szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomaszpa1    0

Panowie mam dylemat co zrobic. Mianowicie zasialem gryke po jeczmieniu ozimym 10 lipca i miała byc na poplon , wyrosła naprawde ładna sporo ma kwiatków tzn obecnie to juz ziarniaków i nie wiem czy jej nie skosić na ziarno . pytalem ile mi zapłaci gosciu w skupie, stwierdził ze jak bedzie wmiare czysta wezmie taka prosto z kombajnu po 200zł. ile waszym zdaniem powinno uleciec z ha zeby opłacało sie to zebrać? dodam ze kombajn mam swoj , no i nie moge czekac dłuzej niz tydzien bo musze pole zaorac pod pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

zrobilem to w prosty sposób , zasialem rozsiewaczem nawozu na gruberowane pole , potem przejechalem bronami ładnie wyrosła i oo;)... mysle ze półtorej tony jest realne bo gestosc jest akurat jak na zbiór , chwastu nie ma bo ładnie wzeszła i szybko wyrosła. wiec chyba zaryzykuje , skosze przykładowo ha i wtedy stwierdze ile moze uleciec i czy kosic reszte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Lepiej skoś, nawet biorąc usługę za 350zł od hektara musisz mieć niecałe 200kg żeby kombajn zapłacić, nie wiem czy 1,5t da, musiał bym zobaczyć, ziarno pewnie chude B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Wyrośnie normalna gryka i normalny plon.

U nas w regionie tak się robi tylko w tym roku trochę późne żniwa były,ze zbiorem poczekaj jeszcze ze dwa albo trzy tygodnie.Trzeba też uważać żeby nie zmarzła na polu.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy tak robi sieje grykę jęczmieniu ozimym i koło połowy października kosi plon przez ostatnich kilka lat nie był nizszy jak 1,2T/ha, w jednym roku nie zebrał nawet kg bo śnieg był


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

właśnie czytałem na amerykańskiej stronie że oni też sieją grykę jako drugi plon. Według ich publikacji gryka siana póznym latem potrzebuje 9-10 tygodni a pozna wiosna 12-13.Oni sieja w zależności od regionu od lipca do końca pierwszego lub drugiego tygodnia sierpnia.

Pytanie do tomaszapa1: wykosiłeś może tą grykę? jak tak to ile ci sypnęła i ile siałeś na ha?

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Cena gryki 1500zł/tona Woj,dolnoslaskie powiat kłodzki skup gryki w zelaznie ,a nasiona na wiosne sprzedawali po 5500zl/tona czysty zysk !!! unas gryka sypie od 200-3000kg to wszystko zalezy od pola uprawy i nawozemia

Edytowano przez boryss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

takiej ceny jak po 300 zł prędko nie bedzie. Jak narazie jest cena 130 zł w mojej okolicy. Trochę za mało. Paliwo drogie, kombajny drogie, nawozy drogie chociaż nie wymaga ich dużo. Kiedyś, kiedyś, kiedyś taka cena to sie opłacała bo i paliwo i ceny usług kombajnów były tanie. Minimum cena musi sie wachać w garnicach 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Kiedyś gryka też była droga, a ostatnimi latami była po około 80gr i jakoś było B) Cena z poprzedniego roku nie powtórzy się prędko, dużo więcej hektarów było, w tamtym roku była powódź i to też miało wpływ na cenę, podobnie z ziemniakami, wysoka cena a brali na potęgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

A ja myślę i mam nadzieję że ok 3 złotyszy będzie w maju,czerwcu. W zeszłym roku zaraz po żniwach sprzedawałem po 1,4zł, w czerwcu była po ponad 4zł. w tym skupywali 1,7 zł więc albo nie ma jej tak wiele albo wszyscy trzymają w magazynach i czekają na lepszą cenę jak ja ;[ . Myślę że przy tych kosztach produkcyjnych cena w granicach 3 złotych będzie satysfakcjonująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej cena do 3zł to nie dojdzie, były dobre zbiory, ludzie dużo po zasiewali, dużo sprowadzają z Litwy i małe zainteresowanie kaszą

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Po żniwach? 1,4zł? Droższa była, na poczatku września sprzedałem i 2,7zł plus jeszcze vat.

Wtedy u mnie byla juz po 1,8 brutto minus potracenia. Nie kazdy region ma takie same ceny jak wiadomo. A poza tym moja to jeszcze stala na pniu wtedy i dojzewala...Ostatnio tydzien temu widzialem ze gosciu dopiero skosil z 3 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Panowie, czy kombajn do koszenia gryki musi miec przystawki, tak jak do koszenia rzepaku? czy obędzie się bez? i dużo roboty jest przy przestawianiu sit, bębna itd? a termin zbioru taki orientacyjny to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Żadne przystawki nie są potrzebne. Kosiłem(co prawda sam i pierwszy raz) na sitach do zboża. Klepisko musiałem popuścić dość mocno, bo młóci się lekko i nie ma miazgi z łodyg, termin zbioru późny, gryka ma okres wegetacji 90 dni. W tym roku gryczane żniwa miałem we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Odmiany? Dwa stuknięcia w klawiature i wiesz że jest tylko dwie odmiany, kora i panda. Co do zbioru to zależy od roku, w tym według mnie gryka się bardzo szybko dostała, jeden u mnie kosił gryke o ile pamietam to nikt jeszcze w owies pszenice nie wjechał :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj