szark93

Gryka

Polecane posty

ROLNY1111    0

Siałem 25 maja, jakieś 35-40kg na 50 arów na drugim polu zasiałem co prawda trochę gęściej i jest ok. a w poprzednim roku na tej trefnej działce było pszenżyto i po żniwach było opryskane od zielska.... a co do mszyc no to nic wcześniej nie zauważyłem a drugie pole jest blisko domu i tam mszyc na pewno nie było :rolleyes: i gryka dwa razy większa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Nic nie przychodzi mi do głowy. Powiedz jeszce jaka ziemia tj. glina ,iły itp. Być może jakieś tereny na których przebiegają tz. prądy zimnego powietrza???? tz. niższe temperatury,tereny podmokłe.

 

Napisz coś więcej.

 

 

Gryka z reguły nie ma problemów z pobieraniem składników pokarmowych więc jeśli zboża były ok to gryka też nie powinna mieć problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ma tabliczkę znamionową? W jumzie był bodajże model d-65.

Tylko dział nie ten :rolleyes:

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNY1111    0

Tak to prawda ziemia tam trochę lepsza , mokra więc też zimna , trudno powiedzieć coś więcej bo dopiero pierwszy rok tam sieje , ten kawałek ziemi kupiłem na wiosnę :) jutro wieczorem pojadę i opryskam nawozem dolistnym z dodatkiem mocznika może coś ją poratuje zobaczymy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Ja sieję grykę i koniec , niczym nie nawoże. Nie wiem jak inni na tym forum może Ci coś doradzą , ale ja odradzam nawożenia tylko dosiał trochę gryki w miejscach gdzie jest pusto.

 

Jak pisałem wyżej gryka doskonale daje sobie radę, może będzie trochę niższa ale przynajmniej się nie wyłoży.

 

A jak jest bardzo kiepska to talerzówa i siej od nowa tylko trochę mniej na ha. Część powinna odrosnąć , a resztę zdążysz jeszcze zebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNY1111    0

Opryskałem wczoraj wieczorem i to dosyć dobrą dobrą mieszaniną nawozów...... :) no i zobaczymy będę miał porównanie jeden kawałek zasilony nawozem a drugi ekologiczny :rolleyes: . Będę informował na bieżąco o działaniu nawozu ale już wczoraj podczas pryskania zauważyłem że powodem tych drobnych czerwonych liści był nadmiar deszczu plus ochłodzenie bo liście już się wszędzie trochę zazieleniły , tylko tam gdzie było z wiosny mokro to nadal czerwone , pewnie i ziemia w tym miejscu chłodniejsza .

Edytowano przez ROLNY1111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

MAM PYTANIE czy pokosówka fortschritt e 307 1980 rok motowidła na trzy rzędy i dwa rzedy sierpów chodzące w przeciwne strony bez bagnetów bedzie dobra do gryki?????????????

dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Witam.U mnie gryka ładnie urosła i ma już dużo czarnych nasion,nie które kwiaty już schną ale oto moje pytanie jest takie jak uprawić? [dać obornik ] i co zasiać po jej skoszeniu.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Troszkę sie zrobił korek w temacie , pochwalcie się jak tam rosnie lu kwitnie ?

 

U mnie w dolnej części orzeszki robią się lekko brązowawe, gryka jest dość wyrośnięta ma ok 90 cm ale na szcęście wcześniejsze ulewy i wiatry ją lekko tylko "przeczesały" jeśli pogoda się utrzyma to powinno być w miarę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Kolego Robert983, z tego co ja wiem to gryka jest świetnym przedplonem pod pszenice, obornika dawać wcale nie musisz bo przecież słonę grzyczaną tniesz, a ona przyorana użyźnia glebę, chciaż u nas jeszcze nie tak dawno gryczankę dawaliśmy krową. Obornik lepiej wykorzystać na pozostałe pola.

U mnie gryka jeszcze nie czernieje, na piaskach jest rewelacyjna, a tam gdzie bardziej mokro i do tego u nas przez ponad miesiąc padało jest mizerna i raczej już za wiele nie pójdzie w góre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Witam.Ja dziś swoją skosiłem z 20 kg wysianych nasion na powierzchni 25 arów,zebrałem 200 kg,dodam że klasa ziemi 6 i bez żadnego nawozu.Ale mimo słabego zbioru nie zrezygnuję z uprawy gryki.Dziękuje wszystkim którzy mi pomogli w tym temacie, pozdrawiam wszystkich użytkowników AF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Kosicie grykę jak łodygi są jeszcze zielone czy dosuszacie najpierw Roundup-em ?

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja z reguły pokosówką, potem ze trzy-cztery dni na dobrym słońcu i mółce swoim Consulem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielo    1

Kiedy kosicie grykę, ktoś może powiedzieć że wtedy gdy będzie dojrzała

, ale tak orientacyjnie po ilu dniach od zasiewu bo ja swoją siałem 15 maja i nie wiem czy nie jest za wcześnie jeszcze na zbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

podobno zbiera sie w 100 dzien po siewie, jedni w to wierza i tak robia, inni moze sie usmiechna i powiedza ze jakies stare zabobony


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W takim razie moja czeka do 5 września :lol: , a po prawdzie jest zielona jak diabli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Moja już od 6.08 w pokosie schnie. Z 10 dni poleży i zbiór.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

jakie siejecie odmiany gryki bo ja znam dwie ukrainka i antaria i chcialem zapytac czy jest jakas inna o twardszej łodydze zeby sie nie przewracała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj