szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25612

Niech poczyta o zwalczanych chwastach przez te herbicydy. Jeśli są w nich rdesty to i grykę spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
Napisano (edytowany)

Ja posiałem kiedyś po STOMP. Rosła normalnie. Uprawione na raz talerzówką po 1.5 miesiąca od oprysku i siew od razu. 

Bond weź to zabronuj A następnie glifosat i po kłopocie 

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid50    0

Macie nasiona na sprzedaż lubelskie Łukowa okolice . Jaka cena stoi za metr ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

oby jak najdłużej taka cena, żeby ludzie znów siali gryki zamiast kukurydzy

  • Like 1

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
Napisano (edytowany)

Koledzy jak u Was gryka po przymrozkach? U mnie jakoś lipnie wschodzi, tj. nierównomiernie. Może przez te chłody - po deszczu liczyłem na piękne wschody a tu cosik niemrawo idzie ale przynajmniej nie wyszła przed mrozami a było -4 🙂

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Chłody , może za dużo wody, głębokość siewu.

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Fajnie wygląda. Siana co drugi lejek?? Ile na ha wysłałeś?? Co na chwasty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612
Napisano (edytowany)

Tak ,co drugi.

Siew 72kg , tylko zk wyszła 65% w testach. Po wschodach widać że była wyższa i gdzie mróz nie przerzedził to raczej jest za gęsta. 

Przed wschodami 3l chwastox extra

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
Napisano (edytowany)

No pięknie to wygląda 👍

Ja siałem na rozstawie 19 cm i też na 70 kg, ale narazie tak jak pisałem biednie wschodzi. Ja siałem 14-tego a 21 mróz minus 4. Ciekawe czy troche jej pod ziemią nie przyłapało i dlatego. Ale coś widać także jak bedą warunki to sie rozkrzewi i bedzie git mam nadzieje

Edytowano przez karbex
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

W ziemi mróz nic jej nie zrobił.

Pewnie głęboko wsiana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256

I mnie niemrawo powychodziła z ziemi, ale rządków jeszcze nie było widać na początku tygodnia. Jadę jutro dalej kamienie zbierać, to zobaczymy jak tam sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
Napisano (edytowany)

Siałem po gruberze siewnikiem i możliwe że głębokość zasiewu jest nierównomierna i stąd nierównomiernie wschodzi. Może to i lepiej bo kwitnięcie sie rozłoży na troche dłuższy okres. Próbuje bezorkowo uprawiać  - gruber po poplonach i siew. Zobaczymy jak to wyjdzie

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Pewnie tak - narazie chłodno i jeszcze na niedziele deszcze ale wole tak jak susze - u mnie ziemia lekka i wody nigdy za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

U mnie to samo 12 dni w ziemi siedzi i nic, jutro jadę obejrzeć bo od dwóch dni jest cieplej. Powinna być już na wierzchu. Siana na 5-6 cm w glebę bardzo lekka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Moja 8 czy 9 dnia wyszła i też na te 6cm zagrzebana. Ale 12 dni to już sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

U mnie pojedyncze rośliny sie pojawiły na 8 dzień ale na rano już sie pochowały po mrozie 😉. A na 10ty to już coś było widać i dalej wychodzi - dzis jest równe 2 tygodnie jak zasiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Znaczy się dokładnie na 10 dzień grzebałem i były około 1 cm pod powierzchnią. W nocy 5-8 stopni w dzień max 15 to jej się nie spieszy. Najważniejsze że żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Kiedy siejecie azot na gryki? Pierwszy raz w tym roku sieje pod korzen nie bylo nic dawane. Siane 15.05 po zycie zebranym na kiszonke. Ma padac u nas w nocy i planuje rozsiac troche saletry tylko sie zastanawiam czy nie za wczesnie - dopiero wyszla z ziemi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
Napisano (edytowany)
5 minut temu, daroo9876 napisał:

Kiedy siejecie azot na gryki? Pierwszy raz w tym roku sieje pod korzen nie bylo nic dawane. Siane 15.05 po zycie zebranym na kiszonke. Ma padac u nas w nocy i planuje rozsiac troche saletry tylko sie zastanawiam czy nie za wczesnie - dopiero wyszla z ziemi. 

Ja sie kolego nigdy nie odważyłem sypać na rośliny - zawszy sype pod korzeń w obawie przed wyleganiem i długim dojrzewaniem. Tak zwani eksperci (literatura, odry) doradzają azot jeśli wiecej niż 50 kg to podzilić na pół i cześć pod korzeń a drugą część na początku kwitnienia, ale ja nie praktykowałem takiego dawkowania 

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Ja planuje jakos nieduzo ilosc typu 100kg saletry i ziemia 5 klasa takze wylegania sie nie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Ja pod korzeń dałem około120kg saletry.

Trzy lata wcześniej na tej samej działce poszło 200kg saletrzaku to chociaż wyglądała na polu, i 1,3t oddała, u sąsiada zero nawożenie to 30cm wysokości i nie było czego zbierać.

4b,5 i 6 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z nawozami to nie wiem jak to do końca jest,ja sieje bez nawozu,ziemia troszkę 4a,4b,większość 5. Dwa lata temu zrobiłem próbę,przed siewem wysiałem w jednym miejscu wiadro polifoski 6,w drugim mocznika,trzecim saletry,i obok bez nawozu,różnicy widać nie było,oczywiście nie wiem jak dokładnie z kilogramami ziarna by było,ale wzrokowo żadnej różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj