szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
toooomaszewski    500
17 godzin temu, PodlaskiRolnik224 napisał:

Czy gryka z zapachem będzie normalnie kiełkować ?

U mnie na 13 wsadzonych w doniczkę 10 skiełkowało, ale tylko jedną próbę robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonio85    12
PodlaskiRolnik224 napisał:

Czy gryka z zapachem będzie normalnie kiełkować ?

sypnij ze100 ziarek do doniczki i będziesz widział ile wykiełkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sypałem na 100 skiełkowało 40-45 po 2 tygodniach dopiero a kolejnym razem 1 na 100 też po 2 tygodniach. Z jednym gospodażem rozmawiałem co dużo gryki sieje to mówił że jemu takie kiełkowanie się nie sprawdzało zawsze inaczej wychodzi A na polu normalnie. A kolejny mówił że normalnie z zapachem siał i normalnie kiełkowała na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Jeden bb oddany na kaszarnię okazał się z zapachem, wilgotność 16%.

Była to gryka magazynowana 3 lata, na niej stały 2 kolejne bb przez ten czas.

Zabrałem go do domu. Przez kolejne 2lata siałem tą grykę i kiełkowanie było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140
2 godziny temu, PodlaskiRolnik224 napisał:

sypałem na 100 skiełkowało 40-45 po 2 tygodniach dopiero a kolejnym razem 1 na 100 też po 2 tygodniach. Z jednym gospodażem rozmawiałem co dużo gryki sieje to mówił że jemu takie kiełkowanie się nie sprawdzało zawsze inaczej wychodzi A na polu normalnie. A kolejny mówił że normalnie z zapachem siał i normalnie kiełkowała na polu

Gryka potrzebuje ciepła żeby wzejdżś mam koło domu malutki kawałeczek gryki i jej nie zbieram drugi rok to sama wschód,i jak jest ciepło gdzieś w maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym że tak rośnie to ja wiem. Tylko był taki temat że doszło mi pola i moich nasion nie starczy do siewu i mogłem kupić właśnie ta z zapachem po bardzo okazyjnie cenię ale dałem sobie spokój i kupiłem gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Dużo planujecie zasiewu gryki? Czy cena skupu skusi na większe zasiewy? Ja sieje około 3.5 ha mam sporą pasiekę więc i plon ładny nawet jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Stosujecie jakiś środek doglebowy na chwasty po siewie gryki ? Czy nie ma sensu i gryka sobie poradzi ? Będę sial po łące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Słyszałem o obniżonej dawce doglebowo metazachlor+chlomazon. W kilku opracowaniach naukowych też się pojawiały, także w tym roku będę sam próbował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118
Ja w zeszłym roku stosowałem Racer przed wschodami w dawce ok. 1 litr na hektar. Trochę było widać przebarwienia, ale trzeba uważać i nie robić nakładek bo tam to nawet wypaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757
Dnia 20.04.2022 o 16:02, Sebusk napisał:

Płodozmian mnie trzyma. Taniej jak 5tys. za eko raczej nie będzie.

W tym kraju nic nie jest pewne. Po tym roku powinneś wiedzieć chyba że kontrakt podpisany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Mam magazyn i zawsze czekam na najlepszą cenę. kontraktów nie podpisuje na przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Ja stosuje doglebowo boxer 1.8l/ha na 3kl glina jak pada od razu po oprysku to trochę przebarwienia są. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2
MatiRol92 napisał:

Leopard Extra 05 ec   daje 1-1,5 l na jednoliścienne 

Stosujesz doglebowo ? Bo z tego co czytałem to działa nalistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

nalistnie, przed kwitnieniem gryki, jak już jednoliścienne się pojawią. Działa bardzo powoli, bo efekty widać dopiero po 2-3 tygodniach. Nie zauważyłem żadnej fitotoksyczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

jednoliścienne nie są aż takim problemem w gryce jak dwuliścienne. tak jak piszecie leopard zalatwi chwastnice gorzej rdesty i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trafia mi się kawałek pola do wzięcia w dzierżawę, kukurydza odpada bo mam jak z próchnicą i z nasobnoscią makro i micro. chciałbym posiać grykę, jaką odmianę polecacie i jaki termin siewu i obsadę polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj