szark93

Gryka

Polecane posty

Agrest    25485

Aż tak późno zbierasz?

U nas siewy po 15 maja i 20 sierpnia już po zbiorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25485

Ktoś gdzieś wstawiał film od ruskich z hederem ciąganym za traktorem.

Ale tu pięknie ta gryka wygląda.

Ktoś podejmie się określenia rozstawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Wygląda dosyć gęsto na pewno nie więcej niż 25


Agrest napisał:

Aż tak późno zbierasz?

U nas siewy po 15 maja i 20 sierpnia już po zbiorach.

siew 25 maja zbiór w połowie września. Kiedyś kosiłem grykę w październiku po przymrozku to była przyjemność. Wyjątkiem był ten rok gdzie w ostatnie dni sierpnia kosiłem grykę pierwszy raz w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
41 minut temu, soltys48 napisał:

a Widzieli Wy?

 

Mój poziomek kupił takie coś z firmy Honey Bee. Z Austrii ściągnął. Nowe. Zamiast pokosówki. Cena kosmos 

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Tylko że to heder płachtowy do pokosowki/kombajnu a to na ciągniku działa odwrotnie rozrzuca na boki materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Widziałem na ich stronie że sa też  z wysypem bocznym. Jednostronnym.  Ma latać na przednim tuzie.

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Jednak jest zmiana koncepcji. Najprawdopodobniej będzie po amerykańsku....przy gryce ten sprzęt to nigdy by się nie spłacił

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Czy jak gryka przed zbiorem była za szuszana np.reglone to jest też traktowana jak by była pryskania glifo.przy sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25485

Zadzwoń do jakiegokolwiek podmiotu skupującego i powiedz że masz grykę po reglone. Zobaczysz co Ci powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Chodzi mi o to że mam do sprzedania dwu letnia grykę która była za suszana reglone lub zamiennikiem a odbiorcą chce żebym podpisał oświadczenie że nie była pryskania glifo. Czy reglone może wykazać szkodliwe substancje chemiczne w gryce jak glifosad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

W programie rolnośrodowiskowym 5 letnim jest dopłata 750/ha.

W 2017 miałem 7 ha gryki w dwóch odmianach- dopłatę przyznali do 7ha.

W 2019 też 7 ha w dwóch odmianach a przyznali do 5ha.

Coś się zmieniło? Że tylko max. 5ha niezależnie ile odmian??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
49 minut temu, karino25 napisał:

W programie rolnośrodowiskowym 5 letnim jest dopłata 750/ha.

W 2017 miałem 7 ha gryki w dwóch odmianach- dopłatę przyznali do 7ha.

W 2019 też 7 ha w dwóch odmianach a przyznali do 5ha.

Coś się zmieniło? Że tylko max. 5ha niezależnie ile odmian??

 

Gdzie i po ile kupujesz nasiona kwalifikowane gryki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, piotrkrk25 napisał:

Od bodajże 2018 roku nie uznają odmian w gryce. @marluk w tym programie nie wymaga się wysiewu z kwalifikowanego materiału siewnego.

To przeczytaj dokładnie wymagania. Właśnie się wymaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj