szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kysiekb    27
2 godziny temu, MonteChristo napisał:

Ile siejecie gryki na III klasie, będę siał ha po 3 letnim nieużytku, macie jakieś rady?

Gryka ładnie uprawi pole, tym bardziej jak był ugór powinna się udać tylko odchwaścić przedwschodowo. Ja standardowo bede siał 90 kg na ha. Mam 3 kawałki IIIb i jeden IVa. 

Edytowano przez kysiekb
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
53 minuty temu, olkosio napisał:

czym odchwaszczasz ptzedeschodowo?

Chwastoxem 🙂 i nie sieje co drugi lejek, bo jednak jak się pojawią chwasty jak mokry rok, to będzie ich dwa razy więcej niż normalnie. 

Edytowano przez kysiekb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
5 godzin temu, MatiRol92 napisał:

co dwie lejki w gryce to ryzykowne 

Może i lepiej się krzewi ale chwast niestety będzie miał dużo miejsca żeby wyrosnąć i zabrać gryce wodę i składniki pokarmowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Bzdura. Siałem tak kilka lat. Nigdy nie było problemu z chwastami. 

Niektóre opracowania podają nawet rozstawę co 30 cm, a na6wt i więcej. Była już tutaj dyskusja na ten temat nie raz.

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
12 godzin temu, Taurus83 napisał:

Bzdura. Siałem tak kilka lat. Nigdy nie było problemu z chwastami. 

Niektóre opracowania podają nawet rozstawę co 30 cm, a na6wt i więcej. Była już tutaj dyskusja na ten temat nie raz.

Może i bzdura, ale jak rok niesprzyjający to presja chwastów wieksza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

W jakich dawkach stosujecie boxera w gryce? Ja w zeszłym roku przypadkowo 2.5l/ha przywaliłem i przeżyła a jeszcze dodatkowo zlewa nie zła dzień po oprysku poszła. Trzecia klasa glina. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikokos    12

Panowie kiedy zabieracie się za siew gryki. Myślałem gdzieś o 13/15 maja w zachodniej Lubelszczyźnie ale pogoda nie pewna. Niby jeszcze dwa tygodnie ale przymrozki mogą się trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

ja w zeszłym tygodniu przeleciałem talerzówką po orce. postoi 2 może 3 tygodnie (w zależnosci od pogody) aby jakieś chwasty wyszły. Później agregat i siew. przed zasiewam dam ze 100-120l RSM

 

bede wywoził ostatnią przyczepe gryki, jako już bez kontakracji to po 240netto dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
1 godzinę temu, derek71 napisał:

Łódzkie już tydzień w ziemi siedzi 

Może cieplejszy klimat.. na wschodzie Lubelszczyzny codziennie przymrozki. Ciekawe jeszcze co będzie na ogrodników 🤔  dlatego ja się wstrzymuję. To samo urośnie w późniejszym terminie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612
1 godzinę temu, derek71 napisał:

Łódzkie już tydzień w ziemi siedzi 

Odważnie jak w tym roku. Nawet pod brawurę bym podciągnął😁

Zostawiłeś nasiona na drugi siew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek71    2

Sprawdziłem w tamtym roku siana 17.IV  i bez problemów . W lipcu posiałem jeszcze raz i na  jesieni 1.2 h poszło  pod talerzówke bo niestety było za mokro aby zebrać . To 2 tygodnie temu było zielono na tym polu  

Edytowano przez derek71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
1 godzinę temu, derek71 napisał:

Sprawdziłem w tamtym roku siana 17.IV  i bez problemów . W lipcu posiałem jeszcze raz i na  jesieni 1.2 h poszło  pod talerzówke bo niestety było za mokro aby zebrać . To 2 tygodnie temu było zielono na tym polu  

Tamten rok jeśli chodzi o wiosnę to był całkiem inny.  Ja siałem 30 kwietnia i byłbym za***iscie zadowolony jakby nie ogrodniki 😄  Dlatego czekam na ładna pogodę, a puki co jest tak dolane ze szkoda błota mieszać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

A ja w łódzkim 4 lata temu siałem 20tego maja a 2 czerwca mi zmarzła - ja bym sie w tym roku nie odważył tak wcześnie siać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
5 godzin temu, bonio85 napisał:

Witam. Czym będziecie pryskać?

Chwastoxem jak zacznie kiełkować. Puki co ciagle leje.. będziemy siać chyba po procesji w Boże  Ciało.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj