szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daron64    4249

Jakiś miesiąc temu stalerzowalem grykę (a obok rzodkiew+gorczycę) teraz widzę, że gryka wyrosła nowa. Talerzowa to drugi raz, czy walić od razu orkę? To co zostało na wierzchu, to raczej bez problemu przykryje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
10 godzin temu, MrElQk napisał:

To lepiej jej nie siać jak się nie ma warunków, albo przyorać. A nie się z nią bujać. A glifosfat to już w ogóle masakra, co później robić z takim ziarnem?

jak sie ma jeszcze zapasy reglone?

ciekaw tez jestem jak sobie radzi środek Basta, Nie tylko glifosat istnieje na świecie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Moje ustawienie kombajnu to: Młocarnia 600 obr. klepisko 10 mm górne Sito 12 mm dolne sito 8 mm wstępne sito 6 mm wiatr 550 ale ja miałem na 650 New Holland TX 68 koszona z pnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72
11 godzin temu, Sebusk napisał:

Moje ustawienie kombajnu to: Młocarnia 600 obr. klepisko 10 mm górne Sito 12 mm dolne sito 8 mm wstępne sito 6 mm wiatr 550 ale ja miałem na 650 New Holland TX 68 koszona z pnia.

jak wam tam sypie ta gryka w tym roku? cena zapowiada się super jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
Dnia 27.08.2020 o 18:56, tlewandowski napisał:

jak wam tam sypie ta gryka w tym roku? cena zapowiada się super jak narazie

U mnie średnio z 5.5 ha wyszło 2200 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

U mnie na oko max 1,5t, ale po wyczyszczeniu stawiam raczej na 1,3 - 1,4t.

Cena marna 1470 - 1500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27

W moim regionie z kim bym nie rozmawiał to jest zadowolony z gryki tego roku. Najważniejsza rzecz to cena bo nawet przy 1000-1500 kg to już dobry pieniądz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Są jeszcze pakiety rolnosrodowiskowe na grykę? Znajomy ma kilkadziesiąt uli i mówi,że jakbym zasial to by u mnie poustawiał pod gryką i bym połączył pożyteczne z pożytecznym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Tego roku założyłem pakiet nowy bo mi się stary skończył więc można było a czy na nowy sezon będzie można to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
6 godzin temu, tlewandowski napisał:

u nas janów płaci 1750 netto i do tego jaki koszt transportu mają z pomorza

Janex kupuje u was? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ale musi byc na całego TIRa tak?

JA szukam jakiegos odbiorcy co mi w październiku przyjedzie i zabierze prosto z pola po kombajnie gryke a bedzie tego z jakiechs 5-6 ha

Ja jestem z pod leżajska, gdzie dzwonic i pytać?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
11 godzin temu, Pajej napisał:

ale musi byc na całego TIRa tak?

JA szukam jakiegos odbiorcy co mi w październiku przyjedzie i zabierze prosto z pola po kombajnie gryke a bedzie tego z jakiechs 5-6 ha

Ja jestem z pod leżajska, gdzie dzwonic i pytać?

CEZET-POL oni kupują tam duże ilości, maja tez dużo pola w tamtych okolicach. 

15 godzin temu, tlewandowski napisał:

janex, eska, kaszpol

Eska tez bardzo porządna firma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Fakt eska firma solidna trochę niższe ceny od konkurencji ale zawsze płacone na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Ile czasu gryka potrzebuje od pełnego kwitnięcia do żniw? Mam posianą koło 20 lipca kwitnie juz z miesiąc albo lepiej biało na niej a ma bardzo dobre stanowisko i tak zastanawiam się czy dał bym ją rade wykosić. Ile mniej więcej ona potrzebuje czasu bo siana tydzień wcześniej u sąsiada juz dawno zbrązowiała a ta zielona i kwiatu co nie miara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj