szark93

Gryka

Polecane posty

izydor6280    1151

slyszalem ze po desykacji nasiona maja slabsze wschody, czy to prawda, sial ktos swoj material po takim zabiegu?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

slyszalem ze po desykacji nasiona maja slabsze wschody, czy to prawda, sial ktos swoj material po takim zabiegu?

 

 

Po desykacji to na pewno nie mają ,nie powinny mieć mniejszych wschodów.

 

Myślę że chodzi Ci o zabieg randapem lub jego zamiennikiem???

 

Jeśli suszy się za pomocą środka zawierającego glifosyt to podobno jest mniejsze kiełkowanie. Ja pryskam glifosytem już trzeci rok i według mojej oceny nie ma różnicy więc po co przepłacać!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Witam, w tym roku mam 1,5 ha gryki i mam pytanie jak wyglądać powinna gryka która nadaje sie do zbioru? albo przynajmniej jak wygladąc ma bym mógł ja potraktować rand*pem? Powiem że ma juz dużo nasion łodyga jest czerwona ale górą jest jeszcze kwiat. Z góry dziękuje za informacje


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

kwitnac bedzie poki jej nie zmrozi,

my bedziemy pryskac w najblizszych dniach przy sprzyjajacej pogodzie

jaka dac dawke oprysku, taka sama jak podaje producent czy troche mniejsza?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Ja już pisałem ale napiszę jeszce raz . Daję 3l na ha +siarczan amonu, pryskałem we wtorek i pierwszy raz zastosowałem zamiast siarczanu jakiś klej który ułatwia pobieranie środka jaki będzie efekt ??? Zobaczymy za dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

U mnie gryka wyrosła na piachach w niektórych miejscach jakieś 160 cm wysokości. Dzisiaj desykowałem.

Zastanawia mnie czy zawiązana ta najwyżej to zostanie pusta łuska, czy zdąży się wypełnić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Po jakim czasie po oprysku kosicie grykę? ja pryskałem ponad tydzien temu,z góry kwiat wysuszyło ale łodyga nadal czerwona.czekać aż łodyga doschnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Kolego słabo troche. Ten rok na gryke był słaby. Ja z 7,5 ha nazbierałem ledwo ponad 10 ton czyli średnia z hektara 1400 kg z ha. Jak wyżej napisałem najlepiej wydała KORA 1800 kg z 0.95 ha. A cena podobno 1200 tona chyba. Jak dobry rok to średnia z hektara powinna wynieśc z 1700-1800 kg z ha.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

U mnie pierwszy raz siałem grykę i wydajnośc jaką osiągnełem była zadziwiająca mianowicie miałem ok 2,8 tony z 1,20 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Z takim wynikiem powinieneś zapisać się do księgi rekordów,ja sieje grykę 15-lat i więcej po oczyszczeniu jak 1,4t/ha nie uzyskałem.

Zresztą nie znam nikogo osobiście co by więcej uzyskał,a gryki sieją u nas naprawdę dużo (okolice Działoszyna)

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

2.8 ton z 1.20 ha do bardzo dobry wynik. Jakie nawozy stosowałes i jaka klasa gleby.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

nie chcecie nie wierzcie ale tak jest było 1,5 zbiornika kombajnu JD 1470. Nawozów nie stosowałem wogóle klasa gleby to III. Jeśli po odczyszczeniu zostanie 2 t to bedzie bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Czołem.

Mam posianą dość późno grykę bo na początku czerwca ale mam problem - nasiona które się wykształciły (jeszcze są zielone) są puste - powiedzcie czy coś z tego jeszcze będzie czy przeorać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja kiedyś posiałem gryke koło 10 czerwca było to w 2010 roku. A dlatego tak pózno bo wszesniej nie mogłem wjechac w pole, a pozniej po siewie tez pogoda nie rozpieszczała, ciągłe opady. Ale do rzeczy. Gryka wtedy posiana była zbierana w połowie wrzesnia. średni plon z hektara to 800 kg. było by pewnie wiecej jakby nie lało całe prawie lato. Dodam że była wtedy po 4000 zł tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

u mnie sytuacja jest podobna ale szczerze powiem że grykę siałem pierwszy raz i nie wiem za bardzo czy to normalne że wykształca puste nasiona...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

nie chcecie nie wierzcie ale tak jest było 1,5 zbiornika kombajnu JD 1470. Nawozów nie stosowałem wogóle klasa gleby to III. Jeśli po odczyszczeniu zostanie 2 t to bedzie bardzo dobrze.

 

przecież gryka jest o wiele lżejsza od pszenicy czy żyta, więc miara na zbirniki to kiepski sposób...

 

Sieję już kilkanaście lat grykę i to normalne że trafiają się pusta nasiona. Szczególnie dobrze jest to widoczne przy czyszczeniu :)

 

Czołem.

Mam posianą dość późno grykę bo na początku czerwca ale mam problem - nasiona które się wykształciły (jeszcze są zielone) są puste - powiedzcie czy coś z tego jeszcze będzie czy przeorać?

 

oczywiście, ze zaczekaj, przymrozków jeszcze nie ma

 

Ja na razie skosiłem ok 0,7ha i nakosiłem jakieś 650kg czyli norma <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj