szark93

Gryka

Polecane posty

Agrest    25597

W mojej okolicy większość od tygodnia na pokosie leży.

Ja po niedzieli zamówię pokosówke.  Tydzień pogody i pod kombajn.

Ogólnie gryki bardzo słabe. Nasion nie zawiązały.  W tym roku i pszczelarze narzekają  i większość nie zebrała grama miodu gryczanego.

Wobec powyższego nie dziwi kiepski plon.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
Dnia 16.08.2020 o 11:31, H3ni0 napisał:

A jaka cena w tym roku? 

Cena 1600 brutto. Dziś zaczęliśmy kosić ale deszcz odgonił. 

9B402060-709D-47C3-A55C-1FE69FC7B02E.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

pojedzie prosto do skupu czy czekasz na lepszą cene?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
22 minuty temu, Pajej napisał:

pojedzie prosto do skupu czy czekasz na lepszą cene?

Odrazu idzie na skup, kupują nie czyszczoną. Po odczesczeniu ważą tylko chwast i problem z głowy 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
10 godzin temu, kysiekb napisał:

Odrazu idzie na skup, kupują nie czyszczoną. Po odczesczeniu ważą tylko chwast i problem z głowy 😊

gdzie tak fajnie masz?

gdyby u mnie tak byo i miałbym dostep do pokosówki to zamiast kukurydzy siałbym gryke ok 10 ha rocznie. pszczółki miałyby radoche


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
1 minutę temu, Pajej napisał:

gdzie tak fajnie masz?

gdyby u mnie tak byo i miałbym dostep do pokosówki to zamiast kukurydzy siałbym gryke ok 10 ha rocznie. pszczółki miałyby radoche

Okolice Janowa Lubelskiego. Tutaj jest bardzo dużo kaszarni a w tym roku każdy rzucił się na proso, nawet rejonyocno obsiane gryką w dużej cześć zrezygnowały.... u nas zawsze 1/3 pól była w gryce a dziś jest proso. Nie trzeba pokosówki, idzie z chwastem i z większa wilgotnością odrazu na sortownik i na piece. 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25597

Jaki plon przewidujesz?

Siejesz konkretną odmianę czy jakąś  no name?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrElQk    24

U mnie wczoraj wykoszona gryka 0,90 ha. Plon ok 1t. Koszona bezpośrednio bizonem. Nawet w miarę doszła miejscem trochę zielonej było. Jutro przepuszczam ją przez wialnię, parę dni suszenia i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
3 godziny temu, kysiekb napisał:

Okolice Janowa Lubelskiego. Tutaj jest bardzo dużo kaszarni a w tym roku każdy rzucił się na proso, nawet rejonyocno obsiane gryką w dużej cześć zrezygnowały.... u nas zawsze 1/3 pól była w gryce a dziś jest proso. Nie trzeba pokosówki, idzie z chwastem i z większa wilgotnością odrazu na sortownik i na piece. 😊

To zarobią w tym roku na prosie. Skupy nie chcą brać i cena zaporowa jak ktoś musi to 600zeta tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
4 godziny temu, Agrest napisał:

Jaki plon przewidujesz?

Siejesz konkretną odmianę czy jakąś  no name?

Myśle ze powyżej 2t, ale dowiem się dokładnie już po zważeniu jak wszystko wykoszę i zliczę dokładną ilość pola. 
Zawsze sieje no name 🤣 Kupuje od gościa co ma kaszarnie,  ale sprawdzam wschody zawsze przed sianiem. 

 

1 godzinę temu, marian7k napisał:

To zarobią w tym roku na prosie. Skupy nie chcą brać i cena zaporowa jak ktoś musi to 600zeta tona.

Myśle ze proso będzie jeszcze tańsze. Ale wszystko pokaże rynek za jakiś miesiąc lub dwa. 
 

 

Dziś się dowiedziałem z pewnego źródła że litewska gryka po 2 zł do  polski ma przyjeżdżać. Wiec jeśli macie jakieś większe ilości i suchy towar to może warto przytrzymać 🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
13 godzin temu, kysiekb napisał:

Okolice Janowa Lubelskiego. Tutaj jest bardzo dużo kaszarni a w tym roku każdy rzucił się na proso, nawet rejonyocno obsiane gryką w dużej cześć zrezygnowały.... u nas zawsze 1/3 pól była w gryce a dziś jest proso. Nie trzeba pokosówki, idzie z chwastem i z większa wilgotnością odrazu na sortownik i na piece. 😊

to skupuja wilgotną? kurcze jak moja dojdzie (siana pod koniec czerwca) to chętnie pohandlowałbym na takich zasadach. wynająć auto, albo na wycieczkę ciagnikiem sie wybrac. Preślij mi na PW jakies kontakty jesli możesz oczywiście. 

W moich stronach gryka siana w maju to masakra. zimno i mokro zrobiło swoje...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
16 minut temu, Pajej napisał:

to skupuja wilgotną? kurcze jak moja dojdzie (siana pod koniec czerwca) to chętnie pohandlowałbym na takich zasadach. wynająć auto, albo na wycieczkę ciagnikiem sie wybrac. Preślij mi na PW jakies kontakty jesli możesz oczywiście. 

W moich stronach gryka siana w maju to masakra. zimno i mokro zrobiło swoje...

Nie wiem jak od innych właśnie.. u mnie bierze bo to dobry znajomy. Kosił tez swoją i moją tez wziął bez problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

sąsiad ma grykę to nwm czy pół tony będzie miał z hektara. ja sie wyleczylem z tego gówna. stwierdziłem że lepiej mieć 2 tony rzepaku na niskich nakładach niż to gówno i posiałem w 2019 na polu mega ujowym, śmiali się tu że mnie że jest taki sobie a tam 3.5 tony wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

Ale fakt że robiłem tak jak na reszcie czyli nawożenie i ochrona standard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrElQk    24
28 minut temu, iron napisał:

sąsiad ma grykę to nwm czy pół tony będzie miał z hektara. ja sie wyleczylem z tego gówna. stwierdziłem że lepiej mieć 2 tony rzepaku na niskich nakładach niż to gówno i posiałem w 2019 na polu mega ujowym, śmiali się tu że mnie że jest taki sobie a tam 3.5 tony wyszło.

Kolego jak masz taki rzepak co na 6 klasie, a nawet na 6z urośnie i odda 2t z ha, to z chęcią od Ciebie bym wziął do siewu? Ja właśnie grykę sieje na takich ziemiach i plon zawsze około 1t z hektara jest czasem nawet pod 2t. Przy tym zero nakładów takich jak opryski, nawozy, obornik. A jeszcze i swój materiał siewny jest. Zdecydowanie bardziej opłacalny u mnie jest siew gryki na takiej ziemi niż żyta. Ale jak taki rzepak dobry jest to może i ja zasieje?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Gryka w tym roku to tragedia przez duże T.Słaby oblot pszczół w lipcu bo burzowa aura spowodowały  nie zawiązywanie nsion a po tych deszczach lipcowych chwast zagaił grykę. Ja w poniedziałek młóciłem co prawda najgorsze kawałki to nawet 0,5tony z ha nie wyszło.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
10 godzin temu, MrElQk napisał:

Kolego jak masz taki rzepak co na 6 klasie, a nawet na 6z urośnie i odda 2t z ha, to z chęcią od Ciebie bym wziął do siewu? Ja właśnie grykę sieje na takich ziemiach i plon zawsze około 1t z hektara jest czasem nawet pod 2t. Przy tym zero nakładów takich jak opryski, nawozy, obornik. A jeszcze i swój materiał siewny jest. Zdecydowanie bardziej opłacalny u mnie jest siew gryki na takiej ziemi niż żyta. Ale jak taki rzepak dobry jest to może i ja zasieje?

 

Jak nakosisz tonę po 1000 zł to może z 500 zł zostanie z hektara, licząc koszty po bandzie czyli swoj sprzęt i koszt to tylko paliwo i nasiona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

No i 500 zł zostanie to po uju interes to już lepiej zasiać soje i przynajmniej dopłaty będą jakieś a i stanowisko będzie lepsze .niestety 6z to jest pod las a nie pole na którym można jakieś plony uzyskać, chyba że mamy dostęp do dużej ilości obornika to wtedy można coś tam zrobić. ja zdania nie zmienię gryka to gówno i tyle w temacie a sialem jej po 40 ha kiedyś. to była ruletka

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

W końcu jeden prawdę powiedział kto na Gryce się dorobi chyba chwastów na polu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja tez się wyleczyłem. W 2017 miałem ponad 40 ha. Rok później 9. I już w listopadzie 2017 wiedziałem że te 9 ha to będzie ostatni raz. Ja uważam że uprawagryki ma sens w dwóch przypadkach. Jeżeli masz np 200 ha gryki w ekologii i dobrego odbiorcę  lub możesz sobie pozwolić na przetrzymanie towaru 2-3 lata.  Inaczej to strata czasu. I $$$ przede wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Panowie u mnie na jednej działce gryka bardzo marna i stwierdzam że raczej stratą kasy będzie koszenie jej. Czy jeśli zaoram w takim stanie jakim jest to będzie z tego jakis pożytek, dodam że pełno w niej chwastów a gryka to rośnie w takich kepkach. Jakieś rady aby nie pchać się w większe koszty ?

Dnia 15.08.2020 o 09:46, Taurus83 napisał:

A mójemu sąsiadowi wymokło 20 ha. 3 klasa glina. Sam chwast rośnie 

ja to 20 ha nie mam ale podobna sytuacja jest u mnie. Co Twój sąsiad będzie z tym robił? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj