szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Eryko    35

Sieje ktoś grykę Poznaniakiem? jak to ustawiacie żeby wysiewał te 70kg/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ja sieje tak od A-3 do A-5 w zaleznosci od wilgotnosci i wielkosci ziarna. Dla pewnosci dochodzi proba krecona. Wysiew w granicach 45-60 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

kolego markos239 poczytaj kilka pierwszych stron a potem pytaj.;nie ma ich aż tak dużo ja przeczytałem jest tam napisane co i jak pozdrawiam.a mam pytanie do bardziej doświadczonych używa ktoś z was jeszcze siewnika konnego nie znam jego nazwy ale ja mam przerobiony takowy do ciągnika, szerokość 3m i moje pytanie brzmi jak to ustawić do gryki próba kręcona dużo mi nie da.mam do niego tabliczkę a tam o gryce nic nie ma.pod jakie nastawy można by ja [grykę] podciągnąć.pozdrawiam użytkowników AF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

A powiedz mi zastawki na które wcięcie masz ustawione?

Otwarte na osciez czyli jak najbardziej do gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Ma ktoś może z was jakieś namiary na nasiona gryki i w jakiej cenie. Około tony będzie potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Wielkopolska, a tak z ciekawości chcę się dowiedzieć po ile w innych rejonach polski jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

co do ilości to nie wiem ale ja płaciłem 150zł.za 100kg.dodam że ja kupowałem na początku marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Cena rośnie, litewska, w dużych ilościach zaczyna się od 370euro. W ofertach internetowych poniżej 2zł/kg nie widziałem.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Wielkopolska, a tak z ciekawości chcę się dowiedzieć po ile w innych rejonach polski jest

 

Odezwij się to Ci podam namiary na gościa w Wielkopolsce który ma grykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Jak zobaczę pogodę na 12-17 maja to może zaryzykuję wcześniej, ale nie wiem czy gra warta świeczki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Jaki ruch, kasza gryczana w sklepach w 450g opakowaniach wychodzi za 1kg około 10zł ;[ Wiec ceny gryki szybko w górę nie pójdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

ja dziś zasiałem 25 arów tak na próbę w tym roku,może wcześnie a może nie.pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

W tym roku 1 raz bedę siał grykę. Planuję posiać prawie 2 ha 5-6 klasy i czytałem co piszecie, po siewie pryskacie chwastoxem, interesuje mnie jaki jest sens oprysku nim? ten środek działa nalistnie. i nie wierze, że po 3 dniach od siewu wyjdą chwasty 2 liscienne na wierzch... ;/ U mnie przewaga jest 1 liściennych i mam pytanie czy afalon nadaje się do oprysku? tzn czy ktoś stosował. Bo wiem że nie ma zarejestrowanych na grykę środków. Pod korzeń zamierzam sypnąć polifoskę4 150kg/ha nic więcej. I zamierzam wysiać gryki 50kg/ha, czytałem że min norma wysiewu 45kg/ha jest. i siew planuję na 15 maja


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
Napisano (edytowany)

jak masz jednoliścienne to po co ci afalon? Gryka zagłusza większość chwastów bo bardzo szybko wschodzi i rośnie. Norma dla Kory jest 87 kg/ha ale zależy też od kalibru materiału siewnego

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Targa super nadaje się do zwalczania jednoliściennych w gryce? czy może uszkodzić ją?


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj