolegi "krzysiekb37" i zapytam do ilu dni po siewie można zastosować Chwastox?

Zazwyczaj stosowałem na trzeci dzień, ale jest pochmurno i boję się stosować.

Wiadomość z agroFakt.pl

wiesko    12

a jakie dajecie nawozy pod gryke? Bo ja slyszalem ze nie lubi potasu czy to prawda? najlepsze jest to ze nigdzie w okolicy nie moge dostac saletrzaku a mialem zamiar go posiac...

malkolm    23

coś potasu trzeba dać, najlepiej z fosforanem i saletrzakiem, ale z azotem uważaj bo niewiele trzeba aby leżała,

mam jeszcze 200 kg nasion, może ktoś chętny??

rafalkom555    13

U mnie saletrzaku było sypane 150kg/ha, siana w środę tydzień temu, jutro prawdopodobnie z opryskiem trzeba ruszyć(zaczyna powoli z ziemi wychodzić) B) Po 1litrze chwastoksu Extra i D179sl, później jeszcze pociągnie się leopardem przeciw płaszczycy B)

wiesko    12

3,5 ha zasiane jeszcze 3 ale to dopiero po niedzieli. Dobrze sie zlozylo bo ladnie pada teraz:) Oby bylo mokro w tym roku bo tak to znowu bedzie kilka ha pod plug...

SAMIK    3

@rafalkom555 ile dajesz tego leoparda na ha, czy on zwalczy owies głuchy i w jakiej fazie rozwojowej gryki go stosujesz.

Pozdro

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile ta gryka moze sypnac maxymalnie na 3 klasie? oplaca pole bez doplat brac i siac na tym gryke?

malkolm    23

raczej wątpię, ja najwięcej po odczyszczeniu uzyskałem 1,6 t z ha, w tym momencie jest po 4500 za tonę ale jak po żniwach będzie po 2000 to i tak będzie dobrze

wiesko    12

A ja mam nadzieje ze po zniwach bedzie jeszcze drozsza choc watpie:P No ale cena tendencje wzrostowa wykazuje przewaznie na wiosne

rafalkom555    13
Napisano (edytowany)

@SAMIK - daje 1litr na hektar, teraz ma 2 do 4liści i dziś pryskanie B)

edit: na etykiecie pisze że zwalczy owies głuchy

Edytowano przez rafalkom555

Eryko    19

Ma Ktoś z Was grykę do siewu lub wie u kogo można dostać?Najlepiej Woj. Wielkopolskie.

ok.400kg.

wiesko    12

Moja jeszcze stoi i czekam az liscie opadna co bedzie czysta. Jak sypala i na jakiej ziemi? A nie wiesz jaka cene teraz daja?

mister    46

Sypała hmmm aż za dobrze nie pamiętam jeszcze żeby tak było klasa ziemie III... Cena z tego co ludzie mówią 170-200zł ale to nie potwierdzone...

kobra89    66

U nas juz szukaja po 250 cena poczatkowa sie zaczyna, no moja juz tydzien jak opryskana po niedzieli ruszam kosic.

No wczoraj spróbowałem już można dzis smiało brac sie i kosic, sypie pięknie 2t z hektara śmiało wyjdą(mówie o czystej a nie smieciu).

Edytowano przez kobra89

jarekkk9    0

po jakim czasie od opryskania gryki kosicie ja, pierwszy raz siałem gryke i nie jestem pewien bo różnie mówią a nie chcę żeby mi obleciała

Edytowano przez milanreal1

andrzej1988    102

Ja kosiłem w pokosy a poźniej za jakiś tydzień zbiór kombajnem. Też miałem pryskać i zbierać z pnia ale moim zdaniem wg mnie to za duzo sie obsypie jak wjade ciagnikiem i pozniej krupiarze trochę marudzą jak jest pryskana randapem. Sąsiad skosił z pnia bez pryskania dezynfekowania to na wozie było duzo zielonej i mokrej gryki pozniej musiał suszyc

andrzej1988    102

Słyszałem nawet że dwa tygodnie powinna lezec.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez irzi
      Czy ktoś posiada plantację choinek, szukam osób do wymiany doświadczeń w tej dziedzinie.

http://folwarczek.pl
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.
    • Przez przemek704
      Witam!
      Nie znalazłem na forum za dużo informacji na temat tej uprawy a chciałbym zasiać tego z 2 ha w tym roku.
      Znalazłem już firmę kontraktującą ale chętnie dowiedziałbym się na co zwrócić uwagę w tej uprawie. Interesuje mnie zwłaszcza kwestia roznoszenia nasion przez wiatr w trakcie dojrzewania. Czy można sobie w ten sposób zachwaścić działkę i sąsiednie działki, chce to posiać od miedzy i nie chce toczyć wojny z sąsiadem :-). Jak rozmnaża się ta roślina? tylko z nasion? i zabieg agrotechniczny gdy roślina jest jeszcze mała wystarczy aby się jej pozbyć raz na zawsze?
      Na jakiejś stronie internetowej znalazłem informacje, że jeśli w tym samym miejscu przez dwa lata z rzędu posiejemy ostropest to już w 3 roku nie trzeba siać sam wyrośnie.

Jest to trudno zwalczalny chwast czy nie ma z tym problemu?
    • Przez Brukarz
      witam mam pytanie dotyczace uprawy Kozłka lekarskiego,kto uprawia na jakiej powierzchni i jakie macie spostrzezenia co do tej prawy :rolleyes: POZDRAWIAM :D
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.