szark93

Gryka

Polecane posty

tiger3952    8

ja dziś zasiałem 25 arów tak na próbę w tym roku,może wcześnie a może nie.pożyjemy zobaczymy.

No u mnie już 10 ha zasiane ale mi się wydaje że za wcześnie nie jest, a wręcz sama pora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNY    0

Planuje zasiać grykę tak po 15 maja i chciałbym to zrobić poznaniakiem ale nie mam pojęcia jak go ustawić jeśli mógłby mi ktoś podpowiedzieć będę wdzięczny i z góry dziękuje :) Mam do obsiania jakieś 1,5 ha ziemi około IV klasy więc myślę że skoro rośnie na V i VI to i na IV da sobie rade :rolleyes: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

W mojej okolicy to mniej więcej już połowa pól przeznaczonych pod grykę jest obsiana , ja miałem dzisiaj zasiać ale według prognoz długoterminowych mają być jeszcze przymrozki po 10 Maja i chyba jeszcze poczekam kilka dni żeby wschody gryki wyminęły się z zimnymi ogrodnikami .

 

Jeśli chodzi o chwasty jednoliścienne to ja pryskam Lepoardem ,ale to jak gryka ma ok 10 cm , a na chwasty dwuliścienne stosuję chwastoks ekstra .

 

Ale każdy robi jak uważa ,cel jest jeden (wysoki plon z ha ) ale drogi do tego celu każdy ma inne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Jak myślicie, można jutro siać grykę?

Temperatura w nocy spada poniżej 10*C i nie wiem czy nie za zimno. Ostatnio u mnie dwa dni padało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Sieje ktoś poznaniakiem? Jak macie ustawiony siewnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Napisano (edytowany)

ja znajomemu ustawiałem to na A1 szczelina na 2,5, na duzym trybie napedowym, dzwignia na drugim ząbku chyba. na probie kreconej wyszło 100kg. tak chciał to mu ustawiłem.

 

 

Ja po niedzieli bede siał prawie 8 ha gryki. przed niedzielą nie bo nadają jakies przymrozki. strach troche. siejba zaczyna sie od 15 maja do 25. jest czas. Dziś rozsiałem nawozy unifoske 02 150 kg na hektar.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Stosujecie jakieś opryski na grykę? Czy raczej bez pryskania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Tak dużo nawozu pakujecie pod grykę? Czytałem gdzieś że daje się 50-100kg saletry nie więcej bo może wybujać.Sam dam z 50kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja mam klasy gleb IV. Saletry bym nie pakował chyba ze na piaskach. Ja dawałem 150 kg unifoski 02 NPK czyli w kolejnosci 4-12-12. zawsze pryskałem trzy dni po siewie chwastoxem ale to jest wywalanie pieniedzy w błoto. Chwastox działa nalistnie nie doglabowo. Moja zasada wyrobic dobrze pole i zasiac a pozniej w razie koniecznosci to mozna opryskac od jednolisciennych targa albo czyms tanszym. gryka dobrze zagłusza chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Witam,u mnie gryka na wierzchu około 1cm ma dwa listki [ korzonek ma 4 cm ] siana tydzień temu,klasa 5.nawozu zero poczekam na dalszy rozwój roślin jeśli będzie trzeba posieję ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

a u mnie w okolicy jeden rolnik posiał 28 kwietnie. gryka na wierzchu już ładna tylko było sucho i miejscami pewnie dopiero teraz powschodzi. był też przymrozek ok -1 i gryka była już na wierzchu i nic jej nie jest. Trochę może zaryzykował ale każdy kto sieję już kilka lat wie że z pierwszych kwiatów najwięcej orzeszków ;) ja osobiście posiałem 15 bo według mnie optymalny termin, a i deszcz od razu ją ładnie podlał w nocy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Da się jakoś uratować przymarzniętą grykę,około 30% roślin zrobiło się czarne po ostatnich przymrozkach?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys75    0

A może mi ktoś doradzić,podpowiedzieć kiedy i czym pryskać grykę? Zasialem pierwszy raz i nie bardzo wiem czym ją potraktować. Z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

@krzys75- Jeśli pytasz o pryskanie gryki przeciw chwastom dwuliściennym to pryska się na 5 dzień po posianiu gryki CHWASOKSEM EKSTRA w dawce 1,2 L na hektar (Litra i dwie setki ), a jak gryka będzie miała ok 10 cm to pryska się jeszcze od chwastów jednoliściennych - środek według twojego uznania .

 

Ale zaznaczam że ten patent który ci podałem jest tylko do piątego dnia po posianiu gryki ,bo jak posiałeś powiedzmy dwa tygodnie temu to spalisz grykę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys75    0

Gryka siana w sobotę gdzieniegdzie już na wieszku, ale sporadycznie , chwast dwuliscienny też sporadycznie już się pojawił. Nie spalę tej która wzeszła? A chwast jeszcze powyrasta , czy się mylę?

Pozdrawiam.Krzysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

No to kolega nie uprawił za dobrze. Ja w tym roku też na ugorze siałem. Grykę pryskamy na trzeci dzień. Jak świat taka i rozpiętość dawek. Ja daję 1,5-2,0 litra chwastoksu extra (słyszałem o 2,5 litra chwastoksu D) na ha i 300l wody. Pryskam maks na trzeci dzień. Jak Gryka ma około 10-15 cm to idę w pole i sprawdzam czy jednoliścienne jej bardzo nie przeszkadzają, jak tak to Agil 1,0-1,4 l na ha i 300 l wody. Teraz ja bym już nie ryzykował pryskania jak wschodzi tak jak u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Czy ktoś z Was stosował słomę gryczaną w żywieniu bydła? Czy się nadaje jako dodatek do TMR?


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

nasiona są szkodliwe a nad słomą sam się zastanawiałem.

Gryka najlepiej plonuje na ugorze oczywiście jak perzu nie ma. I tam chwasty nie mają nic do gadania bo gryka je skutecznie zagłuszy. Dlatego lepiej siać lejkiem a nie siewnikiem i oczywiście w normalnej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

akurat wczoraj gdzieś czytałem w necie. Ale za bardzo się nie wczytywałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Powiedzcie w jakim najwcześniejszym terminie nadaje się do zbioru oczywiście zeby plon był zadawalajacy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNY    0

A ja jeszcze wczoraj zasiałem grykę jak pogoda dopisze to może jeszcze zdąży wyrosnąć tak żeby ją skosić i nasienie zebrać :D co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj