szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kysiekb    27
1 godzinę temu, dragonmt852 napisał:

A jaka cena w chwili obecnej?

Coś ponad 3 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja około 20 ha planuje. Wczoraj rozmawiałem z gościem co ma skup i sprzedaż. Skup 3,5. Sprzedaż C1 jeszcze dokładnie nie wie ale raczej 4,5 +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

nie ma się co podniecać tą ceną bo już tak było że 4000 a za rok 1200, dużo ludzi się nastawia na duże zasiewy gryki w przyszłym roku przy tej cenie którą mamy teraz i przy cenach nawozów to się nie ma co dziwić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja miałem siać do10 ale wpadła nowa dzierżawa z 4 letnią trawą to nic tam nie zrobię innego...jak ludzie kupią nasiona po 3-4 tysiące i sprzedadzą po 1200 to będzie szał k... 

Edytowano przez Taurus83
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
2 godziny temu, MatiRol92 napisał:

Ja planuje też w okolicach 20ha, chyba że mi gorczyca nie wyjdzie to zwiększe zasiew.

 

Jaki region i jaki termin siewu gorczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
3 godziny temu, farmer1111 napisał:

Siał ktoś proso po gryce 

Jeśli pierwszy rok to spoko, znam człowieka co sieje 5 rok na przemian i na polu już tylko sam chwast. 
Ja planuje posiać około 8 ha gryki. Cena może taka nie będzie jak jest teraz, ale 1200  nie będzie na pewno! Będzie oscylować około 2000 moim zdaniem. 
A gryke do siewu mam swoją to nie muszę płacić po 400 zł. 

Edytowano przez kysiekb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
Dnia 29.12.2021 o 10:16, toooomaszewski napisał:

Jaki region i jaki termin siewu gorczycy?

kotlina kłodzka, termin zależy od pogody. Plan jest na kwiecień

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72
kysiekb napisał:

3 godziny temu, farmer1111 napisał:

Siał ktoś proso po gryce 

Jeśli pierwszy rok to spoko, znam człowieka co sieje 5 rok na przemian i na polu już tylko sam chwast. 
Ja planuje posiać około 8 ha gryki. Cena może taka nie będzie jak jest teraz, ale 1200  nie będzie na pewno! Będzie oscylować około 2000 moim zdaniem. 
A gryke do siewu mam swoją to nie muszę płacić po 400 zł. 

a jak by ci ktoś powiedział wiosną że za pół roku mocznik będzie po 5 tys za tonę to byś uwierzył? niczego nie można być pewnym w tych czasach niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7558
Dnia 29.12.2021 o 07:58, Taurus83 napisał:

Ja miałem siać do10 ale wpadła nowa dzierżawa z 4 letnią trawą to nic tam nie zrobię innego...jak ludzie kupią nasiona po 3-4 tysiące i sprzedadzą po 1200 to będzie szał k... 

Bo na gryce zawsze jest zysk po huju tylko ludzie sami się oszukują ile to na gryce zarobili .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Grykę mam w bigbagach, zauważyłem że zewnętrzna część worków jest mokra, normalnie krople wody. Bagi stoją w stodole na betonie, wcześniej na tym betonie luzem leżała ta gryka i nic się nie działo. Od czego to może być? nagły skok temperatury z -15 do +10 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

16% wilgotności, w worku na razie sucha, ale czy ta rosa nie przejdzie do wewnątrz, o to się obawiam aby towaru nie popsuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25529
1 godzinę temu, karino25 napisał:

Grykę mam w bigbagach, zauważyłem że zewnętrzna część worków jest mokra, normalnie krople wody. Bagi stoją w stodole na betonie, wcześniej na tym betonie luzem leżała ta gryka i nic się nie działo. Od czego to może być? nagły skok temperatury z -15 do +10 ? 

Tak to z różnicy temperatur. Przy -15 gryka się schłodziła, teraz na zewnątrz jest ciepło i wilgotno. Takie powietrze po zetknięciu z zimnym przedmiotem kondensuje wilgoć i wszystko płynie.  Ale gryka nie powinna wchłonąć.

Najlepiej to zjawisko obrazuje stal- wszystkie ciągniki wręcz ociekają wodą.

Co do wilgotności gryki to kiedyś 3 lata w bb po 3 stała. Młócona była dość wilgotna. Na 15 bb tylko 1 złapał zapach i musiałem go odebrać żeby partii nie zepsuć.

Wilgotność zmierzyli 15,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25529

Zrobisz tunel foliowy bez wentylacji. Według mnie nie ma sensu.

Jedyne co by pasowało to postawić bb na palecie lub deskach, zwłaszcza jeśli posadzka nie ma izolacji.

Nie wiesz jak bakrol płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj