szark93

Gryka

Polecane posty

bonio85    11

Serio z tym chwastoxem? w jakiej dokładnie fazie? jak głeboko siać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
1 godzinę temu, bonio85 napisał:

Serio z tym chwastoxem? w jakiej dokładnie fazie? jak głeboko siać?

Zawsze nim pryskam. 1l na ha. Przeważnie 4-5-6 dzień po siewie zależy  jak szybko powschodzi. Jeśli widzę że na poprzeczkach już kiełkuje wtedy jadę. Gryke sieje podobnie jak rzepak, 2 cm głębokości. Popuszczam redlice na sprężynach. (Na glinie)

Kolega 35 km ode mnie na lżejszej ziemi sieje głębiej żeby więcej wilgoci miała. Ale różnie to wychodzi w praktyce. Zostawiłem pole bardziej wilgotne.. mam obawę  jak będzie dalej dolewać i posieje to i tak zawali ją rdesem.. 

Trzeba było zasiać więcej rzepaku na jesień bo cena się dobra zapowiada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

U nas zawsze 2 -2,5l chwastoxu extra się dawało w fazie jak gdzieś pierwsze kolanko na wierzch wychodziło. Bywał to 5 a bywał i 7 dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile kg siać na ha ?? Myślę dać gnoju pod grykę , będzie ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Nie przeginaj. Chyba że na poplon gryka.

50kg na prawdę wystarczy. Możesz próbować mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie do pszczół , i będę kosił

Po 15 siać ? 

Co drugą rajke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

W ubiegłym roku zrobiłem Ci drugą i fajnie to wyszło.  W tym roku siewu przed 15 bym nie ryzykował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonio85    11

Dzięki. Zostało mi 20 litrów mieszaniny STOMP AQUA 2l/ha i Boxer 3l/ha We wtorek zrobię test zasieje 2 kawałki pod grabki jeden opryskam tą mieszaniną a do drugiej dodam 0.1 l/ha commandu. co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, Agrest napisał:

W ubiegłym roku zrobiłem Ci drugą i fajnie to wyszło.  W tym roku siewu przed 15 bym nie ryzykował.

Tak właśnie co drugą radzi mi znajomy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

kurde 50kg/ha to jeszcze nie siałem, 75 sie zdarzyło i było git, chyba za wasza namową spróbuje część posiać na 50kg/ha i czesc pola co drugi lejek. Pryskanie na chwasty jest u was konieczne czy przy takim wysiewie zadusi chwasty?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarbla    25

Rosyjskie władze zakazały w okresie od 5 czerwca do 31 sierpnia wywozu za granicę kaszy gryczanej. Ma to na celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego i ustabilizowanie cen tego produktu w kraju – podała rządowa Rossijskaja Gazieta.

(...)

W połowie kwietnia zakaz eksportu zbóż wprowadziła Białoruś. Decyzją Rady Ministrów przez następne trzy miesiące nie można ich wywozić zarówno poza granice Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, jak i w ramach tej postsowieckiej wspólnoty.

https://belsat.eu/pl/news/05-05-2021-rosyjski-rzad-walczy-z-drozyzna-i-zakazuje-eksportu-kaszy-gryczanej/?fbclid=IwAR12Mio0zOPpfvTe2_aJY9R1D-TyiBQAditfNw64JC52o-CLQX189Bslhtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, MatiRol92 napisał:

ja sieje odmiane kora około 70-75kg

 

Ile średnio kosisz z ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
16 godzin temu, jarbla napisał:

Rosyjskie władze zakazały w okresie od 5 czerwca do 31 sierpnia wywozu za granicę kaszy gryczanej. Ma to na celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego i ustabilizowanie cen tego produktu w kraju – podała rządowa Rossijskaja Gazieta.

(...)

W połowie kwietnia zakaz eksportu zbóż wprowadziła Białoruś. Decyzją Rady Ministrów przez następne trzy miesiące nie można ich wywozić zarówno poza granice Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, jak i w ramach tej postsowieckiej wspólnoty.

https://belsat.eu/pl/news/05-05-2021-rosyjski-rzad-walczy-z-drozyzna-i-zakazuje-eksportu-kaszy-gryczanej/?fbclid=IwAR12Mio0zOPpfvTe2_aJY9R1D-TyiBQAditfNw64JC52o-CLQX189Bslhtg

fajnie, ale po żniwach cena może spaść gwałtownie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    19

Witam siał ktos gryke siewnikiem agromasz sn300 jak ustawić pierwszy raz będe siał tym siewnikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71
17 godzin temu, Ursus932 napisał:

Ile średnio kosisz z ha ?

od 0,5t do 2-2,5t ma na to wpływ głownie pogoda

 

17 godzin temu, jarbla napisał:

Rosyjskie władze zakazały w okresie od 5 czerwca do 31 sierpnia wywozu za granicę kaszy gryczanej. Ma to na celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego i ustabilizowanie cen tego produktu w kraju – podała rządowa Rossijskaja Gazieta.

(...)

W połowie kwietnia zakaz eksportu zbóż wprowadziła Białoruś. Decyzją Rady Ministrów przez następne trzy miesiące nie można ich wywozić zarówno poza granice Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, jak i w ramach tej postsowieckiej wspólnoty.

https://belsat.eu/pl/news/05-05-2021-rosyjski-rzad-walczy-z-drozyzna-i-zakazuje-eksportu-kaszy-gryczanej/?fbclid=IwAR12Mio0zOPpfvTe2_aJY9R1D-TyiBQAditfNw64JC52o-CLQX189Bslhtg

kaszy gryczanej, a moze grykę można eksportować ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

i jak tam wasze zasiewy? ja sie wstrzymałem i chyba dobrze zrobiłem bo wczoraj była u mnie ulewa to wszystko by zamuliło i zabrałaby woda 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

Ja bym już miał posiane ok tydzień temu. Ale nie miałem czasu :)))) pod koniec tygodnia coś ruszę z uprawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27

Ja posiałem w poniedziałek 4 ha. Dziś był spokojny deszczyk przez chwile i coś jutro nadają. W sobotę okienko pogodowe i bede pryskał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikokos    12

Zasiane 20ha w środe i czwartek. W piątek rano łagodny i obfity deszcz bez burzy. Dziś będę odchwaszczal chwastoxem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj