szark93

Gryka

Polecane posty

Pajej    231

tak z bardzo dobrym skutkiem

 

Mam pytanie znacie kogos kto we zniwa kupi ok 5-6t gryki prosto po kombajnie bez workowania? Woj podkarpackie/lubelskie Ewentualnie jakis skup?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

150km ode mnie... transport troche będzie kosztował, ale może sie ten namiar przydac. dzieki


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

W Janowie lubelskim są chyba kaszarnie i też powinni kupić.

Poszukaj teraz po ogłoszeniach np z olx  i popytaj. 

Gryka na topie to pewnie chętnie tanio kupią 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tylko we zniwa gryczane wszyscy zasypani


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
20 godzin temu, Agrest napisał:

W Janowie lubelskim są chyba kaszarnie i też powinni kupić.

Poszukaj teraz po ogłoszeniach np z olx  i popytaj. 

Gryka na topie to pewnie chętnie tanio kupią 😁

No na topie - ciekawe jak bedzie po żniwach przy tegorocznej aurze - pewnie część plonów wymroziło albo ulewy położyły. W dodatku ze wschodu blokada eksportu w wyniku corona (białoruś, rosja) - może cena bedzie dobra bo towar bedzie raczej deficytowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27

W okolicach Janowa kupują ale za jakie pieniądze.. ogólnie kasza wcale teraz nie idzie, chwilowy bum minął jak korona trochę ucichła.. Kaszarnie maja nakupione sporo gryki wiec narazie gryka nie jest mocno towarem deficytowym :) ale wszystko może się zmienić na jesieni jak popyt ruszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

A powiedzcie jak w praktyce wygląda termin zbioru? Teraz jest u nie na etapie takim, że kwitnie sobie w najlepsze, a słodki zapach ustąpił już miejsca mniej przyjemnemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Jednak idzie całość pod talerzowke. Niby miejscami wygląda całkiem znośnie, ale zielsko jednak jest dość wysokie, pod sam kwiat praktycznie.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
7 minut temu, grzegorzw1971 napisał:

Jak Wasze gryki? Kiedy koszenie? Jakie sposoby koszenia?

U mnie narazie wygląda objecująco - planuje skosić osą i później z pokosów - a termin to po 15tym sierpnia ale sie zobaczy bo narazie to pojedyncze czarne ziarenka i nie wiem czy dojdzie do 15tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
1 godzinę temu, grzegorzw1971 napisał:

U mnie od 30 do 50 % ciemnej,

Ooo, no to już ładnie dojrzewa - kiedy siałeś bo moja z 15tego maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
10 godzin temu, karbex napisał:

U mnie narazie wygląda objecująco - planuje skosić osą i później z pokosów - a termin to po 15tym sierpnia ale sie zobaczy bo narazie to pojedyncze czarne ziarenka i nie wiem czy dojdzie do 15tego

pochwal się jak szło koszenie osą, może jakiś filmik na YT? jak się sprawdzi to może i ja kupie ose


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
2 minuty temu, Pajej napisał:

pochwal się jak szło koszenie osą, może jakiś filmik na YT? jak się sprawdzi to może i ja kupie ose

Dobra - spróbuje coś nagrać ale nie objecuje bo z czasem krucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

U mnie zawsze koszona bezpośrednio kombajnem.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Jeśli będzie mróz dopiero w listopadzie to może może ci się uda zebrać grykę, a jeśli wcześniej to wątpię. Dlatego myślę że nie warto iść w koszta ...więcej zyskasz chyba jak zostawisz to pod przyoranie. Siałem grykę po jęczmieniu ale zawsze przed 10 lipca była zasiana a i tak trzeba było dosuszać. W sumie oprysk od jednoliściennych to nie aż taki koszt ale szanse małe na udany zbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Cześć koledzy, Czy stanie sie coś gryce jak pokosze na pokosy i przyjdzie pare dni deszczowych? Planuje kosić koło wtorku ale widze że prognozy troche deszczowe przez pare dni i sie zastanawiam czy jej coś bedzie, czy po deszczach wyschnie jak bedzie pogoda i do młucenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Nic jej nie będzie. Jakby wyschła na pokosach i będzie padać przez ponad tydzien to zacznie się sypać  i porastać A tak to luz. Koś śmiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
3 minuty temu, Taurus83 napisał:

Nic jej nie będzie. Jakby wyschła na pokosach i będzie padać przez ponad tydzien to zacznie się sypać  i porastać A tak to luz. Koś śmiało

Super. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27

U mnie gryka wyglada nie najgorzej.. myśle ze po niedzieli zaczniemy kosić 🤣 

niektore miejsca są trochę zachwaszczone, przeważnie te mokrzejsze ale ogólnie nie wyglada zle 😊 

Narazie w okolicy nikt gryki nie kupuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj